adet olmadım leke geliyor üstüne görüyor olabilirmiyim

• Konbuyu başlatan minnak
  • Başlangıç tarihi
M

minnak

Forum Okuru
adet olmadım leke geliyor üstüne görüyor olabilirmiyim
Sevgili hamişler, hamiş olmak isteyenler ve olup geçirenler. Yardımınıza bilginize çoook ihtiyacım var nolur yardım edin. İlk önce anlatim size eşimle çocuk istiyoruz ama bazı nedenlerden şuan uygun olmadığı için yapmıyoruz geri çekme tekniğiyle ilişki yaşıyoruz. Eşimle bazı nedenlerden dolayı ayrı evlerde yaşadığımız için hafta da bi kez ilişki yaşıyoruz. Şimdi konuya gelirsek 26.kasım.2017 de ilişki yaşadık 28 inde adet gördüm bunun üzerine haftada bir ilişki yaşadık geri çekerek ama ilişkimizden biri benim yumurtlama dönemime 17.12.2017 denk geldi 29 aralıkda adet görmem gerekiyodu, bu süreç içinde göğüslerim şişti damarları belirginleşti koyulaştı dokunduğumda acımaya başladı kasıklarımda ağrı ve sancılar başladı mide bulantıları aşırı yorgunluk uyku hali kokulara karşı hassasiyet başladı 29unda adet olmam gerekirken olmadım test yapmayı düşündüm adet gününden 10 gün geçmesi gerekiyomuş onu beklerken 31i gecesi az miktarda siyah gibi pıhtılar ve açık kırmızımsı pembemsi kan geldi ertesi gün yani bügün ayın 1i yine bi miktar açık renkli kan ve koyu renkli pıhtılar geldi aşırı derecede kasıklarımda sancım oluyor sizce ne yapmalıyım tatlı hamişler hamilemiyimdir üstüne görüyo olabilirmiyim yada düşük falan veya normal adetmidir size çok ihtiyacım var bütün psikolojim bozuldu rüyalarıma giriyo çok üzülüyorum ağlıyorum ya testmi yapsam acaba ya da ne zman yapmam lazım böyle bişey yaşanlar paylaşsın benimle bilgilerini şimdiden hepinize çok teşekkür ederim sağlıklı hamişlik geçirmenizi ve hayırlısıyla mis kokulunuzu kucağınıza almanız isterim.

Test için 10 gün beklemenize gerek yok günümüz de satılan idrarla uygulanan testlerin birçoğu oldukça güvenilir ve kesin sonuç veren testlerdir bence direk bir kan testi yaptırırsanız daha kesin sonucu öğrenebilirsiniz. Belirtiler hamilelik belirtileri olduğu kadar adet öncesi yaşanan belirtiler arasında da görünüyor gelen leke ve pıhtılar enfeksiyon belirtileri gibide görünüyor ama biz her türlü ihtimali göz önüne alarak kesin sonuç için kan testi yapmanızı öneriyoruz.

Sabah idrar testi yapsam belli olur mu yoksa kanamanın bitmesinimi beklim. Yorumun için çok teşekkür ederim.:kiss:

Kanama yoğun bir şekilde mi geliyor yoksa lekelenme şeklinde mi tam orayı anlayamadım şimdi sizi yanlış yönlendirmek te istemiyorum ihtimalleri göz önünde bulunduralım bu bir gecikmeli adet kanaması olabilir ikincisi yerleşme kanaması olabilir ve üçüncüsü düşük ihtimali testi dediğim gibi aç karnına ilk sabah çıktığınız idrarla yapın ve eğer yine sonuç alamazsınız kan testi yaptırmanızı da öneririm

Azar azar geliyo bi pedi doldurmuyo açık kırmızı kan ve minik koyu kırmızı siyah gibi pıhtılar geliyo. Bu arada pıhtılar ve kan miktarı azaldı bugün kasıklarımda ki sancı ve ağrılarda azaldı ama aniden bikere bi sancı giriyo kitleniyorum ve hemen geçiyo. Aşırı derecede yorgunluk ve göğüs ağrım var dokunduğumda acıyo normalde bu kadar olmuyodu.

Az az açık kırmızı kan ve koyu kırmızı siyah gibi minik minik pıhtı geliyo bi pedi doldurmuyo ve bugün sancımda ağrımda kanamamda biraz azaldı arada bi sancı giriyo hemen geçiyo. Midem aşırı derecede bulanıyo ve göğüslerim acıyo test aldım yarın sabah yapsam doğru sonuç verirmi kan var sonuçta orda yanlış çıkarmı

Evet test yapmanız da fayda var bir an önce test yapın eğer test pozitif çıkarsa vakit kaybetmeden uzman bir hekime görünün gelen kanama dediğim gibi adet kanaması da olabilir ama test pozitif çıkarsa düşük tehlikesi geçiriyor olabilirsiniz buna uzman karar verecektir.

Ozaman ben sabah yapim ona göre size bilgi verim. Negatif çıkarsa kesin gebe değilmiyimdir.:oops:

Merhaba , gebelik testi beklenen adetten 1-2 gün önce veya bir kaç gün sonra yapılabilir. Uzmanların tavsiyesi beklenen adette gecikme olmasıdır. Verdiğiniz bilgilere göre çok az miktarda kanamanız gerçekleşmiş . Bu yerleşme kanaması, olabileceği gibi stres kaynaklı , rahim kaynaklı,hormonal bozukluktan dolayı olabilir. . Durumunuz hakkın da sağlıklı bilgi edinmek için hcg testi yapın.

ayın 3ünde sabah testi yaptım negatif çıktı bugünde kanamam bitti diyeceğim kadar az ve kahverengi pıhtıda gelmiyo dünden beri, yarına biter diye düşünüyorum. Normalde adetim 7-8 gün sürüyo benim. Bu sefer gece başlamasıyla birlikte 5 gün. Sizce testi tekrarlimmi yoksa gerek yokmu kan testi yaptırıcak vaktim olmuyo gün içinde sabah gidip akşam geliyorum.

Geri