Adet Söktürücü İlaçlar ve Bitkiler

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
Adet Söktürücü İlaçlar ve Bitkiler
adet söktürücü ilaç ve bitkiler,adet söktürücü ilaçlar hangileri,adet söktüren şifalı bitkiler,adet olamıyorum,adet söktürücü ilaçlar kaç günde etki eder, adet sökülmesi için ne yapmalıyım,adet sökülmesi hakkında tüm bilgiler,
indir (3).jpg

Adet söktürücü diye adlandırılan ilaçlar (haplar, tabletler, iğneler) kadın hastalıkları ile ilgili en sık kullanılan ilaçlardır ve çoğu kadın en az bir kere kullanmıştır. Bu ilaçların bu kadar yaygın kullanılmasına rağmen öncelikle şunu belirtmek gerekir ki asla doktor denetimi altında olmadan kullanılmaları gereken ilaçlardır. Bunlar hormon içeren ilaçlardır ve bu nedenle doktor denetimi altında olmadan yanlış kullanımlar adet düzensizliği başta olmak üzere bir takım problemelre yol açabilirler.
Adet (regl) söktürücü ilaçlar sadece progesteron (gestagen) hormonu içeren ilaçlardır. Bazı durularda östrojen ve progesteron hormonu içeren ilaçlar da söktürücü olarak kullanılırlar.
Adet söktürücü ilaçlar nasıl etki eder?

Bu ilaçların etki mekanizması kadının normal adet düzenini taklit etmesine dayanır. Kadınların adet döngülerinin ilk yarısında östrojen hormonu, ikinci yarısında progesteron hormonu baskındır. İkinci yarıda artan bu progesteron hormonunun azalması (progesteron çekilmesi) sonucunda adet kanaması başlar. Bu ilaçlar da aynen bu durumu taklit eder, önce progesteron verilir daha sonra ilaç kesildiğinde progesteron azalır ve kanama olur. Adet kanaması genellikle ilaç kesildikten 3-5 gün sonra başlar. Bazen 1 hafta – 10 günü bulabilir adetin başlaması.
Adet Söktürücü Bitkiler

Papatya biberiye ile beraber kaynatılıp içilirse adet söktürür. At kuyruğu otu kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir..
Aynı safa yaprak ve çiçekleri Kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir.
Civan perçemi tek başına yada sığır kuyruğu, çörek otu ile beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilirse adet söktürür, kadınlarda görülen çocuk olmama durumu adetten ise gayet faydalı bir uygulamadır. Yine menapozdan kaynaklanan kesilmelere de çok faydalıdır. Bazı kişilerde alerji etkisi yapabilir. Koklamak, tozunu yutmak ve vücuda sürtünce alerji yapabilir. Telafisi: Alerji için civan perçemini balla karıştırıp yerse fayda görür.
Çiriş otu kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir.
Çörek otu balla karıştırılıp yenmeye devam edilirse adet söktürür.
Az çöven kökü kaynatılıp balla tatlandırılarak içilirse adet söktürür. Fazlası kustururHavlıcan kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir.
Kekik (civanperçemi acıdır,kattılırsa daha iyi olur) kaynatılıp balla tatlandırılıp günde 3 çay bardağı içilirse adet söktürür.
Kuş dili kaynatılıp balla tatlandırılarak birer su bardağı aç karnına içilir.
Madımak otu kaynatılıp balla tatlandırılarak aç karına birer su bardağı içilir.
Papatya biberiye ile beraber kaynatılıp içilirse adet söktürür.
Şakayık çiçekleri kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir.

Bayanlar ben nerdeyse 1aydir adet olamiyorim her zaman duzenli olurdum ama bu ay olamadim evliyim bitane cocugum var 1.5yasinda . 3tane test aldim negatif cikti kasiklarimda ara ara agrilar oluyo esim yurdisinda sali gunu gelecek ozaman doktora gidicem ama ozamana kadar catlarim ben aktarlardan civanpercemi aldim 3gundur kullaniyorum ama tik yok sizce neden adet olamiyorum hamilelik riski varmidir sari akintimda oluyo bol bol dogumdan sonra akintim hic gitmesi zaten surekli oluyorum cevap verin lutfeeennn cocuk istemiyoruz :(((

Korunmasız her birliktelik istenmeyen gebelik açısından risktir.Sarı akıntı enfeksiyon bulgusu taşır.Mensiniz bu yüzden gecikmiş olabilir.

Geri