Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Açlık hissini ortadan kaldıracak öneriler

  Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  açlık hissi tok tutan yiyecekler yemek yememek için yapılması gerekenler burada arkadaşlar. Diyet yaparak zayıflama hayal mi sizin için? O halde şimdi sizlere tok tutan yiyecekler konumuzdan sonra açlık hissini ortadan kaldıracak öneriler sunuyoruz Melek'ler. Yemek yememek için yapmanız gerekenleri sıralıyor ve sizlerin kolay zayıflama yöntemi ile kilo vermenizi sağlıyor bu öneriler. Bakalım kolay zayıflamak için neler yapmak gerekirmiş Melek'lerim. Açlık hissi için ve açlığa karşı tok tutan şeyler nelermiş:)

  < Konu Resmi..>


  Dokuz On Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi Beslenme ve Diyet Sorumlusu Deniz Meta’nın verdiği bilgiye göre, yeme isteğini ortadan kaldıracak davranışlar şöyle:

  Yemek biter bitmez masadan kalkılmalı. Çünkü masada kalınan sürede masada bulunan yemekler, tok olunmasına rağmen atıştırılabilir.
  Yemek sırasında çorba dışındaki birçok yemek tüketilirken kaşık yerine çatal kullanılmalı ve mümkünse küçük boy tercih edilmeli.

  Yemek yerken, televizyon seyretmek ve bir şeyler okumak gibi başka aktivitelerle uğraşılmamalı. Aksi taktirde yenilen yemek farkında olmadan tüketilebilir. Bu davranış da yenilmesi gerekenden de daha fazla yemek tüketilmesine ol açabilir. Kalan yemek, uygun şekilde paketleyerek başka zaman tüketilmek üzere dondurulmalı. Bu şekilde yemeği dökmemek için yenilmesi gerekenin dışında yiyecek tüketilmez.
  Mutfakta yiyecekler, görülmeyecek şekilde dolaplarda muhafaza edilmeli. Yiyecekler çok göz önünde olduğunda aç olunmasa bile yeme isteği uyandırabilir.
  Lokantada yemek yenildiğinde masada bulunan ekmek sepetinin garsondan kaldırılması rica edilmeli. Bu şekilde karbonhidrat tüketimi azaltılacaktır.
  Çevrenizde insanlar, yememeniz gerekli yiyecekleri ikram etmemeleri ve hediye olarak getirmemeleri konusunda bilgilendirmeli. Örneğin, tatlı yerine meyve getirmeleri istenmeli.
  Yiyecek alış verişine yemek yedikten sonra tok karnına çıkılmalı. Açlık insanda her şeyi yeme isteği uyandıracağı için yanlış besin seçimine neden olabilir.
  Alışveriş sırasında alınacak besinler, önceden evde bir liste haline getirilerek hazırlanmalı.
  Özel günler ve bugünlerde neler tüketileceği önceden planlanmalı.
  Evde enerji yoğunluğu besinler bulundurulmamalı.
  Yemek yemeyi geciktirme ve yenenlerin miktarını azaltma davranışı edinilmeli.
  Yemek, yavaş yenilmeli ve çiğneme hareketi yavaş yapılmalı. Ağızda lokmalar iyice küçülmeli.
  Her lokmadan sonra çatal tabağa bırakılarak yemek yeme süresi uzatılmalı. Bu davranış, iştahın baskılanmasına yardımcı olur.
  Yemek yemek birkaç dakika bırakılarak yanınızdaki bir kişiyle konuşulmalı. Çünkü, bu davranış, iştahın baskılanması için zaman kazanmasına yardımcı olacaktır.
  Yemek tabağınızı küçük bir tabak kullanarak tabağınıza aldığınız yemeğin porsiyonunun küçülmesine neden olacaktır.
  Aile bireyleriyle yemek yenildiğinde ilk onların tabağına servis yapılmalı. Bu şekilde sondaki kişiye daha az yemek bırakılmalı.
  Tabakta yemeğin yağlı kısmı bırakılmalı.
  Yeme isteği duyulduğunda su içilmeli. Su tüketimi, enerji alımını engellediğinden yemek sırasında ve sonrasında bol su içilmeli.
  Alış veriş sırasında meyve alırken küçük boy tercih edilmeli ve tüketilen meyve bir adetle sınırlandırmalı. Süt ve ürünleri alınırken yarım yağlı olanı tercih edilmeli.
  Markette abur cubur yiyeceklerin bulunduğu reyonda gezilmemeli.
  Alış verişe çıkarken az para alınmalı ve kredi kartı kullanılmaktan kaçınılmalı.
  Yenilmemesi gerektiği halde çok arzu edilen bir yemek yenilmeli, ancak porsiyonu oldukça az olmalı.
  Ağır yemek yenileceği özel bir günde, o yemeğin öncesi ve sonrasında sadece sebze salatası yenilmeli.
  Öğünler 2,5-3 saat olacak şekilde planlanmalı, ve bu program aksatılmamalı.

  Yaşam biçimine yönelik davrnış değişikliği

  Yaşam biçimine yönelik davranış değişiklikleri ise şöyle:

  Üç kilometreden daha kısa mesafelerde taşıta binilmemeli ve bu mesafe yürüyerek katedilmeli.
  Alış veriş için eve çok yakın olan değil, uzak mesafedeki tercih edilmeli. Taşıma işlemini yapılacağından alınması gereken miktarın daha fazlası alınmamış olacaktır.
  Her gün en az bir saat yürüyüş yapılmalı.
  Çok katlı binada oturulması halinde 4 kattan daha az daire için asansör kullanılmamalı, onun yerine yürüyerek inip çıkılmalı. Alış veriş merkezlerinde yürüyen merdiven kullanılmamalı.


   
Açlık hissini ortadan kaldıracak öneriler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ortanca

  Ortanca

  İyi niyetli, kimseye ilişmeyen, hoş, duygulu, beğenilen,nazik, zeki kadın veya erkektir. Rüyada bahçesinde ortanca çiçekleri bulundugunu görmek, büyük bir haberle karsilasip sevinecegine delalet eder. Bir rivayete göre, ortanca görmek, yakin bir yere yolculuk yapacagina da isarettir.
 2. Putin Oligark Sistemini Ortadan Kaldıracak

  Putin Oligark Sistemini Ortadan Kaldıracak

  Rusya Başbakanı Viladimir Putin’in küresel finans krizi sayesinde ’oligark’ sistemini tamamen ortadan kaldıracak önemli bir fırsata kavuştuğu belirtildi. İktidara geldiği 2000 yılında Rus oligarklara karşı haçlı seferi başlatan Putin’in kriz ortamında başladığı işi bitirebileceği kaydedildi. Nakit sıkıntısı çeken oligarkların şirketlerine 50 milyar dolarlık kaynak aktarmaya hazırlanan...
 3. ıphone 6 şarj sorununu ortadan kaldıracak mı?

  ıphone 6 şarj sorununu ortadan kaldıracak mı?

  esm china, microsoft, android, ıphone 6 batayası ,iphone 6 pil sorununu ortadan kaldıracak mı, htc, ıphone 6 da şarj olma sorunu varmı,ıphone 6 şarjı dayanıklımı,ıphone 6 sarjı kaç saat dayanacak 9 Eylül günü tanıtılacağı kesinleşen iPhone 6 için sızıntı teknik özellik ve görseller paylaşılmaya devam ediyor. Diğer akıllı telefon modellerine oranla kullanıcısından daha fazla şikayet alan...
 4. Açlığınızı bastırmanız için öneriler

  Açlığınızı bastırmanız için öneriler

  açlık nasıl bastırılır,açlığı bastırmanın yolları,açlık bastırmak için ne yapmalıyım,açlığınızı bastırmanız için öneriler Sabahları kahvaltıda sütle birlikte yulaf ezmesi tüketin. Kepekli ekmek veya müsliden çok daha doyurucudur. İçinde bulunan bol lif, protein ve tahıl taneleri ise hem doyurucu, hem besleyici… Meyveden asla vazgeçmeyin!Portakal suyu değil, portakal; elma suyu değil, elma!...
 5. Göğüslerim ağrıyor açlık hissim de var acaba diyorum ki Hamilemiyim?

  Göğüslerim ağrıyor açlık hissim de var acaba diyorum ki Hamilemiyim?

  Merhabalar, Agustosun 7 de regle oldum 11 de bittim.12 de çalışmalara başladık belirtiler var gögüs ağrısı,arada kasık ağrısı,açlık hissi,yumurtalama günüde de ilişkiye girdim 19,da ve 22 de ve belirtiler devap etmekte sizce hamilemiyimdir.

Sayfayı Paylaş