Adet oncesi gebelik

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Yönetici
merhabalar melek cenneti. Adete 1-2 gün kala ilişkiye girmek hamile kalmana olanak sağlamaz. Bunun için yumurtlama zamanının bilinmesi gerekir. Hamile kalmanın püf noktası zaten yumurtlama günü bu da adete yakın zamanda değil adet döngüsü ortalarında gerçekleşmektedir. Eğer adetiniz düzensiz ve yumurtlamanın ne zaman olacağını kestiremiyorsanız ovulasyon testleri ile ölçüm yapabilirsiniz. Tabi bu testlerin de %100 kesin sonuç gösterdiği kanıtlı değil. Ayrıca yumurtlamanın gerçekleşeceği zamanlarda bazı değişik belirtiler görebilirsiniz kendinizde. Yumurtlama belirtileri yazımızı daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz. Zaten eğer düzensiz adet görüyorsanız hormonal dengesizlik olabilir jinekoloğa görünmekte fayda var.
 

Melek Cenneti 89

Yeni Üye
Üye
Adetim duzenli 1-2 gun farkla oliyor yumirtlama gelecek adet donemnden 14 gun once oluyor ama bir sefermi yumurtlaniyor?
 

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Yönetici
Yumurtlama için adetinizin başlangıcından sayarak bir sonraki adet başlangıcınızın tam ortalarında olur. Düzenli oluyorsanız örneğin 28 günde oluyorsanız 14. gün yumurtlama oluyordur. Bu bir gün öncesi bir gün sonrası da olabilmekte. Eğer gebelik istiyorsanız bu dikkate alarak adetinizin 13-14-15. günleri ilişki yaşamanız gerekir. Böylece hamilelik ihtimalini artırırsınız. Yumurtlama olayı ayda 1 kez olur oda yukarıda anlattığım gibi gerçekleşir. Her ay yumurtlama olur ardından hamile olmazsa kadın adeti gelir.
 

Uzman SühaN

Administrator
Adetim duzenli 1-2 gun farkla oliyor yumirtlama gelecek adet donemnden 14 gun once oluyor ama bir sefermi yumurtlaniyor?

Yumurtlama iki mens döneminin ortalarında gerçekleşiyor. Bu herzaman beklenen aynı tarihte gerçekleşmiyor onu belirteyim. Takvim yöntemi ile ovülasyon günlerini belirlensede hesap tutmayabilir. Yani beklenen tarihin dışında yumurtlama gerçekleşebilir. Bu yüzden size önerim eczaneden ovülasyon kitlerin temin etmeniz . Bu kitleri kullanarak net olarak yumurtlama günlerinizi belirleyebilir , gebe kalmayı sağlayabilirsiniz.
 
Üst