1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Ahmet Yenilmez Biyografisi

  Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Ahmet Yenilmez Hayatı Ahmet Yenilmez Biyografisi

  Ünlü tiyatrocu ve oyuncu Ahmet Yenilmez hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri ve ayrıca biyografisini bu sayfamızda sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler.

  [​IMG]


  Ahmet Yenilmez 1966 tarihinde Ordu ili Karaağaç Köyünde doğdu Ahmet Yenilmez ilkokulu köyde, orta ve lise tahsilini Ordu’da tamamladı. Ahmet Yenilmez Yüksek tahsilini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde yaptı.

  Ahmet Yenilmez Halen Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi Bölümü Yüksek Lisans öğrenciliği devam etmektedir. Ahmet Yenilmez 1978 yılında Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu Deneme Sahnesinde Tiyatroya başlayan Yenilmez 1983 yılında Karadeniz Bölgesi tiyatro festivalinde Cevat Fehmi Başkut’un “ölen hangisi” adlı oyunuyla en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı.

  Üniversite çalışmalarına devam eden Yenilmez 1985 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro kolunu kurdu, Ahmet Yenilmez 1996 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gösteri Sanatları Merkezinde Genel Sanat Yönetmen Yardımcılığı görevine yürüttü.

  1997 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muammer Karaca Tiyatrosu Müdürlüğü görevine bulundu. 1998 yılında Sarıyer Belediye Tiyatrosu’nu kurdu. 1999-2000’de kendi yazıp oynadığı “Milenyum Eşiğinde Türkiye” isimli tek kişilik oyununu sahnelemektedir. 1998 yılında Deli Yürek adlı dizi film'de "Sabri" tiplemesiyle adından sıkça söz ettirmeye başladı.

  Ahmet Yenilmez 3 Kasım 2002 tarihinde yapılacak olan milletvekili seçimlerinde BBP’den İzmir ikinci bölge, birinci sıradan milletvekili adaylığını koydu. Ahmet Yenilmez Son olarak "Ekmek Teknesi" adlı dizide "Celal" tiplemesiyle sevenlerinin kalbindeki yerini sağlamlaştırdı.

  Ahmet Yenilmez TRT'de yayınlanan Kınalı Kuzular yapımıyla beğeni topladı.

  Ahmet Yenilmezin Aynı zamanda yayınlanan SEYRÜ SEFER isimli bir kitabı bulunmaktadır.

   
Ahmet Yenilmez Biyografisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ahmet Yenilmez kimdir

  Ahmet Yenilmez kimdir

  ahmet yenilmez kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler Ödüllü oyuncu Ahmet Yenilmez hakkında ve hayatı hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda Melek'ler. 1966 tarihinde Ordu ili Karaağaç Köyü doğan Ahmet Yenilmez, ilkokulu köyde, orta ve lise tahsilini Ordu’da tamamladı. Yüksek tahsilini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde yaptı. Halen...
 2. Ahmet Tezcan Biyografisi

  Ahmet Tezcan Biyografisi

  Ahmet Tezcan Hayatı Ahmet Tezcan Biyografisi Ahmet Tezcan kimdir, Ahmet Tezcan hayatı hakkında bilginiz var mı, Ahmet Tezcan biyografi bilgileri arıyorum diyenler, sizleri bu sayfamıza alalım. Çünkü bu sayfamızda Ahmet Tezcan ve Ahmet Tezcan'ın hayatı hakkında merak edilen tüm biyografi bilgilerini paylaşıyoruz. Ahmet Tezcan 1957 yılında Kırşehir'de doğdu. Ahmet Tezcan İlk ve orta okulu...
 3. Ahmet Tüzün Hayatı Biyografisi

  Ahmet Tüzün Hayatı Biyografisi

  ahmet tüzün kimdir ahmet tüzün hayatı ahmet tüzün biyografisi Gazeteci Ahmet Tüzün'ün hayatıyla ilgili bilgileri sizlerle paylaşıyoruz melekler :) 1957 yılında Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Mustafakemalpaşa’da yaptı. 1976 yılında Bursa Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü’ne başladı. 1980’de Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptı. Aynı yıl okulunu bitirdi. 14...
 4. Ahmet Yenilmez Kimdir

  Ahmet Yenilmez Kimdir

  Ahmet Yenilmez Kimdir biyografisi hayatı hakkında bilgileri var mı ya da aranızda bilen var mı ?varsa buradan yazsın bizde bilelim :)
 5. Ahmet Ali Çadır biyografisi

  Ahmet Ali Çadır biyografisi

  Ahmet Ali Çadır hayatı Ahmet Ali Çadır biyografisi Ahmet Ali Çadır hakkında bilgi Merhaba Sevgili Melek'ler, bu sayfamızda Ahmet Ali Çadır hakkında merak edieln bilgileri ve Ahmet Ali Çadır'ın biyografi bilgielrini sizlerle paylaşıyoruz. Ahmet Ali Çadır hakkında çok fazla bilgi bulunmuyor. Bilinen ise; 1992 yılında milli mücadele arkadaşları ile birlikte Türkmeneli Partisi'ni kurduğu....

Sayfayı Paylaş