Etiketler:
  1. *BEYZA*

*BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.421
    Ödül Puanları:
    113

Ağızda pas tadı olması gebelik belirtisimi?

Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

gebelik belirtileri,erken gebelik belirtileri,hamileliğin ilk belirtileri,en erken gebelik belirtileri hakkında bilgiler

Gebeliğin 2. haftasında da henüz hamile olduğunuzu bilmiyorsunuz, nedeni ise vücut hareket halinde çok büyük durumlar oluyor aslında ama sizin bundan haberiniz yok, normal hayatınıza devam ediyorsunuz ancak henüz bilgi sahibi olmanız mümkün değildir. Adet dönemini geçirdiniz. Hormonlarınız yeterince çalışıyor ve ortamı hazırlamaya devam ediyor.
    Gebeliğin 2. haftası genellikle yumurtlama döneminizin başlangıcına denk gelir.Eğer gebelik düşünüyorsanız yumurtlama döneminizi hesapladıktan sonra yumurtlama döneminizden 2-3 gün önce başlayarak bir hafta boyunca ilişkiye girmeniz hamile kalma şansınızı arttıracaktır.

Yumurtlama dönemini hesaplamak için adet döngünüzün kaç gün olduğunu bilmeniz gerekir.Adet döngüsü son adet tarihinizin ilk gününden itibaren sonraki adet tarihinizin başlangıcına kadar olan süredir.Ortalama olarak 30 günde bir adet gören bir kadının yumurtlama gününü hesaplarken adet döngüsünden 14′ü çıkarıyoruz. 30 – 14=16 yani yumurtlama gününüz 16. gün olarak buluyoruz.Yumurtlama ( ovulasyonun ) gerçekleştiği nasıl anlaşılır ?
    ►Göğüslerde hassasiyet
    ►Karın bölgesi ve kasıklarda ağrı
    ►Vaginal akıntıların artması
    ►Vücut sıvısının artması
    Bunların dışında eczaneden alacağınız ovulasyon belirleme testleri ile de ovulasyonun gerçekleşip gerçekleşmediği belirlenebilir.
    Hamileliğin belirtileri nelerdir
    Gebelik döneminde vücudunuzda bir çok değişiklik meydana gelir.Eğer gebelik planlıyorsanız ve aşağıdaki belirtilerin bir yada bir kaçı sizde varsa ve hamile olduğunuzu düşünüyorsanız doktora başvurmalısınız.
    ►Adet gecikmesi
    ►Mide bulantısı veya kusma
    ►Yiyeceklerden tiksinme ve aşerme
    ►Sık sık idrara çıkma
    ►Göğüste değişme ve göğüste aşırı hassasiyet, sızlama
    ►Pelvik bölgenizde yeni bir duyarlılık veya his
    ►Ağızda Metalik Tat

Hamilelik belirtilerinden en belirgin olan belirti beklenen adet gecikmesidir.Tabiki adet gecikmesi bize kesin olarak gebeliğin varlığını kanıtlamaz.
    Bir hamileliğin ilk günü son adet döneminin ilk günü olarak kabul edilir.Son adet tarihinizden yumurtlama tarihine kadar vücut her ay olduğu gibi kendini gebelik için hazırlar eğer yumurtlama döneminde gebelik oluşur ise hamilelik başlar oluşmaz ise adet gerçekleşir.

Çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıkları gebelik öncesinde bırakmalı ve gebelik şüphesi olduğunuzda kesinlikle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmamalısınız.

HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. AYRICA TÜM HAMİLELİKLE İLGİLİ BELİRTİLER İÇİN GEBELİK KATEGORİMİZE BAKABİLİRSİNİZ.

Son düzenleme: 9 Ağustos 2016
Ağızda pas tadı olması gebelik belirtisimi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ağız Kuruluğu Gebelik Belirtisi midir ?

Ağız Kuruluğu Gebelik Belirtisi midir ?

Hamilelik Belirtileri Ağız Kuruması Gebelik Belirtileri Ağız Kuruluğu Sevgili melekler, gebelik belirtileri hemen her anne adayında farklı bir şekilde seyreder. Kimisi hemen hiç bir belirti yaşamazken kimi anne adayları da neredeyse tüm gebelik belirtilerinden nasibini alır. Gebelik belirtileri ağız kuruluğu da bu belirtiler içindedir. Ancak şunu da hatırlatalım ki en garanti gebelik...
  2. gebelik belirtisi

gebelik belirtisi

arkadaşlar merhaba ben de yeniyim benim adetime 2 hafta kala meme ucumda acı var 2 aydır klomen kullandım acaba hamilemiyim bide geceleri ter basması oluyo cevaplarınızı bekliyorum
  3. Rahimde kalınlaşma olması gebelik belirtisimi ?

Rahimde kalınlaşma olması gebelik belirtisimi ?

Rahmimde kalınlaşma var hamilemiyim, adetim gecikti rahim duvarım kalınlaşmış hamilemiyim, rahim neden kalınlaşır,rahim kalınlaşması .Adet gecikmesi şikayeti ile hekime görünen hanımlar , gerek elle , gerekse ultrasonla muayene den geçer. Muayene sonucu hekim , rahmin kalınlaştığını , belirterek bir kaç gün için de mens gerçekleşmez ise tekrar muayeneye gelmesi için hastayı bilgilendirir....
  4. Ağızda metalik tat olması gebelik belirtisimi ?

Ağızda metalik tat olması gebelik belirtisimi ?

Bazı kadınlar gebelik sırasında ağızda garip bir metalik tat hissederler ve bu biraz alışılmadık bir tattır... Gebelikte metalik tat,gebelikte ağızda metalik tat,ağızda metalik tat olması gebelikmi, ağızda metalik tat olması hamilelikmi gibi soruların ayrıntılarını yazımızın devamın da bulabilirsiniz. Hamilelik sırasında bir dizi hormon akışı bir takım değişikliklerden sorumludur. Bu aynı...
  5. Gebelik belirtisi

Gebelik belirtisi

Slm kizlar en son ocak 25 de adet oldum. Ve subat ayi icinde olmadim.ayin 26. Idrar testi yaptim negatif cikti. Ve suan 5 gun gecti halaolmadim tekrardan test yapmalimiyim.

Sayfayı Paylaş