Adetime 2 hafta var Hamile olabilir miyim?

Maviş95

Üye
Üye
Adetime 2 hafta var Hamile olabilir miyim?
Meraba,bir kac gundur bazi seyler yasadigim icin sizlere sormak istedim. Gecen hafta nisanlimla bazi durumlar oldu aslinda olmasini gerektircek biside yasanmadi aramizda ama o gunden sonra karnimin alt kisiminda sadece esnerken bi agri hissetmeye basladim. Bununla birlikte bu sabah gozumu actigimda anda etraf donuyodu. Ayakta duramadim ve uzun zaman yataktan kalkamadim. Normalde hic bi zaman bu tarz bi bas donmesiyle de karsilasmadim. 2 gundur uyandigimda su gibi terlemis oluyorum ve son gunlerde karnim tika basa dolu olmasina ragmen hala yiyesim var. Adetime 2 hafta var. Sizce neden olabilir? Aklimda bi soru isareti olustu acikcasi.

Adete 2 hafta kala gebelik belirtilerini yaşamanız mümkün değil. Durumunuz psikolojik yada başka tıbbi bir koşuldan kaynaklanıyor. Adetinizde gecikme olursa test yaparak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Adete 2 hafta kala gebelik belirtilerini yaşamanız mümkün değil. Durumunuz psikolojik yada başka tıbbi bir koşuldan kaynaklanıyor. Adetinizde gecikme olursa test yaparak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.
Aslinda olmasini gerektircek bisi yasanmadi. Ele bulasan yada birimiz giyinik olup birimiz ciplakti bunda olma olasiligi var midir?

Bu sorulara kesin cevap vermek zor. Korunmasız her birliktelik gebe kalma açısından risktir. Biriniz giyinik biriniz çıplak sperm çamaşırdan vajina içine sızarsa gebelik söz konusu olabilir. ( genel cevaptır ) Ele bulaşan spermler canlı ise ve vajinaya temas ederse gebelik söz konusu olabilir. Verdiğiniz bilgilere göre gebe kalacağınızı düşünmüyorum

Bu sorulara kesin cevap vermek zor. Korunmasız her birliktelik gebe kalma açısından risktir. Biriniz giyinik biriniz çıplak sperm çamaşırdan vajina içine sızarsa gebelik söz konusu olabilir. ( genel cevaptır ) Ele bulaşan spermler canlı ise ve vajinaya temas ederse gebelik söz konusu olabilir. Verdiğiniz bilgilere göre gebe kalacağınızı düşünmüyorum
Ozellikle ele bulasmasi konusunda cok dikkat ediyoruz. okulda oldugum icin tuvalet zor oluyo bu yuzden camasirim kirlenmesin diye ped koyuyorum. 12 gun once bende ic camasiri ve ped vardi. Oda ciplakti ve sonra camasirimin islak oldugunu fark ettim. Bu cumartesi ise bende bisi yoktu erkek arkadasimda hem ic camasiri hemde esofmani vardi bu sekilde olmustu hepsi. Bu sekilde hamile kalma olasiligim nedir? Bide boyle surekli yiyip sabah bas donmesi 2 gundur sabah uyandigimda hep siriil siklam terledigimi gorunce biraz korktum acikcasi

İlk birliktelikte pediniz varmış bu durumda gebelik söz konusu olmaz. Partnerinizin üzerinde ikinci seferde iç çamaşır ve eşofman varmış. Birliktelik esnasında boşalma olduysa ve spermler çamaşırdan vajina içine sızarsa gebelik söz konusu olabilir. İhtimal düşüktür ama imkansız değildir. Ayrıca yineleyelim adete 2 hafta kala gebelik belirtilerini yaşamanız mümkün değil. Gebelik belirtileri gebeliğin 4-5. haftasın dan itibaren başlar.

İlk birliktelikte pediniz varmış bu durumda gebelik söz konusu olmaz. Partnerinizin üzerinde ikinci seferde iç çamaşır ve eşofman varmış. Birliktelik esnasında boşalma olduysa ve spermler çamaşırdan vajina içine sızarsa gebelik söz konusu olabilir. İhtimal düşüktür ama imkansız değildir. Ayrıca yineleyelim adete 2 hafta kala gebelik belirtilerini yaşamanız mümkün değil. Gebelik belirtileri gebeliğin 4-5. haftasın dan itibaren başlar.
Testi ne zaman yapmam en dogru zaman olur?

Rica ederim, daha önce özelden belirttiğim gibi dilediğiniz zaman sorularınızı güvenle sorabilirsiniz. On line olduğumuz süre içinde sorularınıza en kısa zamanda yanıt verilecektir. Ramazan dan dolayı genelde soruları akşam yanıtlıyoruz. Sağlıklı günler diliyorum.

Geri