gebe
 1. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.895
  Beğenilen Mesajlar:
  29
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  Af Genişliyor

  Konu, 'Egitim' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

  Atılan öğrencilere müjde, af genişliyor TBMM komisyonu üyeleri aynı fikirde: Öğrenci affının kapsam süresi 2000'den geriye çekilmeli.

  Öğrenci Affı yasa tasarısı taslağı Bakanlar Kurulu tarafından Ekim ayında tartışılmak üzere Meclis'e gönderilirken, taslağın ilk olarak görüşüleceği TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeleri, affın genişletilmesinden yana olduklarını açıkladılar.

  Üniversiteden ilişiği kesilen ve af talep eden eski öğrenciler tarafından kurulan Eğitim Hakkı Platformu (www.ogrenciaffı.org), TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeleri ile görüşerek af ile ilgili düşüncelerini aldılar. Tüm komisyon üyeleri öğrenci affının çıkmasından yana olduğunu belirtirken, kapsamının genişletilmesi gerektiği görüşünde birleşti.

  KOMİSYON BAŞKANI SAĞLAM: YIL, 2000'DEN GERİYE ÇEKİLECEKTİR

  TBMM Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Mehmet Sağlam, affın kapsam süresinin 2000 yılı olarak belirlenmesine karşın, bu yılın biraz daha geriye çekileceğini ifade ederek, “Yıl olarak biraz daha geriye çekilecektir diye düşünüyorum. Her öğrencinin durumu farklı, çıkacak yasa herkesin işine yaramalı” diye konuştu. Komisyon üyesi CHP Milletvekili Fatma Nur Serter ise, “Tıp öğrencileri konusunda çok hassasım. Birkaç yıl sonra doktor olacak gençlerin okullarından atılmasına bir anlam veremiyorum. Yasaya bir sınır koymanın mantıklı olmadığını düşünüyorum, sorunu tam çözecek bir yasa için çabalıyoruz” dedi.


  “MEKTUPLA BİZE ULAŞIN”
  Komisyon üyesi CHP Milletvekili Necla Arat ise af beklentisi içinde olan gençlerin komisyon üyelerine ulaşmasının önemli olduğunu belirterek, “Gerekirse çocuklarımız, mektupla bize ulaşsınlar, konu hakkında çok telefon alıyoruz” dedi.

  Komisyon üyesi AKP Milletvekili Abdurrahman Arıcı da, kendisinin bir öğrenci affı sayesinde üniversiteyi bitirebildiğini anımsatarak, “Geniş kapsamlı bir yasanın çıkmasından yanayım, herkesi kapsasın. Bende üniversite eğitimimi bir afla bitirdim, şimdi bir tıp doktoru ayrıca milletvekiliyim” dedi.

  CHP'Lİ ÖZBOLAT: “BAŞLANGICIN 1980 YILI OLMASI İÇİN DİRETECEĞİM”

  Komisyonu üyesi CHP Milletvekili Durdu Özbolat, affın 1980 yılından itibaren gençleri kapsaması gerektiğini her alanda söylediğini ifade ederek, “Bir yıldır her alanda konuyu gündeme getiriyorum. Herkes faydalanmalı, sonuna kadar bu konuda direteceğim” diye konuştu.

  Komisyon üyesi AKP Milletvekili Hamza Yerlikaya da, çıkarılacak yasanın tüm mağdurları kapsamasından yana olduğunu belirterek, “Önümüze gelen yasanın genişletilerek çıkarılmasından yanayım” dedi.

   
Af Genişliyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. af edin sağlıklı kalın

  af edin sağlıklı kalın

  Amerikalı bilim adamlarına göre, affetmesini bilen insanlar hem ruhen hem de bedenen daha sağlıklı… Stanford Üniversitesi nde görevli bilim adamı Frederic Luskin ve ekibi, San Francisco kentinde oturan 259 kişi üzerinde araştırma yaptı. Denekleri 6 kez 1,5 saatlik oturumlara çağıran bilim adamları, bu oturumlarda katılımcıların affetmeyi öğrenmesini sağladılar. Araştırma çerçevesinde kötü...
 2. Af dilemek

  Af dilemek

  Affetmek büyüklüge isarettir. Rüyada bir kimsenin yaptigi bir hatadan dolayi af diledigini ve onu affettigini görmek, herkese karsi iyi kalpli oldugunuza isarettir. Sizin islediginiz bir çok suçtan dolayi affedildiginizi görmeniz, hatali sekilde davrandiginiza ve bu hatayi mutlaka düzeltmeniz gerektigine delalet eder.
 3. Af

  Af

  Birisini affettiğinizi görmek, işlediğiniz sevaplardan dolay ALLAH'IN sevgili kullarından birisi olduğunuzu size müjdeler. Af dilemek, bir haksızlığa uğrayacağınız ve bundan duyacağınız üzüntü duyacağınız anlamındadır. Birisini affettiğinizi görmek, işlediğiniz sevaplardan dolay ALLAH'IN sevgili kullarından birisi olduğunuzu size müjdeler. Af dilemek, bir haksızlığa uğrayacağınız ve bundan...
 4. "Fatih" Dizisi Kadrosu Genişliyor!

  "Fatih" Dizisi Kadrosu Genişliyor!

  fatih dizisi fatih dizisi kadrosu fatih dizisi oyuncuları Sevgili melekler, Fatih dizisi kadrosu hızla genişliyor. Ünlü isimleri izleyeceğimiz yeni sezon dizisi Fatih'te Birkan Sokullu ve Salih Bademci de rol alacaklar. Fatih Sultan Mehmed rolünü Mehmet Akif Alakurt'un ve Fatih’in eşleri rolünde Gamze Özçelik ve Seda Akman’ın, Fatih’in kızı rolünde Hande Soral’ın ve “Fatih’in Fedaisi”...

Sayfayı Paylaş