Adetim gecikti adet olmadım Bhcg testi negatif bu neden oluyor ?

M

Mmekan

Forum Okuru

İyi günler kız arkadaşım ilişkiden 10 gün sonra regl olduğunu söyledi ama 4 gün sürdü hep 6 gün sürerdi yine de rahatlamıştık fakat sonraki ay regl olmadı regli geciktikten 1 hafta sonra idrarda test yaptık tek çizgi çıktı bu testten 1 hafta sonra regl oldu yani 16 gün gecikti 6 gün kanaması oldu ama yinede emin olamadık regli bittikten sonra sağlık ocağında beta HCG baktırdık sonuç 0.100 çıktı ilişkiden 9 hafta sonra yapıyor yani ilişki üzerinden 68-69 gün gibi bir süre geçti bu sonuç kesin mi ve roaccutane ilacı kullanıyor bu gecikme yapar mı normal mi ilacın HCG yi baskılama gibi bir özelliği olamaz değil mi ? @SadmiN @LaViNYaM @Likapam

Moderatör tarafında düzenlendi:
Siz aynı soruyu başka başlıklar ile soruyorsunuz. Bu şekilde bir gebeliğin olması mümkün değil. Adet olmuş olay geçmiş gitmiş idrar testi negatip sonra test yaptırmışsınız sonra o da yetmemiş ve siz yüzde yüz gebelik sonucu veren beta hcg testi yaptırmışsınız o da sonuca göre negatif. Yanu bu kadar süre sonra hamile olma ihtimali yok. Lütfen aynı soruyu başka başlıklar ile sormayın hamilelik yok. Halen hamilemiyim diye düşünen bir kadın iseniz ya da sevgiliniz böyle bir kişi ise lütfen bir psikolog ile görüşsün ama hamilelik yok. NET.

@SadmiN peki roaccutane ilacı geciktirme yapar mı bilginiz var mı bu konuda ya da hcg yi baskılayabilecek herhangi bir rahatsızlık ya da farklı herhangi bir şey var mı

@SadmiN peki roaccutane ilacı geciktirme yapar mı bilginiz var mı bu konuda ya da hcg yi baskılayabilecek herhangi bir rahatsızlık ya da farklı herhangi bir şey var mı
Dediğiniz ilac sanıyorum akne tedavisi için kullanılıyor ve adet gecikmesi yapmadığını biliyorum adet uzerinde hiç bir etkisi yoktur ama gebe kadinlarin kullanılması önerilmez.

@LaViNYaM bende bunu anlamadım tam olarak internette bir sürü insan kullandıktan sonra düzensizlik yaşadığını belirtsede bu ilaç yapmaz diyorlar dermatoloji doktorlarının geneli yapabiliyor diyor kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarının çoğuda yapmaz diyor

Birde hcg değerleri neden artar ya da değişir mi kimi insanda hep aynı değer çıkıyor ya da 0.100 den küçük çıkıyor ama bizde bir kere 1.20 çıktı küçüktür işareti yoktu başında bundan bir hafta sonraki test <0.300 çıktı değişkenlik göstermeside hata olabilir mi diye şüpheye düşürdü

Hamilelik yok hayatım sana ne yazsak anlamıyorsun biliyoruz korkuyorsun ama iyisi mi sen bir doktor ile görüş. Hamilelik yok net.

Geri