adetim gecikti ultrason ve emar sonucumu değerlendirirmisiniz

• Konbuyu başlatan hafizecelik
  • Başlangıç tarihi
H

hafizecelik

Forum Okuru
adetim gecikti ultrason ve emar sonucumu değerlendirirmisiniz
Merhaba son 3 aydır adetimde gecikme oluyordu doktora gittim ultrason ve emar çekildi. Sağ overde 44×38 mm boyutunda hiperekoik nodüler lezyon dikkati çekmiştir. Sağ over alt yarıda aksiyel planda geniş yerinde 55×33 mm boyutunda ölçülen düzgün sınırlı ovoid şekilli ince duvarlı T2 AG lerde ve T1 AG lerde ara intensitede izlenen anteriorda ise yaklaşık 1,5 cm boyutlu T2 AG lerde hipointens,T1 AG lerde hiperintens izlenen hemorajik komponenti bulunan ,kontrastlı dinamik serilerde ise kontrast tutulumu göstermeyen kistik lezyon izlenmiş olup tariflenen lezyon öncelikle endometrioma yı düşündürmüştür doktora ne olduğunu soramadım acaba sonuçta ne demek istiyor hamile kalmak istiyorum durumumu merak ediyorum yanıtınız için şimdiden teşekkürler

Merhaba, öncelikle belirtelimki sizlerin sorularına bizlerin verdiği cevaplar tanı koymuyor . Hangi doktora giderseniz gidin durumunuz hakkında bilgi edinin. Anladığım kadarı ile Ultrason ve MR sonucuna göre sağ yumurtalığınızda yaklaşık 5 cm ebatında endometrioma yani çikolata kisti saptanmış. Hamile kalmak istediğinizi belirtmişsiniz. İnfertilite (gebe kalamama) endometriosis hastalarını etkileyen önemli bir sorundur. Tedavi ile hamile kalmak mümkündür. Durumunuz hakkında sağlıklı bilgi edinmek için mutlaka hekiminize danışın.

Geri