1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Adım Mustafa Kemal, soyadım Atatürk,

Konu, 'Atatürk Şiirleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Adım Mustafa Kemal, soyadım Atatürk, Tarihi biz yazmıştık, tarihe gömülüyordu yüce Türk.
    Şamar oğlanı omuştuk, önüne gelen bize attı tokatı,
    Vatan elden gidiyordu, Osmanlının kalmamıştı takatı.

gün o gündü: ya Türk olup bilinmek, ya yok olup silinmek,
    Türksüz dünya olamazdı, hakkımızdı sevinmek.
    Tek yürek, tek bilek olduk, yıldırım gibi çaktık,

Cepheden cepheye koşup, tarihi görevimizi yaptık.

Adım Mustafa Kemal, soyadım Atatürk, konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk Devrimleri / Toplumsal Devrimler - Soyadı Kanunu

Atatürk Devrimleri / Toplumsal Devrimler - Soyadı Kanunu

Atatürk'ün devrimlerinden olan Soyadı Kanunu sonucunda, her Türk kendi adından başka ailesinin ortak olarak kullanacağı bir soyadı almıştır. Cumhuriyet öncesi Türk toplumunda ailelerin dinî, sosyal, ailevî ve asalet kaynaklı lakaplar taşımaları, gerek insanlar arasında ayırıma yol açmakta, gerekse toplumsal ilişkilerde (nüfus işlemleri, askerlik vb.) karışıklıklara neden olmaktaydı. Bu durum,...
  2. Mustafa Kemal ATATÜRK'e teklif edilen soyadları

Mustafa Kemal ATATÜRK'e teklif edilen soyadları

en güzel soyisimleri en güzel soyisimler soyadları soyadlar soyadlar Ulu önderimiz o güzel soyadını almadan önce kendisine bir çok soy adı sunulmuş.Ancak atamız kendisine en yakışanı seçmiştir.ATATÜRK... Mustafa Kemal ATATÜRK'e teklif edilen soyadları... mustafa kemal etel : attila'nın adının orijinal söylenişidir. büyük nehir manasına gelir. mustafa kemal etil : attila'nın adının orijinal...
  3. Atatürk'e Teklif Edilen Soyadları

Atatürk'e Teklif Edilen Soyadları

Atatürk'e Teklif Edilen Soyadları Mustafa Kemal Etel : Attila’nın adının orijinal söylenişidir. büyük nehir manasına gelir. Mustafa Kemal Etil : Attila’nın adının orijinal söylenişidir. büyük nehir manasına gelir. Mustafa Kemal Etealp : Altay dilinde büyük kahraman anlamına geldiği için adaylığa uygun bulunmuştur. Mustafa Kemal Arız : Türk büyüğü alp arızdan esinlenerek önerilmiştir....
  4. atatürk ün gerçek adı nedir?

atatürk ün gerçek adı nedir?

atatürk ün gerçek adı nedir? bilen lütfen yazsın bana
  5. Mustafa Kemal Atatürk'ün Eşi Latife Hanımın Aldığı Soyadını Biliyor musunuz ?

Mustafa Kemal Atatürk'ün Eşi Latife Hanımın Aldığı Soyadını Biliyor musunuz ?

Atatürk'ün Eşi Latife Hanımın Soyadı Latife Hanımın Soyadı Nedir Sevgili melekler, Soyadı Kanunu ile birlikte Atatürk'ün Eşi Latife Hanımın Soyadı ne oldu merak ediyorsanız bu sayfamızda Latife Hanımın Soyadı Nedir paylaşıyoruz sizlerle... Mustafa Kemal Atatürk'ün eşi olan Latife Hanım 2,5 yıl süresince Atatürk ile evli kalmıştır. Soyadı Kanunu ile ilk soyadı alanlardan biri olan...

Sayfayı Paylaş