1. ßeLeN

  ßeLeN Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  5.866
  Beğenilen Mesajlar:
  1.304
  Ödül Puanları:
  113

  Affetmek ilişkiyi bitiriyor mu?

  Konu, 'Kadınlar ve Erkekler' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

  Affetmek ilişkiyi bitiriyor Affetmek, güçlü ilişkilerin yapı taşı olarak görülebilir. Ama yeni bir araştırma, 'Affetmeden önce bir daha düşünün' diyor. [​IMG]
  Kolay bir şekilde affedilmeyenlerin, aynı davranışı tekrarlamaları ihtimali daha düşükken, bunda sevilen kişinin tepkisi, suçluluk duygusu ve tecrübe edilen yalnızlık etkili oluyor.
  ABD'deki Tennessee Üniversitesi psikologları tarafından yapılan araştırmanın sonuçları, eşlerine karşı olumsuz davranışlarından dolayı bir yaptırımla karşılaşmayan, hatalarından kolayca sıyrılabilen ve affedilen kişilerin, aynı şeyleri tekrar yapma olasılığı çok yüksek.
  Öte yandan terk edilen ve asla affedilmeyecek olma korkusunu yaşayan kişiler, bu davranışlarına engel olma eğilimini daha fazla gösteriyor.
  Araştırmada ilişkilerde küçük kabahatleri affetmenin, güçlü ilişkiler oluşmasını sağlayacağı yönündeki yaygın kanı sorgulandı.
  Doktor James McNulty ve ekibi, 135 yeni evli çiftle çalıştı ve her eşten bir hafta boyunce her gün günlük tutmalarını istedi. Gönüllüler, bu günlüklere eşlerinin olumsuz davranışlarını not etti. Katılımcılar, bu davranışları affedip affetmediklerini ve ne tepki verdiklerini de kayda geçirdi.
  Sonuçta, affedilen eşin aynı davranışı ertesi gün bile sergileme eğilimi gösterdiği tespit edildi. Buna göre affedici olma, eşin aynı şeyi ertesi gün yapması ihtimalini neredeyse ikiye katlıyor.
  McNulty said, "Makul açıklama, affediciliğin olumsuz davranışlar sergileyen eşlerin bunlara devam etmesine izin verdiği ve bunun da sonunda ilişkiye zarar verdiği yönünde" diyor
   
 2. *Gizemli Kıs*

  *Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Nisan 2010
  Mesajlar:
  3.742
  Beğenilen Mesajlar:
  260
  Ödül Puanları:
  0
  Kesinlikle bitiriyor !!
   
 3. mervuş

  mervuş Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Ocak 2011
  Mesajlar:
  17
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  bunu nasıl başarıcaz ben karakter olarak affediciyim kalbim kırılsada ...affetmemeyi nasıl başarıcaz :(içim acıyo
   
 4. smiley

  smiley Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  3 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  1.544
  Beğenilen Mesajlar:
  925
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  Eskisehir
  ben affederken kendimi onun yerine koyuyorum ve diyorumki ben bi hata yapsam pisman olup özür dilesem bende aff edilmek isterdim bi sansim daha olsun isterdim. O yüzden affediyorum.
  Onun üzülmesine yada mutsuz olmasina tahamül edemiyorum, onu hep mutlu etmek istiyorum...
  Cok seviyorum ne yapayim :tik:
   
 5. mavi_kelebek

  mavi_kelebek Forum Okuru

  helal olsun smı bende oleyımdır :D:D
   
Affetmek ilişkiyi bitiriyor mu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Affedilmek / affetmek

  Affedilmek / affetmek

  affedilmek için şiirler Günahkar birinin rüyada Allah Teala tarafından affedildiğini görmesi tövbe ederek günahlarının affedilmesine veya kefaret vermesine, Bir kimsenin kendi kusurunu affettiğini görmek yüksek mertebeye ve uzun ömre; Gerek affedilmek gerekse affetmek mağfiretee, hidayet bulup güzel ameller işlemeye delalet eder.
 2. Affetmek...

  Affetmek...

  Affetmek Bir Seçimdir... Nefreti aşmanın tek yolu var: Affetmek. Başkalarını affettiğimizde biz özgürleşiriz. Nefret yaşamdan zevk almamızı, insanların güzel yanlarını görmemizi engeller. Hiç kimse saf iyi ya da saf kötü değildir. Salt kötülükleri görmek bir süre sonra şüphe, depresyon ve umutsuzluk denizinde boğar insanı. Nefret dolu bir yaşam, mutsuz bir yaşamdır. Affetmek...
 3. kendini affetmek

  kendini affetmek

  kendini affetmek kendini affettirme yolları sevgiliye affettirme yolları bir erkeğe affettirmenin sevgiliye Sevgili meleklerim, Kimi zaman hayatımızda bazı yanlışlara düşeriz.İstemediğimiz olaylar başımıza gelir ve istemediğimiz şeyler yaparız.Bu durumda yapmamız gereken şey kendimize ve hayata küsmek değil;daha başka şeyler yapmaktır:Kendimizi affetmek gibi.... Kendimizi affetmeye çalışıp...
 4. sevgi affetmektir sözüne katılıyor musunuz?

  sevgi affetmektir sözüne katılıyor musunuz?

  soru basit melişler sevgii affetmektir sözüne ne diyorsunuz???
 5. affetmek...

  affetmek...

  Başkalarını Affettiğimizde Biz Özgürleşiriz l Nefret yaşamdan zevk almamızı, insanların güzel yanlarını görmemizi engeller. Hiç kimse saf iyi ya da saf kötü değildir. Salt kötülükleri görmek bir süre sonra şüphe, depresyon ve umutsuzluk denizinde boğar insanı. Nefret dolu bir yaşam, mutsuz bir yaşamdır. Affetmek insanı derinleştirir.... Affetmek için,insanın ruhsal ve zihinsel olarak...

Sayfayı Paylaş