1. ÇűЯűк V¡Şηε

  ÇűЯűк V¡Şηε Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Haziran 2009
  Mesajlar:
  484
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ≈ •AмєĐ• ≈

  Acizden en Azize

  Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında ÇűЯűк V¡Şηε tarafından paylaşıldı.

  cennet cennet dedikleri birkaç melek birkaç huri isteyene ver onları bana seni gerek seni Kainatın ihtişamı kadar büyük olan aciziyetimieşsiz muhteşemliğin sahibi benim olamayan her şeyin sahibi ve 'ben'im sahibim olan Rahman'a sunarım.
  Ey evvelin ve gaybın sahibi. şu çirkinliklerle çevrili kainatta küçükalemimde büyük olan dünyadan belki kirli ama samimi yönelişidir kalbimim.
  Ey büyüklüğü ile huzur bulduğum ve ihtiyacıma cevap veren Samed.
  Ey maverada kalan gönlüme pencere olan Rahman.
  Ey her şeye gücü yeten kudret sahibi.Acziyetimin lem'asıdır sana olan bu hitaplarım.
  İmanın kor bir ateş olduğu şu ahir zamanda belki ahir ömrümdesıkıntılarla dolu çalkantılı dünyadan Rahmetine niyaz ederim. Ne sana layık kul olduk belki nede habibine layık ümmet. Ama yolundayız inş u teala.Ümitsiz değiliz ey rahman-ı kerim.Hz. ömer misali"Cennete bir kişi girecek." dendiğindi zaman "o ben miyim?" diyecek kadar ümitli "Cennete bir kişi girecek" dendiğinde "ben miyim" diyecek kadar korkak ve günahkarız.Ruhumun med-cezirlerinin durulduğu en sakin limanşu dağdağlı dünya harbinde sığındığım tek yer sensin Rabbim.Namazım miracım namazım huzurun(M) diyorum. ve tenefüsüm diyorum. Pencere acıyorum günahlarımdan sana doğru. Günahlarımı affıma delil sunuyorum. Efendimizin" benim şefaatim ümmetimden büyük günahları olanlaradır" hadisini senin sevgilinin sözünü elime rehber yapıyorum.Biliyorum yaptıklarım ne beni cehennemden kurtarır nede cennete layık bir hale sokar. Girersem cennetine fazlından lutfundanuzak kalırsam azabından; o da senden biliyorum. birde seni görmeyi öyle çok istiyor ki ruhum. çünkü yalnız nurundur ruhları nurlandıran yalnız senin rızandır en yüksek makam. ne cennet sevdası ne cehennem korkusu yalnız rızan ya rab! yunus vardı;
  "cennet cennet dedikleri/ bir kaç köşkle bir kaç huri
  isteyene ver sen onları/bana seni gerek seni."
  olamadık belki senin aşkınla yanan bir gül senin aşkınla bakan bir göz ve senin aşkınla yaşayan bir can.
  Şu günahlarla çevrili dünyada olmadık dimdik. yenilgilerimiz oldu bazen ve nefis kandırmalarımız.Ama göz yaşlarımız varRabbim azabından korkup ta sana sığındığımız. birde kurak gönüllerimiz. biliyorum rabbim suçluyum günahlara karşı susamışları görüp te sessiz kalışımla ilmini hakkıyla alamadığımla eksik ibadetlerim ve nice kusurlarımla suçluyum! Ama şimdi hicret ediyorum Rabbim. şu kirli dünyadan merhametine. şu kirli dünya gurbetinden sıla-ı Rahmana. gözleri idrakleri kapalı olan şu dünyada bende kör ve şuursuzca gurbeti bilemedim. gurbetim senden ıraklık gurbetim huzura olan uzaklığım.2gurbet ele düştüm...' türküleri senin gurbetini hatırlatmalıydı bilemedim
  Gurbetteyim rabbim 'gurb' etindeyim.nazım niyazım sana.
  Her an dilim sana söyler sana sığınır. günahlarımla affına geldim. cahilim ilmini isterim habersizim geleceğimi sana havale ederim.
  Ya Rab! kusurumu affet
  Beni kendine kul kabul et
  Emantini kabz etmek zamanına kadar beni
  Emanetin de emin eyle..(amin)Acizden En Azize
   
Acizden en Azize konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Aziz

  Aziz

  Aziz -------------------------------------------------------------------------------- Hıristiyanların kutsal bildikleri büyükleri.
 2. Borç ödemeden Aciz Vesikasi:

  Borç ödemeden Aciz Vesikasi:

  borç ödemeden aciz belgesi aciz vesikası şartları vesikası nedir belgesi acz Madde 105 - Haczi kabil mal bulunmazsa haciz tutanağı 143 üncü maddedeki aciz vesikası hükmündedir. İcraca takdir edilen kıymete göre haczi kabil malların kifayetsizliği anlaşıldığı surette dahi tutanak muvakkat aciz vesikası yerine geçerek alacaklıya 277 nci maddede yazılı hakları verir.
 3. Aciz nedir

  Aciz nedir

  Aciz nedir arkadaşlar sorumun cevabını verir misiniz lütfen?
 4. Aciz Ne Demektir ?

  Aciz Ne Demektir ?

  Aciz Ne Demek Acizin Anlamı Nedir Sevgili melekler, bu yazımzıda aciz kelimesinin anlamını öğreniyoruz hep birlikte :) Aciz: Bir işe gücü yetmeyen, bir iş yapamayacak durumda olan. İhtiyar imparatorluk, bu genç devlet karşısında âcizdi. Y. K. Beyatlı
 5. aziz valentin günü nedir

  aziz valentin günü nedir

  Selam melekler, ben birşey sormak istiyorum sizlere. Aziz Valentin günü ne demek?

Sayfayı Paylaş