Açıcıdan yanmış saçlara bakım önerileri

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Açıcıdan yanmış saçlara bakım önerileri
Açıcıdan yanmış saçlara bakım açıcıyla yanan saçlar nasıl düzelir ve daha fazlası Melekler FORUM'da.

SAÇLARINA BENİM GİBİ AÇICI KULLANANLAR

Özellikle sarı saç sevenler illa ki saçlarının sıkı kimyasallara maruz kalması demek oluyor. Ama sarı renkten de vazgeçemiyorsanız size bu yazımızda yanmış saçlar için bakım önerilerinde bulunacağız. Özellikle bir kuaför yardımıyla değil de kendiniz evde açıcı kullanarak saçlarınızı açtıysanız işin içinden daha da çıkılmaz olabilirsiniz. Hatta ben size bir deneyimimden bahsetmek istiyorum. Yıllar önce cahillik sanırım ya da kuaför yoksa demek ki mahallede:) kendi başıma oryal bulup saçlarımı açmayı düşünmüştüm bu arada sarı saçtan da hiç hoşlanmamama rağmen bir de sarı denemek istedim saçımda. Kendi saçımın rengi açık kestane gibi bir renk. Neyse ben başladım oryal ile saç açma işlemlerine ve sürdüm belli bir süre bekledim ve yıkadım saçlarımı fazla açmadı diye ertesi gün tekrarladım bu işlemi:) Saçlarım kökten kopsun diye ne kadar da uğraşmışım. Saçlarıma iki kez uyguladığım oryal inanamazsınız saçlarımı resmen lastik gibi yapmıştı kopuyordu saçlarım :( Ama o arada saçlarımı hemen boyamadım kopan alt kısımlarını kuaföre giderek kestirdim Neyse saçlarım açıldı bir şekilde ve kolestonun platin sarı rengi ile saçlarımı bir gün sonra boyadım. Saçlarımı görmeliydiniz resmen güneş gibi parlıyordum. Ama kendime yakıştıramadım o ayrı. Boyadan yanan saçlara bakım yazımızı da inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

acicidan yanmis saclara ne iyi gelir.jpg

SAÇLARINIZ AÇICIDAN YANDIYSA

Benim de başımdan böyle bir macera geçti ve saçlarımı bırakın sarı yapmak boya sürmeye korkar oldum :) Siz de böyle işlere kalkışıp kuaföre gitmeden bir haltlar işlediyseniz ve saçlarınız açıcıdan mütevelli yandı ve kopuyorsa ağır bakım şart hanımlar. Çok yanan saçlarınızı kuaförünüzde biraz aldırabilirsiniz. Sonrasında bakım için öncelikle sağlıklı bir şekilde beslenerek saçlarınızın ihtiyacı olan proteini kazandırmalısınız ki saçlarınız gürleşip sağlamlaşsın. Bu ne alaka demeyin çünkü saçlar büyümek beslenmek için özellikle yumurta tavuk balık kuru yemişler soya ürünleri ile beslenmelisiniz ki saçlarınız yeniden kendine gelebilsin. Tabii dışarıdan da saçlara ayrıca bakım yapmak gerekecek çünkü açıcı saçlara ağır bir darbe hanımlar. Oryal başka bir boyut hiç bu kötü durumu yaşamamanızı dilerim ama biliyorsunuz ki saç düzleştiriciler her gün fön çekimi de saçlara zarar veren yıpratan şeyler. Bu saydıklarım için de ayrıca bakım yapmak yerinde olacaktır.

yanan saclara bakim.jpg

AÇICIDAN YANMIŞ SAÇLARA DOĞAL BAKIM

Yumurtada bulunan yüksek protein saçlara dışarıdan daha hızlı bir şekilde protein katarak bakımını sağlayacak. Saç uzmanlarının özellikle yumurta ve hindistan cevizi yağının mucize bir bakım sağlayacağına işaret ediyorlar. Özellikle yanan kopan saçlara denemelisiniz. Bakın eğer saçlarınız çok çok kötü ise bu işe yaramaz öncelikle dermatoloğa görünmeniz daha faydalı olur. Ama ufak bir yanma ve yıpranma varsa bir adet çiğ yumurta ve 5 yemek kaşığı katı haldeki hindistan cevizi yağını iyice karıştırın ve saçların köklerinden uçlarına kadar yedirin 20 dk bekleyin ve saçlarınızı durulayın. Size bir tavsiyem de zeytinyağı saçlara çok iyi geliyor özellikle bildiğiniz bir yerden el yapımı hakiki bir zeytinyağı ile banyo öncesi saçlarınızın diplerinden uçlarına kadar 2 günde bir mutlaka masaj yaparak uygulayın. Eğer saçlarınız böyle bir sonuca maruz kaldı ise mutlaka uçlarından biraz kurtulmanız gerekecektir. Bir kuaföre gidip uçlarını çok yanan yerlerini kestirin.

yanmis saclar nasil düzelir.jpg

Saç Açıcıdan yanmış saçlara bakım önerileri için şunları da deneyin

1. Zeytin yağı ile sabah akşam saç bakımı yapın.
  2. Muz ve bal maskesi kürünü mutlaka saç maskesi olarak yapıp deneyin.
  3. Yanmış saçlara hindistan cevizi kürünü kullanın.
  4. Aloe vera saç maskesini es geçmeyin.
  5. Jojoba yağı hayat kurtaracaktır mutlaka deneyin.
  6. Argan yağı saçlara hızlı şekilde kurtaracaktır.
  7. Avakato bal karışımını da deneyin.
Bu yukarıda yazdığım uygulamaları isterseniz maske tarifi olarak sizlere verebilirim konuma yazmanız yeterli kızlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Açıcıdan yanmış saçlara neler yapılır başlıklı konunuzu beğendim dediklerinizi aynen uygulayacağım inşallah bu yanmış saçlarım biraz olsun kendini toplar yoksa mecburen güzelim uzun saçlarımı kestirmek zorunda kalacağım offf of

saçlarım açıcıdan dolayı yanma oluyor bu soruna çok güzel bir çözüm olacak ürün buldum. boya ve açıcıdan koruyan oilplex serum mükemmel bir ürün. lıquıd keratin markasının en sevdiğim ürünü oldu. gittiğim kuafördeki beyefendi de çok beğendi ve o da sipariş etti. tavsiye ederim arkadaşlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri