Adet olamıyorum adet olamama hastalığı nedir?

• Konbuyu başlatan Bilgegok
  • Başlangıç tarihi
B

Bilgegok

Forum Okuru
Adet olamıyorum adet olamama hastalığı nedir?

Adet olamama hastalığı melek kadınlar kulübü regl olamama hastalığı forum'da.​

Arkadaslar 2 ay bazen 3 ay adet olmadığım oluyor bu hastalık nedir? Ben 20 yaşındayım evliyim adet görmeme neden olur? Hiç doktora gitmedim. Adet olamama hastalığı nasıl tedavi edilir? Aslında adetim evlenmeden gecikmezdi evlendikten sonra böyle oldum. Bu sorun nedir adet olamiyorum ben?

Merhabalar
Normal regl gören bir kadın 28 günde ya da 30 günde bir regl olur. Bu döngünün aşması adet gecikmesine neden olur. Adet olmama hastalığı ise amenoredir. Adet zamaniniz geçtiğinde aslında ilk olarak hamilelikten suphelenilir. 2-3 ay adet olamamak kistlerin varlığından pko rahatsızlığından söz edilebilir. Rahim ağzında veya rahimde polip ya da rahim dokusunun kalınlaşması gibi durumlar da adet gecikmesine olmamaya sebep olabilir. Ama bunun net anlaşılması için mutlaka doktora muayene olmalısınız. Bu durumlar olabilir diyoruz biz budur demiyoruz çünkü her hastalığın bir uzmanı var. Uzman bir kadın doğum uzmanına görünmeniz gerekir hormon tahlilleri ve gerekli tetkikler yapılarak sorun ortaya çıkar.

Evlendikten sonra adet düzeni değişebilir. Dilerseniz aşağıdaki linkten "evlendikten sonra değişen adet düzeni" inceleyebilirsiniz.

Geri