Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.304
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Adet olmamak bir problem yaratır mı ?

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  adet olamama nedenleri,adet olamama sebepleri,neden adet olmuyorum,adet olunmazsa ne olur,adet olamama kısırlık yaparmı,adet olamama hakkında bilgiler


  < Konu Resmi..>


  Adet görmemek genel kanının aksine yalnızca hamilelik sonucu oluşan bir durum değildir. Adet görmemek bir çok sebebten ortaya çıkmış olabilir. Bilhassa yeni adet görmeye başlamış genç kızların periyodları genelde oldukça düzensiz olur.

  Zaman zaman genç kızlar kanamanın o ayı atladığının düşünüleceği kadar geç regl olabilir. Bu durumu en çok etkileyen faktörlerin başında stres gelir. Bununla birlikte hormon yapısındaki değişimler de regl düzensizliğine yol açabilir.

  Yapılan araştırmalar sonucunda seyahat süresince de hormonların farklı salgılandığı ve bu nedenle adetin gecikebildiği ortaya çıkmıştır.Doğum kontrol hapının bırakılması da bazı kadınlarda adet kanamasının geçici olarak yaşanmamasına neden olabilir.

  Bazı kadınlarda doğum kontrol hapının bırakılmasını takip eden 2 ay boyunca kanama görülmez. Eğer bu süreç 3-5 ay arasına uzarsa kesinlikle bir doktor kontrolü gerekir. 3-5 ay arası hiç adet görmemiş bir kadında yumurtlamanın bittiği ve kısırlık başladığı düşünülür.

  Kesin tanıyı ancak bir jinekolog koyabilir. Bu nedenle en kısa zamanda doktor muayenesi gereklidir. Bazı durumlarda kanser ve tümör buluntuları da adet kanamalarına etki edebilir.
   
Adet olmamak bir problem yaratır mı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Adet kadınlara bir ceza mı?

  Adet kadınlara bir ceza mı?

  kadınların ayıp yerlerini göster hz havva hz ademe hangi meyveyi yedirdi hzhavva hzademe hangi meyveyi yedirdi kadınların ayıp yerleri yerleri video Bazı kitaplarda şöyle bir hurafe geçer: "Havva validemiz, Hz.Adem'i kandırdı, ona cennet meyvesinden yedirdi. Bu olay ikisininde cennetten çıkmasına sebep oldu. Bunun için Cenab-ı Hak adeti ve gebeliği Hz.Havva'ya bir ceza olarak...
 2. Evlilikte; kadının erkekten daha fazla para kazanması sizce bir problem yaratır mı?

  Evlilikte; kadının erkekten daha fazla para kazanması sizce bir problem yaratır mı?

  Evlilikte; kadının erkekten daha fazla para kazanması sizce bir problem yaratır mı? bence yaratmaması lazım ama herkese göre değişebilir sizce??
 3. 3 ayda bir düzensiz adet görüyorum yardım lütfen.

  3 ayda bir düzensiz adet görüyorum yardım lütfen.

  hanımlar ben yeniyim, bişey sormak istiyorum, aranızda 3 ayda bir adet gören var mı acabaa !!!
 4. Adet Düzensizliği için bitkisel bir yöntem var mı

  Adet Düzensizliği için bitkisel bir yöntem var mı

  Adet Düzensizliği Adet Düzensizliği sebepleri nelerdir benim adetim son bir kaç aydır düzensiz bunun nedeni mevsimler olabilir mi acaba?
 5. Bir Dikili Ağacı Olmamak Deyiminin Anlamı nedir

  Bir Dikili Ağacı Olmamak Deyiminin Anlamı nedir

  Bir Dikili Ağacı Olmamak Deyiminin Anlamı nedir bu deyimin açıklamasını merak ettim bana yazarsanız çok sevinirim.

Sayfayı Paylaş