Uzman SühaN

Administrator
Adetliyken vajinal fitil kullanılırmı?

Adetliyken vajinal fitil kullanılırmı?

adet döneminde vajinal fitil kullanılırmı, adet döneminde vajinal fitil kullanmak sakıncalımı, mens döneminde vajinal fitil kullanılırmı,mens döneminde vajinal fitil kullanımı hakkında bilgiler

Adet döneminde hazneden fitil kullanmak doğrumudur bir sakıncası var mıdır?

Fitilin etkisi azalır. Ayrıca fitil de bulunan ilacın ne olduğu da önemlidir.

Vajinal ovül yani fitil denilen ilaçlar adet döneminde kullanılmaz çünkü adet kanaması ile beraber ilaç dışarıya akar ve vajina içerisinde kan olduğu için göstermesi gereken etkisi tam gösteremez. Bu nedenle kanamanız tam olarak bitince fitilleri kullanmaya devam etmelisiniz. (Doktorunuz aksi bir durum belirtmemişse) Çok az lekelenme, bir iki damla kanama olan günlerde fitiller kullanılabilir.

v.jpg

Adetliyken vajinal fitil kullanılmaz. Çünkü kullanılsa bile faydasını göremezsiniz. Adetli iken kullanmanız tavsiye edilmez. uzman doktorlarında bu konuda her zaman doğru olarak bilgileri sizler için aldık ve sizler için sitemizde paylaştık.

Vajinal ovül yani fitil denilen ilaçlar adet döneminde kullanılmaz çünkü adet kanaması ile beraber ilaç dışarıya akar ve vajina içerisinde kan olduğu için göstermesi gereken etkisi tam gösteremez. Bu nedenle kanamanız tam olarak bitince fitilleri kullanmaya devam etmelisiniz. (Doktorunuz aksi bir durum belirtmemişse) Çok az lekelenme, bir iki damla kanama olan günlerde fitiller kullanmanız tavsiye edilir adetli kadınların vajinal fitil kullanmaları doğru değildir kullanması halinde fayda vermeyeceğini uzman doktorlar açıklamıştır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Adetliyken vajinal fitil kullanılmaz ya benim doktorumla görüşmemde söylemişti. Geçen de sordum bu kaşıntılar için fitil vermişti ama adet dönemini söylememişti sordum kullanmayın faydası olmaz boşuna kullanırsınız sürekli akıntı var fitil ve içindeki etken maddelerin orda kalması lazım etki göstermesi için dedi yani kullanılmaz hanımlar bilginiz olsun

Mantarı için kullanıyordu vajinal fitili arkadaşım o kadar dedim adetliyken vajinal fitil kullanılmaz diye bana inanmıyordu doktoru demiş kullanma diye :)

Vajinal fitil, kadınlarda adet döneminde kullanılan bir ilaçtır. Adet döneminde vajinal fitil kullanımı, rahim ağzında adet kanamasının yoğunlaşmasını ve adet süresini kısaltarak adet sırasında oluşabilecek ağrı ve rahatsızlıkları azaltmaya yardımcı olur. Vajinal fitil kullanımının yanı sıra, adet döneminde ağrı kesici ilaçlar da kullanılabilir. Ancak herhangi bir ilaç kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Geri