1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Ahududunun Sağlığa Yararları

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Ahududu bitkisinin yararları Ahududu nedir
  Ahududu ve faydaları hakkında bilgi  Sevgili melekler bu yazımızda, pastalarda bol bol tükettiğimiz ahududu bitkisinin faydaları hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz :)


  [​IMG]

  Çiçeklerinde hastaları terletme hassası mevcut olduğu için (romatizma), (Nıkris) hastalıklarında ve ateşli hastalıklarda çok iyi bir ilaç olur.
  Göz nezlelerinde (50-80) gram miktarında çiçek, bir litre suda pişirme (Decoction) tarzında kaynatılıp gözlere ılık ılık banyo yapılırsa iltihabı giderir.
  Diş etlerinde, boğaz ve bademciklerde husule gelen iltihaplarda yine bu su ile, ılık olarak, gargara yapılması büyük fayda temin eder.
  Bu güzel meyveyi, taze ve olgun zamanında, bol bol yemek gayet iyidir. Vücuttaki zehirli maddeleri dışarıya atar. Kanı temizler vücude kuvvet verir.
   
Ahududunun Sağlığa Yararları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ahududu

  ahududu

  (Himbeere / Framboise Common / Rasberry bush) Agaç çilegi ve sultan bögürtleni olarak taninir. Haziran-temmuz aylari arasinda beyazimtrak renkli çiçekler açan, 30-150 cm boyunda, çok senelik, dikenli, çali görünüsünde bir bitkidir. Daglik mintikalarin orman ve korularinda tesadüf edilir. Gövdesi dalli, dikenli ve yatiktir. Yapraklari 3-5 parçali, sivri uçlu, yaprak sapi kivrik dikenlidir....
 2. Ahududu

  Ahududu

  ahududu Kanı temizler, vücutta biriken zehirli maddelerin atılmasını sağlar. Terletir ve idrar söktürür. Kabızlığı giderir. Vücuda dinçlik verir.
 3. Ahududunun Faydaları Nelerdir ?

  Ahududunun Faydaları Nelerdir ?

  Ahududu ve Yararları Ahududu Hakkında Bilgiler Ahududunun Faydaları Özellikle pastalarda sık sık kullanılan ahududunun reçeli de çok güzel olur melekler :) Bu leziz meyvenin faydaları hakkında ki bilgileri makalemizden öğreniyoruz :tik: Kilosuna dikkat eden insanlar, tatlı ve lezzetli yiyeceklerin diyetlerine girmesinin mümkün olmadığını düşünürler. Ancak ahududu bunun yanlış olduğunu...
 4. Kerevizin Sağlığımıza Yararları

  Kerevizin Sağlığımıza Yararları

  Kerevizin tanımı Kerevizin faydaları Kerevizin özellikleri Sofralarımızda pek te tercih edilmeyen kereviz bitkisi, özellikleri ve faydaları ile ilgili elimizde ki bilgiler şöyle melekler :) Kerevizin tanımı: * Maydanozgiller familyasından, kökleri ve yaprakları sebze olarak kullanılan kokulu, iki yıllık bir bitkidir. * İçeriğinde sedanonik anhidrit, sedanolin, limonen, palmirik asit,...
 5. Ahududu ve Faydaları

  Ahududu ve Faydaları

  Ahududu Faydaları Nelerdir Ahududu Nedir Ahududu Yararları Nedir Reçel, pasta ve tatlılarda ki lezzetiyle damakları şenlendiren ahududunun sağlığa pek çok faydası olduğunu biliyor muydunuz melekler ? İşte enfes ahududu ve faydaları :) Ahududu Nedir Ağaççileği ya da sultan böğürtleni olarak da bilinir. Çalı şeklinde, dikenli, kümeler halinde olan ve genellikle ağaçlık alanlarda...

Sayfayı Paylaş