1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  15.188
  Beğenilen Mesajlar:
  2.281
  Ödül Puanları:
  113

  Adet olmamak bir problem yaratır mı ?

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  adet olamama nedenleri,adet olamama sebepleri,neden adet olmuyorum,adet olunmazsa ne olur,adet olamama kısırlık yaparmı,adet olamama hakkında bilgiler

  < Konu Resmi..>


  Adet görmemek genel kanının aksine yalnızca hamilelik sonucu oluşan bir durum değildir. Adet görmemek bir çok sebebten ortaya çıkmış olabilir. Bilhassa yeni adet görmeye başlamış genç kızların periyodları genelde oldukça düzensiz olur.

  Zaman zaman genç kızlar kanamanın o ayı atladığının düşünüleceği kadar geç regl olabilir. Bu durumu en çok etkileyen faktörlerin başında stres gelir. Bununla birlikte hormon yapısındaki değişimler de regl düzensizliğine yol açabilir.

  Yapılan araştırmalar sonucunda seyahat süresince de hormonların farklı salgılandığı ve bu nedenle adetin gecikebildiği ortaya çıkmıştır.Doğum kontrol hapının bırakılması da bazı kadınlarda adet kanamasının geçici olarak yaşanmamasına neden olabilir.

  Bazı kadınlarda doğum kontrol hapının bırakılmasını takip eden 2 ay boyunca kanama görülmez. Eğer bu süreç 3-5 ay arasına uzarsa kesinlikle bir doktor kontrolü gerekir. 3-5 ay arası hiç adet görmemiş bir kadında yumurtlamanın bittiği ve kısırlık başladığı düşünülür.

  Kesin tanıyı ancak bir jinekolog koyabilir. Bu nedenle en kısa zamanda doktor muayenesi gereklidir. Bazı durumlarda kanser ve tümör buluntuları da adet kanamalarına etki edebilir.

   
Adet olmamak bir problem yaratır mı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Adet kadınlara bir ceza mı?

  Adet kadınlara bir ceza mı?

  kadınların ayıp yerlerini göster hz havva hz ademe hangi meyveyi yedirdi hzhavva hzademe hangi meyveyi yedirdi kadınların ayıp yerleri yerleri video Bazı kitaplarda şöyle bir hurafe geçer: "Havva validemiz, Hz.Adem'i kandırdı, ona cennet meyvesinden yedirdi. Bu olay ikisininde cennetten çıkmasına sebep oldu. Bunun için Cenab-ı Hak adeti ve gebeliği Hz.Havva'ya bir ceza olarak...
 2. Evlilikte; kadının erkekten daha fazla para kazanması sizce bir problem yaratır mı?

  Evlilikte; kadının erkekten daha fazla para kazanması sizce bir problem yaratır mı?

  Evlilikte; kadının erkekten daha fazla para kazanması sizce bir problem yaratır mı? bence yaratmaması lazım ama herkese göre değişebilir sizce??
 3. Bebeğinizde Görme Problemi Var mı?

  Bebeğinizde Görme Problemi Var mı?

  Her ne kadar yeni doğmuş bir bebeğin ilk fiziksel muayenesinde belirgin bir görüş ya da işitme kusuru olup olmadığını kontrol etmek muayenenin önemli bir bölümünü oluşturuyor ise de, erken bebeklik döneminde bazı duyusal problemlerin belirlenememesi de az rastlanır şey değildir. Problem, çoğunlukla bebek konuşmasını geliştirebiliyor ya da hantal görünüyor ise anne ve baba tarafından sonradan...
 4. 3 ayda bir düzensiz adet görüyorum yardım lütfen.

  3 ayda bir düzensiz adet görüyorum yardım lütfen.

  hanımlar ben yeniyim, bişey sormak istiyorum, aranızda 3 ayda bir adet gören var mı acabaa !!!
 5. Adetten 4 gün sonraki ilişki gebelik yaratır mı?

  Adetten 4 gün sonraki ilişki gebelik yaratır mı?

  Merhaba arkadaşlar. Adetinden 4 gün sonra kız arkadaşımla ilişkiye girdim ve tutamayıp içine boşaldım. Sonrasında hemen yasmin doğum kontrol hapı kullandı. Bundan sonraki dönemlerde ilişkiye girmeyeceğiz ama gene de istenmeyen bir gebelik konusunda endişeliyim. Bu yasmin hapından 21 tane var her gün kullanıp hapı bitirirse gebe olur mu olmaz mı? Bitirdikten sonra tekrar bir tane daha alıp onu...

Sayfayı Paylaş