Adetime 2 3 4 5 6 7 gün var göğüslerim şişti hamilemiyim?

Uzman SühaN

Administrator
Adetime 2 3 4 5 6 7 gün var göğüslerim şişti hamilemiyim?
adetime 2 gün var gögüs uçlarım ağrıyor hamilemiyim,adetime 3 gün var belim ağrıyor hamilemiyim,adetime 4 gün var akıntım var hamilemiyim,adetten bir kaç gün önce hamilelik belirtisi olurmu,gebelik belirtileri hakkında bilgiler


g.gifAdet öncesi gebelik belirtilerini görmek mümkün olmadığı gibi her belirti beklenen ya da beklenmeyen gebeliğin habercisi olmayabilir. Adetime 3, 4, 7 gün var ve göğüslerim şişti, hamile miyimdir diyorsanız aşağıda yer alan bilgiler sizin için faydalı olabilir.
Gebelik belirtileri adet öncesi görülür mü?
Bu konuda kesin olarak yapılan yorumlarda adet öncesinde gebelik belirtilerinin görülmesinin oldukça zayıf bir ihtimal olduğu vurgulanmaktadır. Kişinin psikolojik olarak buna yatkın olması, gebe olmaktan korkması ya da gebeliği bekliyor olması adetin gecikmesine neden olabilir.


Adet öncesi ya da gebeliğin önceden anlaşılabilmesi için, adet kanamasının en az 1-2 hafta gecikmiş olması gerekmektedir. Bu gibi gecikme durumlarında gebeliğin 5-6 haftalık yada 1.5 aylık olduğu söylenmektedir.
Adet öncesi ya da adet gecikmesi nedeniyle görülen gebelik belirtileri ise şu şekilde sıralanmaktadır.


Adet öncesinde gebeliğin belirtileri net olarak ortaya çıkmamaktadır. Bu dönem gebeliğin ilk oluşum aşamasını oluşturmakta ve gebeliğin bir iki hafta gecikmesi ile hormonal değişimler kendini göstermektedir.
Adet gecikmesi, hamileliğin en önemli belirtilerinden biri olarak bilinmektedir. Ancak her adet gecikmesi gebelik olarak algılanmamalıdır. Yorgunluk, beslenme de düzensizlik, kokulara karşı hassasiyet, bulantı ve kusma, göğüslerde büyüme ve şişme, sık idrara çıkma isteği gebeliğin diğer belirtileri olarak görülmektedir.
Adetime 3, 4, 7 gün var ve göğüslerim şişti, hamile olabilir miyim?
Bu durum yukarıda açıkladığımız adet öncesi gebelik belirtileri görülebilir mi kısmını ilgilendiren bir sorundur. Yukarıda da belirttiğimiz gibi net olarak adet öncesinde gebelik belirtilerinin görülmesi mümkün değildir. Özellikle adet kanamasına bir hafta gibi bir süre olmasına rağmen göğüslerin şişmesi, adet gecikmediği sürece gebeliğin bir belirtisi olarak görülmemektedir.
Adet öncesi yaşanan hormonal değişimler, sinirlilik hali göğüslerin şişmesine neden olabilmektedir.
 

güzide cyln

Forum Okuru
ablacım adetime 5 gün var ama ellerim ayaklarım üşüyor başım dönüyor hamile olabilirmiyim
 

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba,
Çocuk sahibi olmak isteyen ,dileyen her kadına istediği ,beklediği yanıtı vermeyi çok isterdim.Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Sende ki durum , adete yakın dönemde her bayan da olabilecek belirtiler. Gebeliğin ilk belirtisi adette gecikme olmasıdır. Diğer belirtiler baş dönmesi ,mide bulantısı , gögüslerde değişimler gebeliğin 4-5. haftaların de başlamaktadır.Bu yüzden belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmanın yanlış ve yanıltıcı olduğunu tekrar vurguluyorum.Gecikmeniz olursa şayet en az 3 günlük test yapın.Dileyen her kadının anne olması dileği ile..
 

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba , bu kadar erken gebelik belirtisi olmaz. Havalar soğuk muhtemelen üşütmüşsünüzdür.Her mide bulantısı gebelik kaynaklı değildir. Beklenen mensinizde gecikme olursa test yapın.
 

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Her adet döneminde gögüslerde şişme ağrı olabiliyor gebeliğe yormamak lazım. Mesela aşırı sıvı tüketimi de gögüslerde şişmeye neden oluyor. Cola hazır meyva suları ve kahve gögüsleri acayip şişiriyor çok denedim ve gördüm.
 
Üst