Adetim yeni bitti adetten kaç gün sonra hamile kalınabilir?

• Konbuyu başlatan aysultan
  • Başlangıç tarihi
A

aysultan

Forum Okuru
Adetim yeni bitti adetten kaç gün sonra hamile kalınabilir?

Adetten kaç gün sonra hamile kalınır uzmantv melek kadınlar kulubü adetten kaç gün sonra hamile kalınır hesaplama forum'da.​

Merhaba hanımlar ben 5 aylık evliyim hamile kalabilmek adına pek bilgim yok sizlere sormak için geldim. Arkadaşlar adetten kaç gün sonra hamile kalınır? Neler yapmamız lazım ince ayrıntılar verebilir misiniz? Adetim daha dün bitti neler önerirsiniz hamile kalmak istiyorum artık. Zaten kaynanamlar filan da sormaya başladı başımızın etini yiyorlar. Ablalarım yardımcı olur musunuz 5 ayda hamile kalamadım sorun mu var acaba?

Merhaba
Canım daha 5 aylık evlisin yaa bu ne acele hele bir evliliğinizi yaşayın bu ne aceledir anlamadım. Üstelik kayınvalidenlerin baskısını da anlayamadım. 5 ay daha 5 yıl olmamış ya anlamadım gitti. Neyse herkesin özel hayatı bir şey diyemeyiz. Adetiniz daha dün bitmiş umarım ki düzenli oluyordur ki bu hamile kalma planlanmasında önemli bir kuraldır. Düzenli adet görüyorsanız dün adet olmuş iseniz adetinizin başlangıcından saydığınızda 10. gününden başlayarak gün aşırı bu günleri boş geçirmemeniz lazım. Sperm hücresi 72 saat kadar canlı kalabilir. Siz 10. gün ve adetinize kadar bu günleri boş geçirmeyin derim. Esasen yumurtlama günleri adetin başından 14-15-16. günler tahmin edilebilir. Ama siz öncesi ve sonrası günleri de değerlendirin. İlişki sonrası hemen yataktan kalkmayın.

Hemen aşağıdaki yazıyı da sizin için linke ekliyorum. ''Hamile kalabilmek için hangi günlerde ilişkiye girilmeli'' hemen yazımızı inceleyebilirsiniz. Sizi ilgilendiren bir konu okuyup önemli bilgiler edinebilirsiniz.

Geri