1. Melis ank

Melis ank Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28

Adetliyken kuranı kerim dinlenirmi ?

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında Melis ank tarafından paylaşıldı.

Merhaba hocam. Adetliyken kuranı kerim dinlemekte bir mahzur varmıdır ? Ayrıca adetliyken gözle kuranı takip etmekte bir sakınca varmıdır? Birde kuranı kerimi okuyanların anlamlarını da bilmesi gerektiği söyleniyor. Benim annem sürekli Kuran okur ama anlamını bilmez. Bununla ilgilide bilgi verirseniz sevinirim.

2. İslami Yazar

İslami Yazar Super Moderator Üye

Beğenilen Mesajlar:
    136
    Ödül Puanları:
    44
    Merhaba. Adetli bir kadının Normalde ibadet olan bazı ameller Adet halinde iken haramdır. Mescide girmek, namaz, oruç, Kuran okuma ve Kuran dinleme gibi ameller. Evet Kuran Okumak ve dinlemek adetli olan kadına haramdır. Dinleyemez. Aynı şekilde Kuranı gözleriyle takip edemez. Kesinlikle haramdır.
    Kuranı Kerim’i Okuyana Anlamını bilmesi gerekmez. Sevabı ve güzelliği onun Arapçasını Talim Kıraat üzere okunmasındadır. Kişi kendini evvela Kuranı tecvidi ile okumaya alıştırmalı, sonrada Mahrec Talim üzere öğrenmeye gayret etmelidir. Lakin günümüzde Harfleri zar zor tanıyan kişilerin dahi meali ile ilgilenmeye çalıştığına şahit oluyoruz ki bu İşi tam öğrenmeyen doktorun ameliyata girmesi gibi bişey oluyor. Meali yerine Tefsirden okumadı daha makbul ve evladım.

Adetliyken kuranı kerim dinlenirmi ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kuran-ı kerim

Kuran-ı kerim

Kuran-ı kerim Mushaf-I Şerifi görmek ilim ve hikmete, mirasa, emanete, hüküm ve kuvvete, helal rızka; aydınlık ve dosdoğru istikamete, dünya ve ahirete ait bütün meselelerin bağlı bulunduğu kanun ve prensiplere; Mushaf bazen bağ ve bahçeye, bostana, iç açıcı yerlere,, Kendisine Kurandan bir şey verildiğini yahut elinde Kuran-ı Kerimden bir ayet olduğunu gören kimse, bu ayeti aklında tuturak,...
  2. kuranı kerimin özellikleri

kuranı kerimin özellikleri

Selam kızlar biriniz bana kuranı kerimin özellikleri hakkında bilgi verebilir mi teşekkür ediyorum.
  3. Kuranı kerim

Kuranı kerim

Atatürk kuranı kerimi kaldırmak gerçekten istedimi
  4. kuranı kerim

kuranı kerim

bn kuranı kerimi ögrenmek çok isdiyorum ama nereden baslıycağımıda bilmiyorum bana bu konuda yardım ederseniz sevinirim
  5. Kuranı kerimde mezhep varmıdır?

Kuranı kerimde mezhep varmıdır?

Bismillâhirrâhmânirrahîm Her hayrın ve şerrin yegane yaratıcısı kendisinden başka İlah olmayan Allahu Tealadır. O’nun eşi ve benzeri ve dengi yoktur. Herkese kuvvet ve hayat veren O’dur. Cenab-ı Hakk’ın insana emanet olarak verdiği cüzi irade ile kul iyilikten veya şerden birisini seçmesinin akabinde Allahu Teala o işi yaratır ve o sebeple kul her yaptığından sorumlu olur… NOT: Bazı...

Sayfayı Paylaş