Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Ahmet Marankiye Göre Renklerin Psikolojimiz Üzerindeki Etkileri

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  renklerin insanlar üzerindeki psikolojik etkileri renkler renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkileri nelerdir insanlar psikolojik nelerdir ahmet maranki Prof.Dr.Ahmet Maranki'yi tanımayanınız yoktur...Ahmet Maranki'ye göre hangi renk insan psikolojisi üzerinde hangi etkiyi bırakıyormuş hep birlikte bakalım kızlar :tik:

  < Konu Resmi..>  KIRMIZI:Heyecanı ve hareketi sevenler bu rengi seçerler.İnsanın kendisini daha enerjik ve harekete hazır hissetmesini sağlayacağı gibi bu rengin etki alanında yaş faktörü çok önemlidir.
  TURUNCU: Ağırlıklı olarak tercihi turuncu olanlar cesur ve maceracı kişilik özelliklerine sahip insanlardır.Diyalog ve mizah yeteneğini attırıcı özelliğiyle,aynı zamanda gülmeyi ve güldürmeyi sevenlerin rengidir.Kırmızı kadar olmasa da enerji ve heyecan veren bir renktir.
  SARI:Güneşin rengi olmasından insanlara pozitif duygu aşılayan sarı,entelektüel kişiliğe sahip olanların rengidir.Yönetmeye ve hükmetmeye olan ilginin göstergesidir.Zihin açıcı etkisiyle dikkati arttırır.

  YEŞİL: Doğanın rengi olan yeşil,huzuru temsil eder.Buradan hareketle denge ve uyum sembolüdür.Giysilerde tercih edilen bu renk,örf ve adetlere bağlılığı gösterdiği gibi sezgilerin güçlülüğünün de bir göstergesidir. TURKUAZ: Düşüncelerinde saf ve açık olanların rengidir.
  Giysilerinde bu rengi tercih edenler,dikkatleri üzerlerinde toplayarak,bedenlerinin genç ve dinamik kalmasına da katkı sağlamış olurlar.
  LACİVERT: Düzenin ve ruhsallığın ifadesidir.Bu rengin insanları;huzur,barış ve sadelikten hoşlanırlar.Sadakat,erdem ve başarının rengidir.Özellikle öğrenciler giysilerinde ve yaşadıkları mekanlarda bu renge ağırlık vermeliler.Lacivert,araştırıcı ve başarılı insanların rengidir
  MOR :Kendine güven ve özgürlük duygularını harekete geçirir.Yaratıcı ve ruhsal özellikler taşıdığından ilahidir ve sanatın rengidir.
  SİYAH:Işığı reddeden bu renk,ölüm ve kederi sembolize edip ışık enerjisinin vücuda girmesini engeller.
  BEYAZ:Temizliğin,sağlığın ve masumiyetin ifadesidir.Tarafsızlığın rengidir.
  KAHVERENGİ:Toprağın rengi olan kahverengi,kırmızı ve siyah renklerden elde edildiği için her iki rengin de özelliğini taşır.
  Giysilerde bu rengi kullanmak;bir yere bağlı olma ve geleceğe yönelik sağlıklı ilişkiler kurma isteğini gösterir.Düzen duygusunu ve serbest duyguları harekete geçirerek,pozitif etkisi ile de insanlar geçekçi bir kişilik geliştirebilirler.


   
Ahmet Marankiye Göre Renklerin Psikolojimiz Üzerindeki Etkileri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Renklerin psikoloji ve saglik uzerindeki etkileri

  Renklerin psikoloji ve saglik uzerindeki etkileri

  kırmızı rengin insan üzerindeki etkileri renklerin bebekler üzerindeki etkisi renklerin psikolojisi tasarım etkileri tasarım nelerdir Renkler ve etkileri Renklerin dekorasyondaki etkileri, simgeleri, insan sağlığı üzerindeki fiziksel etkileri, psikolojik etkileri, çocuk gelişimi üzerindeki etkileri... Sakinleştiren YEŞİL Dinlendirici bir renk olan yeşilin yorgun insanlar üzerinde...
 2. Ahmet Maranki sarımsak kürü

  Ahmet Maranki sarımsak kürü

  ahmet maranki sarımsak, ahmet maranki sarımsak kürü, ahmet maranki sarımsak kürü tarifi, ahmet maranki sarımsak faydaları, ahmet maranki sarımsağın faydaları Ahmet Maranki, sarımsağın bir çok faydası olduğunu söylüyor her defasında ve sarımsaktan bahsederken de sarımsak kürünü öneriyor. Bizde meleklermekani.com olarak Maranki'nin sarımsak kürünün tarifini sunalım istedik ve sunuyoruzda:D:D...
 3. Ahmet Maranki tansiyon düşürmek

  Ahmet Maranki tansiyon düşürmek

  ahmet maranki tansiyon düşürmek ahmet maranki tansiyon yüksekliği ahmet maranki tansiyon düşürmek, ahmet maranki tansiyon yüksekliği, ahmet maranki tansiyon tedavisi, Prof. Dr. Ahmet Maranki'nin tansiyon düşüren önerilerine ve uygulamalarına yer verdik bu yazımızda Melek'ler. Sağlıklı bir insanda, normal tansiyon değerleri 120-80 olmalıdır. Büyük tansiyon veya küçük tansiyonun normalden...
 4. Renklerin Psikolojimize Etki Ettiğini Biliyormuydunuz?

  Renklerin Psikolojimize Etki Ettiğini Biliyormuydunuz?

  renklerin etkisi renklerin psikolojik etkileri renkler bizi nasıl etkiler Renklerin her birisinin ayri ayri etkisi oluyor Psikolojimize, bizleri bazen agressif, bazen rahtlata biliyor. Hangi renk neye etki yapiyorsa, ona göre o renkle evimizi bile dekor ede biliriz... Asada bulunan renklerin herbiri ayri bir etki yapiyor, bakalim en sevdigimiz renk bize nasil bir etki yapiyormus.....:hıms:...
 5. Renklerin Üzerimizdeki Etkisini Biliyor musunuz?

  Renklerin Üzerimizdeki Etkisini Biliyor musunuz?

  renklerin etkisi, renklerin etkileri, renklerin insan üzerindeki etkisi Sevgili melekler, insanoğlu hayattakiğ pek çok şeyden direkt olarak etkilenebiliyor. Müzik, koku gibi bu etkilerden biri de renkler. Yaşantımıza ayrı bir hava katan, bazen karamsarlığa götüren bazen de içimizi açan renkleri dekorasyonda nasıl kullanmalıyız? Birbirine yakın renklerin etkileri de birbirine benzemektedir....

Sayfayı Paylaş