1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Acaba Suçlu Parfümler Hangileri?

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Merhaba kızlar bazı parfümlerin içinde katkı maddesi varmış duyduğum kadarıyla ama hepsinin içinde yokmuş katkı maddesi peki o suçlu dediğimiz parfümler hangileri biliyor musunuz acaba?
   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Avrupa’da yapılan çok merkezli bir araştırmada alerji yapma potansiyeli bulunan alerjen parfümlerin değerlendirilip ortaya 26 alerjen parfüm çıktı. İşte o suçlu parfümler...

  Ciltte alerjik reaksiyonlar, kaşınma, kızarıklı gibi şikayetleriniz varsa, bazı parfüm maddeleri size alerji yapıyor olabilir. Bu alerjik durumlar, yaş grubu ve cinsiyete göre değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda bebekler ve çocuklar bu alerjik parfüm maddelerine karşı daha hassastır. Bu sebeple daha hassas olan bebek cildi için ürün seçimi önem kazanır.

  Hangi parfüm maddesi ile hangi ürünün masum olduğunu nasıl anlarız?

  "Parfüm alerjileri ile ilgili paniğe kapılmaya gerek yok. Ancak, özellikle bebekler ve çocuklar için doğru güvenli ürünü seçmek önemli. Tüketicinin parfüm bileşenlerinin alerji riskini değerlendirebilmesi mümkün değil, bu nedenle üretici firmaların kullandıkları parfüm maddelerini doğru seçmesi, tüketicinin ise kullanacağı ürünü dikkatli seçmesi gerekiyor.”

  Bebekler için güvenli ürün nasıl anlaşılır?

  AB tarafından belirlenen 26 alerjen parfümü içermemeli
  Paraben ve alkol içermemeli
  Ph değeri bebek cildine uyumlu
  Gerçek göz yakmayan formüle sahip olmalı
  Suçlu Parfüm Listesi

  Amyl – cinnamic alcohol
  Anisyl alcohol
  Benzyl salicylate
  Benzyl alcohol
  Benzyl benzoate
  Benzyl cinnamate
  Cinnamic alcohol
  Cinnamic aldehyde
  Citral
  Citronellol
  Coumarin
  Eugenol
  Farnesol
  Geraniol
  HMPCC
  Hydroxycitronellal
  Isoeugenol
  Lilial
  Limonene
  Linalool
  Methylheptin carbonate
  Oak moss abs
  Tree moss abs
  α- Amyl –cinnamic aldehyde
  α- Hexyl – cinnamic aldehyde
  γ-Methylionon
   
Acaba Suçlu Parfümler Hangileri? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Suçlu

  Suçlu

  Rüyada suç işlemiş bir kişiyle konuştuğunuzu gördüyseniz, birtakım insanlarla mücadele vermek zorunda kalacağınız anlamına gelir.
 2. suçlusun

  suçlusun

  bir gün terler içinde uyanacaksın bir sigara yakıp odanda dolaşacaksın vicdan azabı duyacaksın çünkü hayalim seni rahat bırakmayacak sesimi duymak için beni arayacaksın telefonun tuşlarına basarken ellerin titreyecek telefonu ben açacağım ama alo bile diyemiyeceksin şansını denemek için kapımdan geçeceksin kapıdabenim için eğlence göreceksin bir gelin ve bir damat çok şaşıracaksın çünkü o...
 3. 2011 En Yeni Parfümler Hangileri?

  2011 En Yeni Parfümler Hangileri?

  2011, en yeni parfümler, hangileri, markaları, listesi, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Parfüm sevmeyen bir melek herhalde yoktur melekler :) Parfümler sayesinde bir anıyı,bir kişiyi,bizim için kötü ya da iyi olayları hatırlayabiliriz.Hatta yazar Tom Robbins bir kitabında ''Geçmişle ilgili en güçlü bağımız, geleceğe olan yolculuğumuzda en sadık yol arkadaşımızdır koku ve...
 4. Yazlık Parfümler hangileri yardım edin

  Yazlık Parfümler hangileri yardım edin

  Parfümümü yenileyeceğim çünkü bu kullandığım parfüm sıcakta kaldıkça kokusu bir garipleşiyor daha bir ağır oluyor sanki bu yüzden yazlık bir parfüm almayı düşünüyorum ama hangisini alacağım bilmiyorum. Yardım ederseniz sevinirim.
 5. Hangi Ünlüler Urfalı acaba

  Hangi Ünlüler Urfalı acaba

  Selam arkadaşlar Urfa'dan bilemem kaç derece yüksek olan bunaltıcı bir sıcak günden sizlere soruyorum Hangi Ünlüler Urfalı biliyor musunuz:)

Sayfayı Paylaş