Adem Bozkurt Kimdir?

T

TİTAN

Forum Okuru
Adem Bozkurt Kimdir?
adem bozkurt kimdir hayatı biyografisi spor hayatı başarıları ile ilgili bilgiler burada melekler
Özellikle eşlerimizin ,kardeşlerimizin ya da oğullarımızın büyük bir heyecanla seyrettiği dövüş sporları aynı tüm dünyada da ilgiyle takip ediliyor melekler :) Biz pek hoşlanmasak ta bu spor dalında da ciddi müsabakalar düzenleniyor.İşte bu sporlardan muay thaide ülkemizi başarıyla temsil eden bir sporcumuzdan bahsedeceğiz; Adem Bozkurt...


adembozkurt-112.jpg1985 Kocaeli/Gebze doğumlu Adem Bozkurt spor hayatına 1992 tarihinde ağabayi ve antrenörü Eyüp Bozkurt sayesinde Muay Thai ile başladı.

Şuan Kocaeli’nin Gebze ilçesinde kendi kulüpleri olan Champion Spor Merkez’inde devam etmektedir, yakında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile ortak bir çalışma yapmaya hazırlanan Adem Bozkurt, İlk Muay Thai maçını 28 kiloda yaptı ve devamında birçok profesyonel maçta büyük başarılar gösterdi. Fakat Muay Thai sporunun Türkiye’de federasyonu olmadığından dolayı Muay Thai sporunu Boks ile bütünleştirmek istedi. İlk Boks şampiyonluğunu Ordu’da 2003 yılında ferdi olarak kazandı. Bu tarihten sonra boksa Tekel spor klübünde devam etti. Boksta 5 Türkiye şampiyonluğu, Avrupa 3.lüğü ve birçok uluslararası maçta başarılar elde ederek ülkemizi temsil etti.

2003 yılında Muay Thai federasyonu kurulduktan sonra 2004 yılında 67 kiloda başlayan şampiyonluğunu ,o tarihten itibaren korumaktadır. 2005 yılında Dünya 2.liği 2006’da Dünya 3’lüğü bulunmaktadır. 26 Kasım 2007 tarihinde IFMA Dünya Şampiyonasında 71kg’da ülkemize Dünya 2.liğini getirdi.25 Mayıs 2007 Profesyonel Muay Thai Balkan Şampiyonasında Yunanlı rakibi Lefteri Perego’ya karşı ezici bir üstünlük sağlayarak Balkan Şampiyonu olmuştur. 2007 İspanya’da Avrupa Şampiyonu olan Adem Bozkurt, 2 Kasım 2007’de yapılan Dünyanın yakından ilgilendiği Uzakdoğu Sporlarının en büyük organizasyonu olarak gösterilen K-1 Max İstanbul Network Şampiyonasında Kozo Mitsuyama’yı ilk roundun başlarında nakavt ederek önemli bir başarı daha göstermiştir. 1 Mart 2008' de yapılan Azerbaycan K-1 Max Networking turnuvasında çok iyi maçlar çıkarmasına karsılık ilk maçını çok iyi bir sekılde alıp ikinci maçında hak etmediği bir mağlubiyetle veda etti. Toplamda boks 122, Muay Thai’de ise 76 maçı bulunan Adem Bozkurt hırsı, azmi ve her şeyden önce ülkesi, bayrağı için büyük bir inançla ringe çıkması ile tanınır.
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
6K
Misafir
M
*MeleK*
Cevaplar
7
Görüntüleme
5K
Burak515151
B
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Misafir
M
T
Cevaplar
0
Görüntüleme
5K
T
Üst