Adet öncesi gerginlik neden olur çaresi var mı?

• Konbuyu başlatan AsumanT.
  • Başlangıç tarihi
A

AsumanT.

Forum Okuru
Adet öncesi gerginlik neden olur çaresi var mı?

Adet öncesi gerginlik melek kadınlar kulübü adet öncesi gerginlik nasıl geçer forum'da.​

Selam kızlar adet zamanlarım hiç gelmesini istiyorum o kadar gergin sinirli asabi oluyorum ki etrafımdaki herkes kaçıyor benden. Adet öncesi gerginlik durumu yaşayanlar var mı nasıl önlem alıyorsunuz ben aşırı hassas sinirli olduğum için rahatsız hissediyorum kendimi çevremdeki kişileri kırabiliyorum üzebbiliyorum birkaç yıldır böyleyim daha öncesinde sakindim yani adet öncesinde sadece ağrılarım olurdu sinirlilik asabilik gerginlik olmazdı.

Merhabalar

Adet öncesi gerginlik çoğu kadında olabilen bir durumdur. Bu durum aslında bir sendromdur kimisi adet öncesi ağrılar şişkinliklerle belirtiler yaşarken kimilerinde de adet öncesi belirtiler gerginlik ruhsal değişimler sinirlilik duygusallık gibi durumlardan ibaret olabilir. Eğer doğum kontrol hapına kullanıyorsanız bu durumu daha fazla tetikleyebilir adet öncesi gerginlik sendromu yaşayan kadınlarda sinirlilik asabilik uyku hali halsizlik hiçbir şey yapmama isteği gibi psikolojik durumlar yaşanabilir. Adet öncesi gerginliği alabilmek biraz olsun rahatlamayabilmek için size melisa çayını önerebilirim. Yine adet öncesi adaçayı Ihlamur rezene gibi sakinleştirici özelliği bulunan çayları tercih edebilirsiniz. Size tavsiyem bu dönemlerde ya da bundan önce rahatlatıcı egzersizler yapabilirsiniz nefes açma egzersizleri yapabilirsiniz eğer kendiniz yapamıyorsanız bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

Adet öncesi gerginlik yani pms sendromunu ayrıntılı olarak aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz aynı bu durumları yaşıyorsanız uzmandan yardım almanız gerekebilir "adet öncesi gerginlik neden olur" konumuzu aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri