1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  'AIG primlerini durdurun' emri

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  ABD Başkanı Obama, AIG'deki prim ödemelerini engellemek için tüm yasal önlemlerin alınmasını istedi. ABD Başkanı Barack Obama, hükümetin geçen yıl iflastan kurtardığı sigorta şirketi American International Group'taki (AIG) prim ödemelerine tepkisini dile getirerek, ABD Hazine Bakanı Timothy Geithner'a, bu ödemeleri engellemek için gereken tüm yasal önlemlerin alınması direktifi verdi.

  ABD hükümetinin kurtarma paketinden bugüne dek 173 milyar dolar alan AIG Başkanı Edward Liddy, ABD Hazine Bakanı Timothy Geithner'a yazdığı mektupta, şirketin finansal sıkıntıya girmeden önce geçen yıl prim anlaşması yaptığını, bu nedenle 2008 yılı prim ödemelerini yasal olarak yapması gerektiğini ifade etmişti.

  Buna göre, çalışanlara 165 milyon dolar prim ödemesi yapılması gerekiyor.

  Obama, Beyaz Saray'da yaptığı konuşmada, ihmal ve açgözlülükten dolayı AIG'nin kendini mali sıkıntı içinde bulduğunu söyledi.


  Bu koşullar altında prim ödemelerini anlamanın mümkün olmadığını ifade eden Obama, ''Şirketi batmaktan kurtaran vergi verenlere bu durumu nasıl açıklayacaklar'' sorunu yöneltti.
  Obama, Geithner'in, yasal her yolu deneyerek bu ödemeleri engellemek için çalıştığını belirterek, Geithner'in yeni üst yönetici Edward Liddy ile bu sorunu çözmek için çalıştığını hatırlattı, ancak prim ödemesi yapılması için anlaşmaların geçen yıl imzalandığını bildirdi.

  Obama, prim ödemeleri konusundaki durumun, mali düzenleyici sistemin topyekun reforma ihtiyaç duyduğunu gözler önüne serdiğini kaydetti.

  KÜÇÜK İŞLETMELER PAKETİ

  Öte yandan Obama, 730 milyon dolar tutarındaki küçük işletmeler paketiyle kredi masraflarını düşüreceklerini ve Küçük İşletmeler İdaresi'ndeki borçlara güvence oranını yüzde 90'a yükselteceklerini dile getirdi.

  Küçük işletmeler, ABD'de çalışanların yüzde 70'ini istihdam ediyor.

  Obama ve Geither, ayrıca, hükümetten yardım alan 21 büyük bankanın, her ay küçük işletmelere ne kadar borç verdiklerine dair bir rapor yayımlayacaklarını açıkladı. Obama yönetimi, hükümetten yardım almayan bankalardan da küçük işletmelere kredi olanaklarını artırmak için çaba göstermelerini istedi.


   
'AIG primlerini durdurun' emri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ölüm emri!!!

  ölüm emri!!!

  Yönetmen : James Wan Oyuncular Kevin Bacon (Nick Hume) , Garrett Hedlund (Billy Darley) , Kelly Preston (Helen Hume) , Jordan Garrett (Lucas Hume) , Stuart Lafferty (Brendan Hume) Sakin, huzurlu ve şefkatli bir insan olan Nick Hume, bir gece, bir silahlı soygunun ortasında, büyük oğlunun öldürülmesine çaresizlik içinde tanık olur… Katile yetersiz bir ceza verilince, adaleti ve geriye...
 2. Icra Emri Ve Muhtevasi :

  Icra Emri Ve Muhtevasi :

  Madde 32 - (Değişik madde: 18/02/1965 - 538/16 md.) Para borcuna veya teminat verilmesine dair olan ilam icra dairesine verilince icra memuru borçluya bir icra emri tebliğ eder. Bu emirde 24 üncü maddede yazılanlardan başka hükmolunan şeyin cinsi ve miktarı gösterilir ve nihayet yedi gün içinde ödenmesi ve bu müddet içinde borç ödenmez veya hükmolunan teminat verilmezse icra mahkemesinden...
 3. Uykuyla Yaşlanmayı Durdurun

  Uykuyla Yaşlanmayı Durdurun

  Bebeklerimize ninniler söyleriz. ‘Uyusun da büyüsün’ diyerek sevgiyle mırıldanırız ancak bu sözlerin de boş olmadığını gayet iyi biliriz. Peki ya biz yetişkinler? Bizim için uyku daha mı az önemlidir? Kesinlikle değil! Uyku, doğanın yarattığı en değerli sağlık ve güzellik iksiridir. Uyku düzeni ve süresi, kalitesi sağlığımızın ve biyolojik yaşımızın dolaysız bir göstergesidir. TOKSİNLER...
 4. Parsan Makina üretimi durdurdu

  Parsan Makina üretimi durdurdu

  Parsan Makina Parçaları Sanayi A.Ş, üretime 6 gün ara vereceğini duyurdu. Parsan'dan İMKB'ye yapılan açıklamada, yaşanmakta olan global ekonomik durgunluk nedeniyle azalan yurt içi ve yurt dışı siparişler göz önüne alınarak fabrikada 23-28 Mart 2009 tarihleri arasında 6 gün üretime ara verilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi. Açıklamada, fabrikanın 30 Mart 2009 Pazartesi 1. vardiya...
 5. Yaşlanmayı durdurun !

  Yaşlanmayı durdurun !

  Deri yaşlanması çevresel faktörler, genetik, makyaj, beslenme ve diğer faktörlerden etkileniyor Cilt yaşlanmasında etkili olan güneş ışınları, beslenme alışkanlıkları, derinin dış fiziksel ve kimyasal uyarılara fazla maruz kalması, sigara kullanımı, fazla alkol tüketiminin yaşlanmayı ve beraberinde gelişen yaşlılık belirtilerini artırabildiği, bu etkilerden kaçınılmasının yaşlanmayı...

Sayfayı Paylaş