Ahşabın ev dekorasyonundaki yeri

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Ahşabın ev dekorasyonundaki yeri
Ahşap samimi bir oda görünümünü vermede en etkili dekor parçalarındandır. Ahşap ile ev dekorasyonlarınızda sıcak görünümlere yer açabilir, son derece kaliteli görünümlere yer açabilirsiniz. Banyodan yatak odasına; oturma odasından bahçeye kadar her yerde dekorasyonlara anlamlı bir dokunuşta bulunabilmek adına ahşap ögelerden faydalanmayı deneyebilirsiniz. En farklı ahşap kullanımlar ile sizleri mutlu edecek ev dekoru fikirlerine aşağıdaki resim galerimde yer vererek özel tasarımlara siz de evinizde yer açın istedim.

5245b9e62e4648c1700ab5ec38e2065e.jpg


Genelde yurt dışı profili ile göz dolduran dağ evleri üstteki resimde anımsatıcı görevi üstlenmişe benziyor. Tavanı, tabanı, dış görünümü ile tamamen dağ evinde oturma odaları nasıl olur sorusuna yanıt bulacağınız resimde samimiyet kendini çok iyi belli ediyor. Sıcak bir atmosferde ev dekorasyonlarınızda canlandırıcılığı bulunan ortamda en şık en özel görünümler ile hayat bulunmuşa benziyor. Oda dekorlarını canlı tutan bu kaliteli görünüm her dekor objesi ile size misafirleriniz ile capcanlı bir ortam zenginliği sunabilecek gibi duruyor. sizce de öyle değil mi?

ahsap-ev-dekorasyonu-3.png


Banyo dekorasyonlarında sıcak bir hava yakalamaya yardımcı olan üstteki dekorasyon ile ahşap sevenler için bir görünüm sunuyorum. Her ne kadar banyoda görmeye alışık olmasak da ahşap banyoda son derece tamamlayıcı bir unsur olarak yer alıp dekorasyon yenilemek isteyenler için değişik bir dekor tarzı olarak tavsiye edilebilmektedir. doğal ahşap daha özel görünüm sunarken işlenmiş ahşap ürünleri ile de dekorasyonda zengin görünümlere yer açıcı davranılabilir.

ahşap-bahçe-dekorasyon.jpg


Bahçe mobilyaları ile ahşap tercihini yakından ilişkilendiririz. Birçok bahçe mobilyasında ahşap bahçe mobilya türüne yer verirken modernliği biraz erteleyip bahçenizde daha doğal bir görünüm yakalamaya ne dersiniz? Koyu kahve tonu bahçe mobilyaları ile son derece klasik bir görünüm olarak karşımıza çıksa da üstteki görünüm bahçeli evlerde beğeniyi elden bırakmayacak bir görünüm zenginliğidir.

ahşap-ev-banyo-modelleri.jpg

Rustik banyo dekoru esintisini hissettiren üstteki görünüm ile altta ahşabın yoğun kokusu ve görselliğini hissedeceğimiz yatak odası dekoru da kış evlerinde uygulanabilecek son derece özel örneklerdendir. Yatak odasında tavandaki görünüm bile bir nostalji çığlığı gibi dekorasyonda uzun süredir hissetmediğiniz duyguları hissedebilmenize yardımcı olmaktadır.


f17da17469968db8c18ff4a15dc8ee1d.jpg
 
Üst