Adet günü gelmeden hamilelik belli olur mu

A

AysunX1

Forum Okuru
Adet günü gelmeden hamilelik belli olur mu
Adet günü gelmeden hamilelik belli olur mu kaç günde belli olur

Merhaba

İlişkiye girdikten sonra adet gününün beklemeden hamilelik belli olabilir mi sormak istediğim aslında net olarak bu. daha açık söylemek gerekirse adet bitiminden 3 gün sonra ilişkiye girdim hamile olabileceğimi düşünüyorum hamile olduğumu öğrenebilmek için adet gününü mü beklemek lazım adet günü gelmeden hamilelik belli olabilir mi ya da illa adet günü mü beklenmeli ?
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Merhaba

Hamilelik süreci kısaca şöyle işliyor. ilişkiye girdiğiniz zaman Yumurtlama döneminde iseniz Sperm hücreleri yumurtalıktan ayrılan ya da yumurtalıktan çıkan yumurtalıkla birleşiyorlar tabi Burada birçok ihtimal var. dişi yumurta rahimde ortalama bir gün canlı kalabiliyor spermler ise ortalama rahimde 5 gün canlı kalabiliyorlar.

Yani ilişkiye girdiğimiz gün hamile kaldıysanız yine döllenmiş yumurta Rahim duvarına tutunma süreci başlıyor bu ortalama 2 gün sürüyor. Rahim duvarına tutunmadan hamilelik gerçekleşmiyor. spermlerin yumurtayı döllemesi demek hamileliğin başladığını göstermez. hamileliğin başlayabilmesi için yumurtanın Rahim duvarına da tutulması gerekir.

Örneğin siz ilişkiye girdiniz fakat rahimde canlı kalan spermler yumurtalıktan iki gün sonra çıkan yumurtaları dölleyebilir ya da 5 gün sonra dölleyebilir. bu sureleri kestirmek Ortalama olarak mümkün fakat hiçbir şekilde şu gün Rahim duvarına tutunma B Beta HCG hormonu salgılanmaya başlandı denemez ama ne zaman Beta HCG hormonu salgılanmaya başladıysa o zaman hamile kaldınız demektir. yumurtlama dönemleri hormonal dengede ki değişikliklerle Daha erken bir tarihte ya da daha geç bir tarihte olabilir bu yüzden adet öncesinde hamileliğiniz belli olabilir. Bunun için test yapmamız gerekir.

Bu konuda tecrübe edenlerin tecrübelerini aşağıdaki linkte görebilirsiniz.

 
Üst