Adım Adım Jennifer Lopez Makyajı Burada!

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Adım Adım Jennifer Lopez Makyajı Burada!
jennifer lopez makyajı, jennifer lopez nasıl makyaj yapıyor, jennifer lopez güzellik sırları

Sevgili melekler, dünyaca ünlü pop star Jennifer Lopez sesiyle, şarkılarıyla ve sahne şovlarıyla olduğu kadar güzelliğiyle de herkesin ilgisini çekiyor. İlerleyen yaşına ve ikiz annesi olmasına rağmen son derece bakımlı ve fit olan Jennifer Lopez'in nasıl makyaj yaptığını, makyaj yaparken hangi renkleri kullandığını merak edenler için ünlü yıldızın makyaj sırlarını aşağıdaki makaleden sizlerle paylaşıyoruz...

jennifer-lopez.jpg

Kapatıcılar ten rengine uyumlu olsun
Jennifer Lopez makyajının ilk sırrı ten rengi ile uyumlu bir gözaltı kapatıcısıyla gözaltını kapatmak. En iyi sonuç için Physicians Formula Concealer Twins2-in-1 Correct & Cover Cream gibi likit kapatıcıları öneriyoruz. Kapatıcının ardından yine ten renginizle uyumlu bir krem fondöteni, gözleriniz hariç tüm yüzüne eşit oranda dağıt. Max Factor Miracle Touch Compact Fondöten, kolay sürümü ile işinizi kolaylaştıracaktır.

Göz kapakların ışıldasın
Göz kapağına, yüzüne sürdüğün fondötenin bir ton açık renginde bir kapatıcı ya da fondöteni sür. Böylelikle göz kapağına süreceğin far için zemin oluşmasını sağlamış olursun. Jennifer Lopez gibi parıltılı göz kapaklarına sahip olmak için kaşının altına, bir far fırçası ile ışıltılı bronz tonlarda bir far sür. Ardından tüm göz kapağın, pudra fırçası yardımı ile hafif şekilde pudra sürmen makyajının kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Kirpiklerini belirginleştir
Jennifer Lopez gibi kirpiklerini belirginleştirmek için, önce kirpik kıvırıcı ile kıvırın. Çok yoğun bir görüntü oluşmasını istiyorsan takma kirpik kullanabilirsin. 2012 yılın en iyi maskarası seçilen L'Oréal 4D Lash Architect Maskara ile takma kirpik etkisi de yaratabilirsin. Göz kapaklarınıza ve alt kirpik diplerinin iç kısmına siyah kalem sür. Clinique Quickliner göz kalemi ile göz kaleminin de akmamasını önleyebilirsin. Göz kapaklarına kalem sürerken ucunu dışarı doğru fazla taşırmayın. Gözünüzün bittiği yerde bitirebilirsin. Göz pınarlarının olduğu kısma bir miktar metalik tonlarda kalem sürerek ışıltı yaratabilirsin. Göz kapağına sürdüğün fardan bir ince bir fırça ile alt kirpik diplerine sürüp dağıt. Sadece üst kirpiklerine rimel sür, istersen iki kat sürebilirsin.

Yanaklarında gül rengini tercih et
Jennifer Lopez makyajının bir diğer önemli noktası da belirgin elmacık kemikleri. Yanakların, elmacık kemiklerini ortaya çıkarmak için gül rengi tonlarında bir allık sür. Beyu Catwalk Dark Rosa Allık ile gül rengini yakalayabilirsin. Dilersen kahve tonlarında bir allıkta tercih edebilirsin. Son olarak dudaklarının etrafına, dudak renginden bir ton koyusu dudak kalemi sür. Dudaklarının içine ise çok açık tonlarda bej ya da pembe likit ruj sür.

Geri