Etiketler:
 1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Adet gören biri hamile olabilir mi ?

  Konu, 'Gebelik' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  adet gören biri gebe kalmış olabilirmi,adet gören biri hamile kalmış olabilirmi,adet gören bir kadın hamile olabilirmi < Konu Resmi..>


  Adet gören birisinin hamile olup olamayacağı hakkında Tahlil.com'a özellikle de kadın okurlarımızdan yüzlerce soru geliyor.
  Tahlil.com olarak bu konuda tüm okurlarımızın anlayacağı dilde bir yazı hazırladık.Özellikle çeşitli internet siteleri ve forum sitelerinde bu konuda bir bilgi kirliliği bulunmakta ve bir çok Tahlil.com okurunun da kafasında karışıklıklar olmakta.
  Tahlil.com uzmanlarının bu konuya dair bilgilendirici yazısının ilginizi çekeceğini umuyoruz.

  Adet Görme ve Adet Kanaması Nedir?


  Adet görme ve adet kanaması farklı terimlerle ifade edilmektedir. Bu konuda en sık kullanılan ifade türleri aşağıda belirtilmiştir.
  Aybaşı olmak, adet olmak, adet görmek, regl olmak, menstruasyon kanaması görmek mens olmak, kanama görmek,hastalanmak,kirlenmek ve renkli olmak bayanlar arasında sıkça kullanılmaktadır.
  Kadınlarda adet kanamasının oluşmasının temel gayesi, adet döngüsünde meydana gelebilecek bir hamileliğin oluşabilmesi,yerleşebilmesi ve elverişli zeminde gelişebilmesi için rahim iç tabakasının hazırlanmasıdır. .
  Adet kanaması bayanlarda ortalama 4 gün devam eder.Ancak kimilerinde ise 1 ile 7 gün arası da sürebilmektedir.
  Bu süre kişinin yaşı, fizyolojik ve biyolojik durumu, hormon salınımı gibi durumlardan da etkilenebilmektedir. Adet kanaması sırasında bayanlar ortalama 20 ile 80 ml arasında kan kaybetmektedir.Bu miktarın daha az veya çok olduğu durumlarda ise mutlak suretle bir kadın doğum uzmanına başvurulmalıdır
  .
  Adet Döngüsü ( adet dönemi) Nedir?

  Adet döngüsü kadınlarda son adet olunan tarihin ilk gününden bir sonraki adet tarihinin ilk gününe kadar geçen süreç ve döngüde kadın vücudunda gerçekleşen değişiklikleri içine alan bir dönemdir.Bu dönem kadınlarda ortalama 28 gün sürmektedir.
  Ancak kimi kadınlarda 21 ile 35 gün arası dönemlere de ulaşabilmektedir.Kadınlarda adet döngüsü ergenlik dönemiyle başlar. Bu döngü overlerde yani yumurtalıklarda olgunlaşabilecek yumurta hücrelerinin sona erdiği menopoz döneminde ise sona erer.

  Ne Zaman Kadınlar Adet Görmez?


  Kadınlar ancak gebe oldukları süreçlerde ve doğumu takiben emzirmenin devam ettiği sürenin ilk dönemlerinde adet görmezler.Buradan da anlaşılacağı gibi gebelik durumunda kesinlikle adet görme gibi bir ihtimal bulunmamaktadır.

  Hamile Birisi Neden Adet Görmez?

  Adet dönemi sürecinde kadınların vücudunda farklı olaylar ve değişiklikler ortaya çıkmaktadır.Bu döngünün temel amacı kadınlarda üremenin temel çekirdeğini teşkil eden yumurtanın oluşmasıdır. Kadınlarda beyinden salınan hormonlar döllenme için uygun bir yumurta oluşmasını sağlar.Bununla beraber de rahim yüzeyi de muhtemel bir gebelik için hazırlanır.Ancak döllenme gerçekleşmez ise, yani kadın hamile kalmaz ise kadının ürettiği yumurtanın ömrü sona erer.
  Daha sonra gebelik için hazırlanmış olan rahim iç tabakası da dışarı atılır.Bu süreçle birlikte de adet kanaması oluşur. Buradan da anlaşılacağı üzere gebe olunmadığı takdirde adet kanaması olacaktır.Gebelik oluşmuş ise, doğal olarak yeni bir adet döngüsüne gerek olmayacaktır.Bu durumda da yeni bir adet kanaması görülmeyecektir.
  Oluşan adet kanaması gebeliğin olmadığının, bu nedenle de gebelik için hazırlanan rahmim tabakasının dışarı atıldığının da habercisidir. Adet kanamasını takiben ise, üreme çağındaki kadınlarda yeni bir adet döngüsü başlar, bunda da amaç kadını yeni bir gebelik sürecine hazırlamaktır.
   
Adet gören biri hamile olabilir mi ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. adetime 5 gün var acaba hamile miyim

  adetime 5 gün var acaba hamile miyim

  hamile miyim adete 5 gün kala hamilelik belirtileri adetime 2 gün var hamilemiyim adetime 3 var hamilemiyim 1 hafta 5 selam, ben aranıza yeni katıldım ama yaklaşık iki aydır yazılanları takip ediyorum. en son adetimin ilk günü 21 ağustos. ve ben yumurtlama gününden bir gün önce ilişkiye girdim. adet günüme bir hafta kala sabah mide bulantısı ile uyandım ve öğlene kadar başağrısı, bulantı ve...
 2. Adet oldum ama hamile olabilir miyim ?

  Adet oldum ama hamile olabilir miyim ?

  Erkek arkadaşımla sürtünme yolu ile ilişki yaşadık ondan sonra 5 kez adet oldum ama eskisine göre çok azdı.8 kilo aldım ve karnım davul gibi şişiyor yemeklerden sonra özellikle.Eskiden hiç olmazdı.Sizce ben hamile olabilir miyim ? Bir kez test yaptım negative çıktı.
 3. Adetim 8 gün gecikti hamile olabilir miyim ?

  Adetim 8 gün gecikti hamile olabilir miyim ?

  Adetim 8 gün gecikti acaba hamile olabilir miyim nelere bakmam gerekiyor arkadaşlarım. Öyle belirti yok ta çok uykum geliyor bu hamilelik belirtisi olabilir mi yardım lütfen :S
 4. Hamile miyim Adet görüyorum bu olabilir mi

  Hamile miyim Adet görüyorum bu olabilir mi

  Merhaba melekler sizlere bir sorum olacak. Ben merak ediyorum da acaba Hamileyken duzenli adet gorulur mu ? Bu mümkün mü bununla ilgili hamile iken düzenli adet gören hatta adet diye hamile olduğundan şüphelenmeyen ama hamileliği daha sonra ortaya çıkan kişiler var mı merak ediyorum. Teşekkürler.
 5. Adet bitiminden 3 gün sonra hamile olabilir miyim

  Adet bitiminden 3 gün sonra hamile olabilir miyim

  Merhabalar ben düzenli olarak doğum kontrol hapı kullanıyorum ve adetim Tam zamanında oldu bu ay. Adetim bittikten 3 gün sonra ilişkiye girdim ilk başta bi şey yoktu fakat sonra biraz kan geldi . Acaba hamilelik falan olabilir mi nedeni ne olabilir bu kanamanin

Sayfayı Paylaş