Âfet ve Musibetler Dolayısıyla Tasalandığında Yapılacak Dualar

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Âfet ve Musibetler Dolayısıyla Tasalandığında Yapılacak Dualar
afet duası
149_2.gif

Azîm ve Halîm Allah'tan başka ilâh yoktur, Arş-ı Azîm'in Rabbi Allah'tan başka ilâh yoktur.

149_3.gif

Semâvât-u arzın ve Arş-ı Kerîm'in Rabbi Allah'tan başka ilâh yoktur.

149_4.gif

Halîm ve Kerîm Allah'tan başka ilâh yoktur.

149_5.gif

Arş-ı Azîm'in Rabbi Allah'tan başka ilâh yoktur.

149_6.gif

Semâvat-u arzın ve Arş-ı Kerîm'in Rabbi Allah'tan başka ilâh yoktur.

149_7.gif

Allah bize kâfidir, O ne güzel vekildir; Allah'a tevekkül ettik.

150_1.gif

Halîm ve Kerîm Allah'tan başka ilâh yoktur. Arş-ı Azîm ve yedi semânın Rabbi Allah'ı teşbih ederim.

150_2.gif

Âlemlerin Rabbi Allah'a hamd olsun. Allahım, kullarının şerrinden Sana sığınırım. Allah bize kâfidir, O , ne güzel vekildir. Allah bana kâfidir, O ne güzel vekildir.

150_3.gif

Yâ Allah! Allah benim Rabbimdir, Ona hiçbir şeyi şirk koşmuyorum.

150_4.gif

Ölmeyen, Hayy olan Allah'a tevekkül ettim.

150_5.gif

"Çocuk edinmeyen, hâkimiyette ortağı bulunmayan, asla acze düşmeyen ve bu sebeple hiçbir yardımcısı da bulunmayan Allah'a hamd olsun; Onu gereği gibi tekbir et."

151_1.gif

Allahım, rahmetini umuyorum, göz açıp kapayıncaya kadar beni nefsimle başbaşa bırakma, bütün işlerimi yoluna koy (ıslah et). Senden başka ilâh yoktur. Yâ Hayy, yâ Kayyûm, rahmetinle Senden yardım dileniyorum.

151_2.gif

Yukarıdaki duayı secdede çok tekrar eder ve şöyle der: Yâ Hayy, yâ Kayyûm. "Senden başka ilâh yoktur. Seni teşbih ederim; şüphesiz ben zalimlerden oldum."

151_3.gif

Allahım, ben Senin kulunum, kullarından bir erkekle bir kadının oğluyum, perçemim Senin (kudret) elindedir. Hakkımdaki kararın yürürlükte ve yine hakkımdaki takdirin âdilâne-dir. Senden, kendini isimlendirdiğin, Kitabında indirdiğin, mahlûkatından birine öğrettiğin veya gayb ilminde kendine tahsis ettiğin (kimseye bildirmediğin) her ismin hürmetine...

152_1.gif

...Kur'ân'ı kalbimin baharı, gözümün nuru, hüzün, gam ve tasamın gidericisi kılmanı diliyorum. Güç ve kuvvet ancak Allah'ın (elinde)dir. (Bol bol istiğfar eder.)

Dua Mecmuası

Cevap: Âfet ve Musibetler Dolayısıyla Tasalandığında Yapılacak Dualar

ellerine emeğine sağlık

Geri