Adıyaman Devlet Hastanesi iletişim bilgileri

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Adıyaman Devlet Hastanesi iletişim bilgileri
Adıyaman Devlet Hastanesi iletişim bilgileri Adıyaman Devlet Hastanesi randevu alma Adıyaman Devlet Hastanesi randevu iptal etme Adıyaman Devlet Hastanesi ulaşım bilgileri v telefon numarası Adıyaman Devlet Hastanesi hakkında bilgiler burada arkadaşlar. Merhaba Sevgili melek'ler, bu sayfamızda Adıyaman Devlet Hastanesi iletişim bilgileri kaynaklarına yer veriyoruz ve randevu almak isteyenler için ise Adıyaman Devlet Hastanesi randevu alma aldığı randevuyu iptal etmek isteyenlerede Adıyaman Devlet Hastanesi randevu iptal etme işleminin gerçekleşmesi için Adıyaman Devlet Hastanesi telefon numarası sunuyoruz arkadaşlarım.

hastane5-237.jpgAdıyaman Devlet Hastanesi
Hastane Adı: Adıyaman Devlet Hastanesi
Telefon: (0416) 444 30 02
Faks: (0416) 213 16 33
Adres: Adıyaman Merkez
İl: Adıyaman
İlçe: Adıyaman Merkez
Web Adres: Adyaman Devlet Hastanesi

Hastane Açıklaması
Adıyaman Devlet Hastanesi kent merkezinin kuzeyinde yer alan ve toplam alanı 28106 metrekare arsa üzerinde bulunan 4 bloktan oluşmaktadır.
1954 yılında merhum hayırsever işadamı Hacı Mehmet İnan tarafından bağışlanan arsa üzerinde yaptırılan ve 1963 yılında hizmete açılan 50 yatak kapasiteli bir hastane olarak hizmete girmiştir.

1981 yılında Doğumevinin hastanemize dahil edilmesi ile yatak kapasitesi 200′e ulaşmış,1993 yılında şu anda yataklı servis hizmeti veren C bloğun hizmete girmesi ile yatak kapasitesi 350′ye ulaşmıştır.

1998 yılında Doğum ve çocuk hastanesinin ayrı bir yere taşınması ile boşalan B blok tadilattan geçirilerek önce yataklı servis daha sonra ise şu anda kullanılan idare binası olarak hizmet vermektedir.2002 yılında ise Hastanemiz resmi olarak 450 yatak kapasitesine çıkartılmıştır. Şu anki kadro yatak sayısı 450 iken mevcut fiili yatak sayısı 315 tir.

2005 yılında hastanemize genel ve koroner yoğun bakım olmak üzere iki adet yoğun bakım üniteleri hizmete sokulmuştur. Yine aynı yıl hastanemizin güney bahçesine kafeterya yapılmıştır.

2006 Mart ayında D Blok’un hizmete girmesi ile birlikte Poliklinikler, Ameliyathane, Laboratuvarlar, Acil servis, Radyoloji Birimi ve Morg Ünitesi bu yenibloğa taşınmış olup hastanemiz şu anda bu 4 blok ile hizmet vermeye devam etmektedir.
 
Üst