Ahşap kutu boyama için gerekli malzemeler nelerdir?

• Konbuyu başlatan Harikaugur
  • Başlangıç tarihi
H

Harikaugur

Forum Okuru
Ahşap kutu boyama için gerekli malzemeler nelerdir?

Ahşap kutu boyama için gerekli malzemeler melek kadınlar kulübü ahşap kutu boyama örnekleri forumda.​

Merhaba sevgili arkadaşlar ben bir süredir kendime meşgale arıyorum 48 yaşındayım evde boş durmak biraz sikiyor beni açıkçası. Hobi olarak ne yapacağım diye düşünürken nette gördüğüm ahşap kutu boyamalar çok hoşuma gitti. Ahşap kutu boyama için gerekli malzemeler nelerdir? Bu hobi ile uğraşan arkadaşlar neler yapabilirim ben? Böyle boyama tepsiler filan çok hoşuma gitti. Nette çok güzel örnekler var aslında sadece malzeler önemli hangi boyaları kullanabilirim ahşap boyama için?

images (4).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Böyle boş durmamak adina kendinize bir hobi seçmeniz çok hoş. Ahşap kutu boyamaları ben de çok beğeniyorum. Hem evinizde sergilemek için hem hediye için harika oluyor onlar hatta satış bile yapabilirsiniz belki ileride neden olmasın. Ahşap kutu boyama yaparken de çok zevk alacağınız bir iş. Bence eski kutu ahşap türü şeyleri de değerlendirebilirsiniz.

"Ahşap kutu boyama için gerekli malzemeler nelerdir?"​

• Ahşap eşya kutu veya düz olabilir yapacağınız şeye göre
  • Zımpara ince kalın olarak alabilirsiniz
  • Fırça büyük küçük boyutta olabilir ince ve kalın uçlu farklı seçenekler tercih edin
  • Vernik su bazlı vernik kokusu az ve hızlı kurur
  • Su bazlı akrilik boya ya da yağlı boya
Ahsap boyama tekniği olarak çok farklı teknikler vardır bunu izleyerek deneyimleyerek yapabilirsiniz. Eskitme tekniğini çok görüyorum çok da sık o eski yılların ahşap mobilya havasını veriyorlar. Yine çatlatma tekniği örnekleri de var.

Aşağıdaki linkten harika ahşap kutu boyama örneklerini görebileceğiniz link paylaştım inceleyebilirsiniz. "Ahşap boyama tepsi modelleri ve videolu yapılışı" yazımız orneklerle birlikte aşağıdaki linkte.

Geri