gebe
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Adsl modem ve kablosuz ağ güvenliği

  Konu, 'Teknik Destek' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Kablosuz ağ güvenliğini arttırmak Adsl modem ve kablosuz ağ güvenliği


  Kablosuz ağ güvenliği nasıl sağlanır diyen misafirlerimiz için ve siz üyelerimizinde bilgi edinmesi için, bu yazımızda kablosuz ağ güvenliğini arttırmak için yapılması gerekenleri aktarıyoruz sizlere Melek'ler.

  [​IMG]  Kablosuz ağlar bir çok problemleri ve güvenlik sıkıntılarını beraber getirir

  Alacağınız şu tedbir rastgele ağınıza birisinin girmesini engeller. Ancak bu konuda uzman kişileri engellemeyecektir. 1: Giriş ayarlarını değiştirin:
  Access point in arayüz kullanıcı adı ve administrator pasword unu değiştirin. Başlangıç SSID değerini değiştirin.
  2: Acces Point veya modeminizin in firmware ini güncelleyin.
  Access point ve modem üreticileri sürekli yazılımlarını geliştirirler. Access point inizin firmware ini güncellemek güvenlik açıklarını engelleyeceği gibi yeni geliştirilmiş güvenlik seçeneklerinide kullanmanızı sağlayabilir.
  3: SSID yayınlanmasını engelleme
  Birçok access point ya da kablosuz adsl modem in menusünde disable SSID broadcating (SSID yayınını engelle) seçeneği mevcuttur. Bunu seçerek SSID yayınını engelleyin. Şayet SSID yayınını yapmanız gerekiyorsa başlangıç ismini değiştirin.
  4: Modem veya acces pointi kapatmak
  Kablosuz modeminizi gece kullanılmadığı saatlerde kapatın. Eğer internet bağlantısını kapatmamanız gerekiyorsa kablosuz özelliğini kapatın.
  5: MAC Adres Filitreleme
  Mac Adresini filitrelemek, sizin mac adresini girmediğiniz cihazların access point e bağlanmasını engeller. Modeminizin ya da access point inizin wireless (kablosuz) ayarlar bölümünde Mac adres filitrelemesi olabilir. Buraya girince aşağıdakine benzer bir ekran vardır.
  6: Yayın gücünü azaltın
  Bazı access point lerde bu özellik vardır. Apartman gibi ortamlarda bu özellik işe yarayabilir. Sinyal gücünü düşürüp başkalarının modeminize erişimini engelleyebilirsiniz.
  7: Şifreleme
  Kablosuz ağ sahipleri güçlü bir şifreleme yapmalıdır. Kablosuz ağ donanımızın size sunduğu en yüksek şifrelemeyi seçebilirsiniz. Sırasıyla WEP, WPA, WPA2 gibi.
  WEP (Wired Equivalent Privacy) Kabloluya eşdeğer gizlilik.
  WPA Wi-fi korumalı erişim. Ya da WPA2 geliştirilmiş şifreleme standartları olan kablosuz güvenlik sunar.
  WEP / WPA-PSK Crack yapabilenlere karşı neler yapabiliriz;
  8: Kimlik doğrulama eklemek
  802.11x protokolü wep wpa, wpa2 şifreleme sistemleri birkaç EAP (extensible Authentication Protocol- Geliştirilebilir kimlik doğrulama protokolleri) destekler

   
Adsl modem ve kablosuz ağ güvenliği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ADSL MODEMLERiN iP,KULLANICI ADI ve ŞİFRELERi

  ADSL MODEMLERiN iP,KULLANICI ADI ve ŞİFRELERi

  dsl değiştirme dsl router şifresi router şifre modem arayüz şifreleri modem şifresi Zoom serisi 10.0.0.2 Alcatel 510 serisi 192.168.0.180 Inca 10.0.0.2 Pikatel 192.168.8.2 speedcom 10.0.0.2 US Robotics 192.168.1.1 Zyxel 192.168.1.1 Kull.Adı : admin Şifre : 1234 D-link 192.168.1.1 Loopcomm 10.0.0.2 US Robotics 192.168.1.1 E-con S4 10.0.0.2 kullanıcı adı:admin şifre: epicrouter Zoom serisi...
 2. Kablosuz Ağ Güvenliğini Artırmak

  Kablosuz Ağ Güvenliğini Artırmak

  Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
 3. Kablosuz modem bebeklere zararlı!

  Kablosuz modem bebeklere zararlı!

  Sevgili anneler malum her evde internet bağlantısı var.Bu bağlantıyı sağlayan modemler bebeğinize zarar veriyormuş.Artık buna da dikkat etmemiz gerekiyor. Kablosuz modem bebeklere zararlı! Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, kablosuz modemin yaydığı manyetik dalgaların hamile ve 2 yaş altındaki bebekler için zararlı olduğunu iddia etti. Müftüoğlu, manyetik kirlenmenin ciddi tehlikelerin olduğunu...
 4. En İyi Adsl Modem

  En İyi Adsl Modem

  En İyi Adsl Modem markaları hangileri? Modemimi değiştirecem ama bu sefer en iyisi olsun istiyorum sizce En İyi Adsl Modemler hangileri isimlerini yazın ricamdır.
 5. Kablosuz ağ güvenliği nasıl sağlanır?

  Kablosuz ağ güvenliği nasıl sağlanır?

  Kablosuz ağ güvenliği nasıl sağlanır? Arkadaşlar bana Kablosuz ağ güvenliği nasıl sağlanır konusunda yardımcı olun ve bilgi verin.

Sayfayı Paylaş