"Ağla Açılırsın" Lafı Meğer Doğruymuş!

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
"Ağla Açılırsın" Lafı Meğer Doğruymuş!
ağla açılırsın, ağla açılırsın lafı, ağla açılırsın ne demekSevgili melekleri bir arkaaşınız üzgnse ve size derdini açıyorsa, sıkıntıdan patlamak üzere olduğunu anladığınıza ne yaparsınız? "Ağla açılırsın" demez misiniz? Genelde birbirimize sıklıkla söylediğimiz bu lafın doğruluğu meğer bilimsel olarak ispatlanmış. ABD'de yapılan araştırmalar ağlamanın hem fiziksel hem psikolojik olarak faydalarını gösterdi. İşte ağlamanın 3 faydası...ağlamak.jpg
KİMYASALLAR ATILIYOR

Son yapılan araştırmalar gözyaşının vücuttaki bazı zararlı kimyasalları attığını ve fiziksel anlamda rahatlattığı iddiasını ortaya koyuyor.

Vücuttaki toksik maddeleri atmanın yanı sıra ağlamanın psikolojik bir faydası da elbette var. Ağlamak duygu durumumuzu iyileştiriyor ve acı verici durumlarda rahatlama sağlıyor.


STRESİ AZALTIYOR

Stres kalp hastalıkları, yüksek tansiyon, tip 2 diyabet ve obezitenin en büyük sorumlularından biri olarak gösteriliyor. Ağlamanın ise stresi azalttığı uzmanlar tarafından söyleniyor.

Ağlamanın rahatlatmasının bir sebebi de yine strese neden olan kimyasalları vücuttan atması.


KİŞİLER ARASINDA DUVARLARI KALDIRIYOR

Ağlamak diğer insanlarla aramızdaki duvarları kaldırıyor. Ağlarken utanma, acı gibi duygular hissedilse dahi sonunda kişi rahatlıyor ve yanında ağladığı kişiyle arasında bir bağ oluşuyor.
 
Üst