1. mislinay

  mislinay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.147
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  0

  aile içi oyunlar...

  Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

  aile içi oyunlar kuru fasulye yapma oyunları kuru fasulye yapma oyunu ev içi oyunları ev oyunlar Balonla Dans
  Müzik eşliğinde dans ederlerken havaya atılan balonu da düşürmemeye çalışılır. Balon yere düştüğünde donar kalırsınız. Aileden biri müziği keser. Dokunmadan güldürmeye çalışır. İlk gülen diğer oyunda müziği kesen kişi le birlikte diğerlerini güldürmeye çalışanlardan olur. Tek kişi kalana kadar oyun sürer. Oyunun galibi günün en ciddisi ilan edilir.
  Evim- Okulum
  Yere birkaç metre aralıklarla iki çizgi çekilir. Oluşan üç alandan biri evim; biri okulum; diye adlandırılır. Biri hangi alanın adını söylerse o alana koşulur. Yanılan oyundan ayrılır. Yönergelerin temposunu arttırılarak veya ardı ardına aynı alanın adını söyleyerek şaşırtmalarda bulunur.
  Hop Hop Hoplatırız
  Aile dağınık yerleşirler. Hop hop hoplarız, Zıp zıp zıplarız,Akşam olunca erken yatarız şarkısını söyleyerek zıplarlar ve yere kapanırlar. Bir kişinin üzeri tamamen bir örtü ile örtülür. Diğer kişiler ayağa kalkarlar ve kimin üzerinin örtülü olduğunu bulmaya çalışırlar.
  Tren
  Bir kişi lokomotif olur. Ev içinde duraklar belirlenir. Kişiler çeşitli durak yerlerinde beklerler. Tren duraklarda durdukça lokomotifin sonuna eklenirler.
  Ben Kimim?
  Aile bireylerinden biri taklit edilir.. Ben Kimim? diye sorulur. Doğru tahmin eden, taklit yapma hakkını kazanır. O da birini (bebek, dede, nine, anne, baba vb.) taklit eder.

  Hırsız- Polis
  Odalar, masa vs ile hapishane, hırsızların evi ve karakol diye düzenlenir. Biri polis; biri hırsız olur. Polis hırsızları yakalamaya çalışır. Ancak hırsızlar evlerine girdiğinde polis tehdidinden kurtulurlar. Hapishaneden kaçma serbest ya da engelli olabilir. Hırsızların tümü yakalandığında roller değişir.


  Pamuk Üfleme Aile masanın çevresine dizilirler. Masanın ortasına bir parça pamuk konur. Herkes pamuğa üfleyerek pamuğu düşürmemeye çalışırlar. Düşüren oyundan diskalifiye olur.
  [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Yemek Yapıyoruz

  [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Anne mutfakta yemek yaparken, çocuğa küçük kaplara biraz pirinç, mercimek, bulgur, kuru fasulye gibi malzemeler koyar, bir kaşıkla bunları karıştırmasını, birinden diğerine aktarmasını, kendince yemek yapmasını söyler.
  Balonlar Dünyası

  Plastik bir bardağa biraz su konur, içine 2 damla sıvı deterjan, veya biraz sabun tozu eklenir. Bir kamış, boş bir iplik makarası veya ucu daire şeklinde kıvrılmış bir telle çocuğun sabunlu suyla balonlar yapması sağlanır. Kamışla yapıldığında bardağın altına bir tabak koymakta yarar vardır.


  [/FONT]
  [/FONT]

   
aile içi oyunlar... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Aİle İÇİn SÖzler

  Aİle İÇİn SÖzler

  ♥ Anne ve babalarini olduklari gibi goren ve taniyan cocuklar, en iyi yetismis cocuklardir. Iki yuzluluk ana babalarinin gorevleri degildir. » BERNARD SHAW ♥ Stresli amanlarda, pek de inandirici olmayan aile goruntusu neredeyse bir anda silinir ve hepimizin gercek kisilikleri aciga cikar. » SHIRLEY JACKSON ♥ Sene gibi, kederde havaya bulasir. Herhangi bir evin icine bir bakis, o evde...
 2. aile içi mutluluk

  aile içi mutluluk

  aile içi mutluluk Tartışmasız evlilik sağlıklı değildir. Aile içinde tartışmanın yokluğu iyi bir iletişimin varlığına değil lötü bir iletişimin varlığına delalettir. Tartışmalar düdüklü tencerenin düdüğüne benzer. Rahatsız eder ses çıkartır ama olmazsa da tencerenin patlamasına sebep olur. Her aile tek ve özeldir. Benzer gibi görünse de gerek aileyi oluşturan her ferdin farklılığından gerek...
 3. Aile içi teknolojik konuşmalar:)))

  Aile içi teknolojik konuşmalar:)))

  Anne ben nasıl dünyaya geldim. + İnternetten indirdik yavrum... - Anne babam yok mu? + Çevrimdisi evladım. - Anne bana neden kardeş yapmıyorsunuz? + Leylekler gelmiyor bir türlü yavrum - Ohhho anne o cevaplar 20.yyda kaldı yaa geliştir kendini biraz. yoksa babam kısır mı ha? yaşlanınca iktidarsızlaşmış olabilir mi? + ?!?!?! - Kızım şu sofrayı toplar mısın + Aman anne kes yapıştır işte -...
 4. En sevdiğiniz aile oyunları nelerdir?

  En sevdiğiniz aile oyunları nelerdir?

  aile oyunları nelerdir ayleoyunları Aileleri ve arkadaşları bir araya getirmede ve yüzyüze iletişim sağlamada en yararlı gördüğüm faktörlerden biri aile oyunları melekler. Sizler de oynar mısınız arkadaşlarınızla ya da ailenizle? Oynuyorsanız en sevdiğiniz oyunlar hangileridir? Not: En fazla 3 seçenek işaretleyiniz.
 5. aile içi şiddet yardım

  aile içi şiddet yardım

  merhabalar. ben 14 yaşındayım ve 8 yaşımdan beri annemden ve babamdan şiddet görüyorum. her gün olmasa bile annem her sinirlendiğinde ''ben senin annenim sana istediğim her şeyi yaparım'' diyerek en küçük olaylarda bile kızım demeden ya bana tokat atar ya da beni döver. genellikle yara, morluk veya kalıcı bir ağrı olmuyor ama bir kaç kez olmuştu. bu seferki olay; 8buçuk yaşındaki kardeşim ve...

Sayfayı Paylaş