1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Acı Pelin Nedir

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Acı Pelin Nedir bilgisi olan var mı nedir ve ne işe yarar?
   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  ,Acı Pelin ne demek

  Acı Pelin yarı çalımsı çok yıllık bir bitkidir. Derinlere inebilen bir kök sistemine sahiptir. Dik duran ve dallanan sapları 60-100 cm kadar yüksekliktedir. Sapları çok fazla yapraklıdır grimsi renkte tüylerle kaplıdır. Yapraklar bitkinin üst kısmına doğru küçülürler ve her iki yüzleri grimsi tüylüdür. Yapraklar parçalıdır ve her parça ucu hafif sivrileşerek son bulur. Yapraklar saplıdır.


  Acı Pelin en eski tıbbi bitkilerden biridir. Genellikle kuzey kısmı hariç hemen tüm Avrupa'da yaygındır. Özellikle yıllık yağışı 1000 mm.' nin altında olan yerlerde daha çok rastlanır.
   
Acı Pelin Nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Pelte

  Pelte

  Güzel ve afiyet üzere tüketilen rızka delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Tatlılar.)En sıkıntılı anda gelecek ve büyük fayda sağlayacak az miktardaki paradır.
 2. biber neden acıdır?

  biber neden acıdır?

  Biber acı değildir. Acı, tatlının tersidir ve acıya örnek olarak kininin veya greyfurdun tadı gösterilebilir. Biber acı değil yakıcıdır. Bunun tersi ise serinletici olup, buna da örnek olarak nane veya mentol gösterilebilir. Biberin yakıcılığı, içinde bulunan kapsaisin adı verilen bir tür bileşikten kaynaklanır. Bu maddenin büyük bir kısmı, biberin etli kısmında ve tohumlarında bulunur. Bu...
 3. Acı Balık Nedir

  Acı Balık Nedir

  Acı Balık Nedir bilen varsa lütfen Acı Balık Nedir yazsın buraya
 4. Acı Hıyar Nedir

  Acı Hıyar Nedir

  Acı Hıyar Nedir lütfen bilginiz varsa bilgi verin bana arkadaşlar.
 5. Kızlar Muhteşem Yüzyıl Pelin Karahan'ın Rolü nedir

  Kızlar Muhteşem Yüzyıl Pelin Karahan'ın Rolü nedir

  Muhteşem Yüzyıl Pelin Karahan'ın Rolü nedir acaba Hürreme yeni rakip olarak mı gelecek, hem hani Pelin Karahan başka bir dizide başrol alacaktı?

Sayfayı Paylaş