Ahşap Boyama Hakkında Herşey

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Ahşap Boyama Hakkında Herşey
Cevap: Ahşap Boyama Hakkında Herşey ONE STROKE TEKNİĞİ Gerekli Malzemeler:
Daha önce isteğe göre boyanmış obje

Uygun renklerde akrilik boyalar Değişik boyutlarda one stroke fırçaları
Akrilik boyayı üzerine sıkabileceğiniz bir kap (plastik tabak, fayans parçası vb)

One stroke tekniği için çok fazla resim yeteneğiniz olmasına gerek yoktur.
Bu örnekte serbest fırça kullanımaktadır. Fakat daha sonra asıl one stroke uygulamalarına da
yer verilecektir.

İşlemlere başlamadan önce resim defteri üzerinde bir süre çalışarak fırça kullanımına elinizi alıştırınız.
Bundan sonraki örneklerimizde göreceğiniz gibi, one stroke uygulaması için var olan
şablon örneklerini vereceğiz. Bu şablonları ahşap boyama malzemeleri satan mağazalardan alabilirsiniz.
Şablonlar sizin elinizin nasıl hareket edeceğini göstermektedir.

Bu örneğimizde kullanılan fırça, boya kalıntıları nedeniyle bozulmuş bir fırçadır.
Stencil tekniğinde anlatıldığı gibi; fırçayı dik tutarak küçük dokunuşlara fotoğraftaki
çiçekleri yapabilirsiniz.

İnce dalları ve küçük çiçekleri yapmak için ince one stroke fıçasını kullanabilirsiniz.
Yine eski fırçanız ile yerden çıkan ince dallı çiçeği oluşturabilirsiniz.

İşlem sonucunda obje iki kat su bazlı vernikle verniklenir.

Son düzenleme:

*MeleK*

Yönetici
Cevap: Ahşap Boyama Hakkında Herşey
YALDIZ ESKİTME TEKNİĞİ
Gerekli Malzemeler:
Ekitme için uygun yaldız boya
Yumuşak olmayan fırça

Bu teknik boyama sonrası objenize eski bir görünüm vermek amacıyla kullanılır.
Boyanın rengine uygun olarak alacağınız yaldızlı boya seçiminiz önemlidir.
İlk kez eskitme yapıyorsanız, elinizin alışması için bir süre gazete, resim defteri veya
kullanmadığınız bir tahta üzerinde deneme yapınız. Aksi takdirde eskitme yoğunluğu
istediğiniz gibi olmayacaktır.
Bu tür boyalar ahşap boyama malzemeleri satan mağazalarda sizin için hazırlanırlar.
Yaldız sürerken kullanacağınız fırça çok yumuşak olursa, yaldız boyaya istediğiniz gibi
yön veremezsiniz. Kullanmaya başlamadan önce fırçanızın kuru olduğuna emin olmalısınız.

Bu tekniği uygulamak için örnek olarak ecza dolabını seçtik.
Fırçanızı yaldız boyaya batırdıktan sonra, önce gazete üzerine sürerseniz fırçaya gelen
fazla boyadan kurtulursunuz. Çünkü fazlalık sizin eskitme yoğunluğunuzu artırır.
Daha sonra obje üzerinde çok bastırmadan, çok hafifçe fırçayı obje üzerinde tek yönde
sürerek işleminizi yapınız.
Fırçanın düz olarak hareket etmesi önemlidir. Yoksa görünüm hoş olmaz.

NOT: Objeye eskitme sonrası one stroke tekniği uygulandı.
Bu teknikten objenin bitmiş halini görebilirsiniz.
Sadelikten hoşlanıyorsanız su bazlı vernikle vernikleyerek objenizi vernikleyebilirsiniz.
Ayrıca galvaniz boyamada kullanılan obje de yaldız ile eskitildi

Son düzenleme:

*MeleK*

Yönetici
Cevap: Ahşap Boyama Hakkında Herşey PATİNA

Gerekli Malzemeler:
Patina yapılması istenen renklerde akrilik boyalar
Sünger

Bu tekniğe mermerleme de denir. Renk seçiminizi zevkinize göre ayarladıktan sonra, süngerleme işlemini de yine isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Önce objenizi temel boyama tekniğinde anlatıldığı gibi boyayınız.

Patina işleminin yoğun ya da hafif olması size bağlıdır. Patina rengini farklı renklerden elde edecekseniz bu renkleri bir yerde karıştırınız.

Süngeri önce ıslatıp sıkınız.
Sonra boyaya batırıp obje üzerine uygulamaya başlayınız. Bu işlemi düzenli bir çizgi şeklinde yapmaya çalışmayınız. Tersine dağınık olmalıdır. Patina yoğunluğunu zevkinize göre ayarlayınız.

Patina bittikten sonra vernikleme yaparak objeyi kullanabilirsiniz. İsterseniz örnekte olduğu gibi dekupaj ile tamamlayabilirsiniz.

NOT: Süngeri patina yapacağınız renklere batırmadan önce glaze'e batırırsanız renklerin birbirine daha iyi kaynaşmasını sağlayabilirsiniz.

Son düzenleme:
merabalar one sroke yaptığınız çalışmada zemine nasıl o görüntüyü verdiniz bende antrede ki dolplarımı böyle boyamak istiyorum ama nereden başlayacağım bilmiyorum yardım edermisiniz..dolaplarım ı zımparalalımıyım:(

Merhaba hanımlar, bende ahşap boyamaya başlamak istiyorum ama Niğde'de yaşıyorum burada boya, ahşap ve gerekli diğer malzemeleri alabileceğim bir yer bulamadım. İnternetten de ne olduğunu bilmediğim sitelerden alışveriş yapmak istemiyorum. Bana öneride bulunabilir misiniz?

Arkadaşlarım ahşap boyama kursuna gidiyor bende gitmeyi çok istiyorum. Tepsiden tabloya sehpadan dolaba o kadar güzel el emekleri sergiliyorlarki .Hatta bir çok arkadaşım işi ticarete bile döktü. Çok iyi para kazanıyorlar.

Ahşap boyamadan tepsi yapılışı hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Ahşap boyama gazetelik modelleri ve yapılışı Ahşap boyama gazetelik modelleri ve yapılışı
Ahşap Boyama Gazetelik Modelleri Ev Dekorasyonları Ev dekorasyonunda ahşap boyama gazetelik yapımı hünerli bir iştir. Bir o kadar da zevklidir. Birbirinden farklı gazetelik modelleri ve bu modellere uygun pek çok teknik kullanımıyla...
Tatlı Evim 0
Ahşap boyama tepsi modelleri ve videolu yapılışı Ahşap boyama tepsi modelleri ve videolu yapılışı
ahşap boyama teknikleri, ahşap boyama tepsi modelleri, ahşap boyama tepsi yapılışı ile ilgili bilgileri bu konumuz da bulabilirsiniz. Son yıllar da hanımların büyük ilgisini çeken ahşap boyama, farklı teknikleri ve uygulanan modelleri...
Genel Hobiler 0
Dekupaj Ahşap Boyama Ne Demek? Dekupaj Ahşap Boyama Ne Demek?
dekupaj, ne demektir, anlamı nedir, nasıl boyanır, malzemeleri nelerdir, ahşap boyama hakkında merak edilenler burada [FONT=Book...
Çöplük 0
Tarihi eserlerde ahşap boyama sanatı Tarihi eserlerde ahşap boyama sanatı
Benim merak ettiğim bu eserler meydana getirilirken kullanılan boyaların kimyasal veya biolojik açılımı nedir. Çünkü bu boyama işlerinde ağaca zarar vermeyen boya ve boyama teknikleri kullanılmalı ki sanatın ölümsüzlüğü ortaya çıksın. Doğal...
Soru-Cevap 0
Ahşap boyamadan tepsi yapılışı Ahşap boyamadan tepsi yapılışı
one stroke nasıl yapılır video ahşap tepsi boyama nasıl yapılır ahşap boyama mumluk tepsi video Ahşap boyama bir tepsiniz yoksa,bu tür uğraşılarıda seviyorsanız eğer tam yerindesiniz.Bunun kurslarıda var arkadaşlar.Ama eğer kursa...
Özel Yetenekler 0