1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Ağustos 2012 Öğretmen Atamaları Hakkında Yapılan Açıklamalar

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  öğretmen ataması 2012 ağustos Öğretmen atamaları esas 2012 ağustos ayında


  Sevgili melekler, bildiğiniz gibi yeni mezun öğretmenlerin en büyük sorunu atanamamak. Bu konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer Ağustos ayı içinde yeni atamaların yapılacağı açıklamasında bulunmuş. Öğretmen ataması 2012 ağustos ile ilgili bu açıklamanın detayları şöyle;


  < Konu Resmi..>  2012 öğretmen atama; Şubat ayında 17 bin atamanın yapılacağını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, atanamayan öğretmenlere bir de müjde verdi. Bakan Ömer Dinçer, Yeni bir kadro kanunu çıkacak zaman içerisinde, 2012 yılındaki esas öğretmen alımımızı Ağustos ayında yapacağız” diye konuştu.

  Şubat ayında yapılacak öğretmen atamasına ilişkin bir soru üzerine Bakan Dinçer, atama kılavuzunun hazırlıklarının yapıldığını, çok kısa zamanda duyurulacağının bildirdi.

  Bütçe Kanununda 2012 yılında 29 bin yeni memur alınması kararı verildiğini anımsatan Dinçer, ”Bu 29 bin kadro tüm Türkiye’deki bakanlıklara dağıtılacak kadro. Eğer bunun üstünde kadro verilecekse ek kanun çıkarılması lazım. Onun ne zaman çıkacağı, nasıl çıkacağı henüz belli değil” dedi.

  Bu kadrolardan 17 binin Milli Eğitim Bakanlığı’na ayrıldığını belirten Dinçer, Çok büyük bir ihtimalle yeni bir kadro kanunu çıkacak zaman içerisinde ama biz esas öğretmenimizi, 2012 yılındaki esas öğretmen alımımızı Ağustos ayında yapacağız diye konuştu.

  2012 yılında alınacak öğretmen sayısına ilişkin bir tespitinin olup olmadığının sorulması üzerine Bakan Dinçer, şöyle konuştu: Bir tespitim var, yanlış propagandalarla benden önceki bakanımıza ciddi anlamda haksızlık edildiğidir. Çünkü AK Parti iktidarı döneminde yaklaşık 320 bin öğretmen aldık bunun 80 binini Nimet Hanım zamanında aldık. Ondan önceki hiçbir dönemde bu kadar yüksek sayıda öğretmen alındığı vaki değil bir yılda. Buna rağmen öğretmen alımı konusunda en çok eleştirilen de o bakanımız oldu. Doğrusunu söylemek gerekse alınacak öğretmen sayısı konusunda sizinle şu anda paylaşabileceğim hiçbir bilgim yok.

  Dinçer, yeni atanacak öğretmenlerin, bir yıllık stajyer öğretmen dönemi dahil edildiğinde yeni atanacakları yerde toplam 4 yıl görev yapmaları gerekeceğini belirtti.


   
Ağustos 2012 Öğretmen Atamaları Hakkında Yapılan Açıklamalar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Öğretmen Ağustos atamaları 2011

  Öğretmen Ağustos atamaları 2011

  2011 ağustos ayındaki öğretmen atamaları ile ilgili haber var mı Milli Eğitim Bakanlığı bununla ilgili bir açıklama yaptımı.
 2. Ağustos 2011 Öğretmen Atamaları Kontenjanları

  Ağustos 2011 Öğretmen Atamaları Kontenjanları

  2011 ağustos atama kontenjanları 2011 ağustos öğretmen atamaları kontenjanları öğretmen atamaları taban puanları ağustos ayı 2011 öğretmen atamaları, kontenjanları, taban puanları, memurlar, tarihi, hakkında detaylı tüm bilgiler burada arkadaşlar Ağustos ayı 2011 öğretmen atamaları ve kontenjanları, taban puanları hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler detayları ile birlikte bu makalemizde...
 3. 2012 Öğretmen Atamaları

  2012 Öğretmen Atamaları

  2012 Öğretmen Atamaları hakkında bilgi... Merhaba arkadaşlar 2012 Öğretmen Atamaları hakkında haberi yada bilgisi olan var mı?
 4. 2012 Ağustos öğretmen atamaları

  2012 Ağustos öğretmen atamaları

  Ağustos ayı için öğretmen atamaları yapılacak acaba bu atamalarla alakalı bilgisi olan arkadaşlarım var mı ?
 5. 2012 Eylül Ayı Öğretmen Atamaları Hakkında Bilgiler

  2012 Eylül Ayı Öğretmen Atamaları Hakkında Bilgiler

  2012 öğretmen atamaları 2012 öğretmen atamaları ne zaman En son verdiğimiz 2012 Ağustos öğretmen atamaları haberinden sonra 2012 Eylül öğretmen atamaları hakkında yeni bir bilgi MEB'ndan geldi sevgili melekler. 2012 öğretmen atamaları ile ilgili olarak MEB'nın yaptığı Eylül 2012 atamaları ile ilgili haber şöyle.... Milli Eğitim Bakanlığı, Eylül'de 40 bin yeni öğretmen ataması...

Sayfayı Paylaş