1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Ada Şarap Butiği

  Konu, 'Şehir Eğlence Mekanları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  212 245 05 06
  Fax: 212 245 80 30


  Yer: Büyükçekmece

  Adres: Asmalı Mescit sok. 14-A 34430 Tünel � Beyoğlu İstanbul


  Ücret: TLTL

  Kredi Kartı: Visa-Master

  Park: YOK

  Web: Ada Şarap


  Ada Şarap Butiği "Şarap Lezzet Noktası
  Beyoğlunun hatta İstanbulun en renkli sokaklarından biridir Asmalı Mescit. Günlük hayatın yoğun akışında bir mola vermek isteyen birçok kişinin uğrak yeridir. Meyhaneleri, kafeleri, dükkanları ile her kesimden insanın ilgisini çeken Asmalı Mescitin şimdi yepyeni bir mekanı daha oldu. ADA ŞARAP BUTİĞİ� Sadece Asmalı Mescit ziyaretçilerinin değil, yaşamlarına bir kadeh şarap ikram eden herkesin yeni durağı ADA.
  Özünde bir şarap butiği olan ADAnın, raflarında ağırlıklı olarak butik Türk şaraplarına yer verilmiş. Türkiyenin dört bir yanında, üzümlerini büyük bir hassasiyetle işleyen ve sunan üreticilerin ürünleri şarap tutkunlarının beğenisine sunulmuş. Melen, Turasan, Umurbey, Baküs, Talay, Sevilen ve daha birçok yerli üreticinin ürünlerini ADAda bulmak mümkün.
  Bunun yanında tabi ki dünyanın farklı bölgelerinden ithal şaraplar da unutulmamış. Kısa bir süre içerisinde komşumuz Yunanistanın en büyük şarap üreticilerinden TSANTALI firmasının şaraplarını da ADAda bulmak ve tatmak mümkün olacak.
  ADAda önemli bir farklılık da, merak ettiğiniz ya da almak istediğiniz bir şarabı öncelikle deneme şansına sahip olmanız. Böylece damak zevkinize uygunluğunu test ettikten sonra, şişeyi açtığınızda nasıl bir tatla karşılaşacağınızı önceden bilerek, alışverişinizi tamamlıyorsunuz.
  ADAyı keşife, kendinize bir kadeh şarap ikram etmekle başlıyorsunuz. Yolculuğunuz sırasında şaraba yakışacak her türlü lezzete de rastlıyorsunuz. Çünkü butik olarak üretilmiş olan özel yapım Ayvalık zeytinyağlarının, yerli ve yabancı yöresel peynir çeşitlerinin, içine herhangi bir katkı maddesi eklenmeden dalından sunulan zeytinlerin, ev yapımı çikolataların ve buna benzer daha birçok doğal ve organik ürünün de bulunduğu bir lezzet noktası aynı zamanda ADA. Kafe bölümündeki menüsünde İstanbulda çok rastlanmayan tatları bulacaksınız.
  Bunların en favori olanları Frappe ve Fondü. Özellikle fondü konusunda seçim yaparken zorlanacağınızı iddia ediyoruz. Dondurma topları, brownie parçaları ve meyve dilimleri batıracağınız sıcak çikolaalı olanı mı yoksa sebze parçaları ve farklı ekmeklerle tadına varacağınız eritilmiş peynirli olanı mı?
  Ayrıca raflardan tercih ettiğiniz şarabınızı da anında açtırıp etiket fiyatına ekstra bir bedel ödemeden içebilme şansına sahipsiniz.
  ADA butikte önümüzdeki günlerde şarap, zeytinyağı ve kahve üzerine yapılacak tadım günleri, konuya ilgi duyanlar için kaçırılmaması gereken nitelikte. Çünkü organizasyonlarda, salt ürün sunumu ve tadımı yapılmayacak, verilmesi planlanan eğitim ile bu toplantılar farklı bir boyut kazanacak. ADA sakinleri damak zevklerini daha iyi belirlerken, tercihleri konusunda daha seçici olabilecek. Bu organizasyonlara katılmak isteyenler, programları internet sayfasından takip edebilecekleri gibi, bilgilendirilmek üzere iletişim bilgilerini bir ADA ziyareti esnasında bırakabilecekler.
  ADAda yakın zamanda küçük bir şarap kütüphanesi de kurulması öngörülüyor. Böylece şarabınızı yudumlarken, kitapların içinde başka dünyalara yolculuk edebileceksiniz.
   
Ada Şarap Butiği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. şarabın yıllanması

  şarabın yıllanması

  Şarabın Yıllanması Dünyanın çeşitli yerlerinde yetiştirilen üzümlerin renkleri de çok çeşitlidir. Şarap yapımında kullanılan üzümlerin renkleri iki ana gurupta toplanır. San ile yeşil arasında rengi olanlara 'beyaz üzüm', kırmızı ile mavimsi siyah renk arasında olanlara 'siyah üzüm' denilir. Kırmızı şaraplar siyah üzümden yapılırken, beyaz şarapların da sadece beyaz üzümlerden yapıldığı...
 2. Şarap AB’ye uyacak, alkol alt sınırı yüzde 9’a inecek

  Şarap AB’ye uyacak, alkol alt sınırı yüzde 9’a inecek

  Şarapta yüzde 10.5 olan alkol derecesi, AB’ye uyum doğrultusunda yüzde 9’a çekilecek. Avrupalının, eldeki üzümü değerlendirmek için yaptığı bu uygulama, yerli üretici açısından bir değişiklik yaratmayacak. AVRUPA Birliği’ne (AB)uyum olarak hazırlanan şarap tebliği taslağına göre, şarapta yüzde 10.5 olan alkol alt sınırı yüzde 9’a çekilecek. Taslağa göre, sofra şarabının hacmen gerçek alkol...
 3. Kav Şarap Butiği

  Kav Şarap Butiği

  kav butik nişantaşı kav butik nişantaşı şarap kavaklıdere 0212 234 91 20 Yer : Teşvikiye Adres : Atiye Sok. No.12 Teşvikiye-Nişantaşı Ücret : TLTL Kredi Kartı : Butun Kartlar Gecerli Park : YOK Web : Kav Şarap Butiği Kavaklıdere Şarap butiklerinin İstanbul`da iki şubesi bulunuyor. Kav Şarap Butiği ve Kemerburgaz Satış Noktası. Nişantaşı`nda someliye Esra...
 4. Kavaklıdere Şarap Butiği

  Kavaklıdere Şarap Butiği

  kavaklıdere şarap fiyatları 2011 şarap fiyatları 2011 0212 360 05 40 Fax: 0212 360 05 49 Yer: Eyüp Adres: 2. Kemer Mevkii, Kemerburgaz Ücret: TLTL Kredi...
 5. Şarap Mahzeni

  Şarap Mahzeni

  şarap mahzenleri şarap mahzeni 212 326 46 46 Faks : 212 259 66 87 Yer : Beşiktaş Adres : Çırağan Palace Hotel Kempinski, Çırağan Cad. No:32 Beşiktaş İstanbul Ücret : TLTLTL Kredi Kartı : Butun Kartlar Gecerli Park : VAR Web : ciragan palace kempinski Çırağan Palace Kempinski Hotel İstanbul bünyesinde hizmet veren "Şarap Mahzeni", her gün...

Sayfayı Paylaş