aile içinde en çok tartıştığınız konu nedir

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
aile içinde en çok tartıştığınız konu nedir
merhaba sizlere bir sorum olacak bende evli bir bayan olarak acaba tek tartışma bizim evdemi diye düşünsemde birçok evlilikte farklı tartışma nedenleri olabiliyor. Mesela bizim evde tartışmak için bir sürü konu bulabilirsiniz. Eşimin iş stresini eve getirmesi yada benim günlük olaylardan duyduğum yorgunluk ve sinirli halimi eşime yansıtmam...Evde biten bir malzemeyi eşime söylediğimde ne çabuk bitti durumum yok alamam gibi olaylar tartışmamız için gerekli nedenler.

Peki sizin evde en sık hangi konulardan dolayı tartışma yada kavga çıkıyor?

Merhaba sevgili misafir;

Sorunsuz kavgasız ev yada evlilik yoktur emin olun..Bir evde iki farklı şekilde düşünen beyin.Olaylara duygusal yaklaşan kadın,mantıksal yaklaşan erkek..
Kadınlar sorunlarını komşusuyla,arkadaşıyla konuşup deşarj olabiliyor.Fakat erkekler,tüm sorunlarını kendi içinde tutarak,gerginleşe biliyor.Evin geçimini sağlamaya çalışan erkek,yoğun iş temposu,gergin bir günün ardından evinde dinlenip huzur bulmak istiyor.Evi çekip çeviren kadın ise günün yorgunluğunu ve stresini eşiyle muhabbet ederek atmak istiyor.Aslında çiftler arasında olan kavgaları incelediğimiz de incir çekirdeğini doldurmayacak mazeretlerin olduğunu görüyoruz.Her iki bireyin istediği tek şey huzur.Ama malesef yaşam standartları, maddi olumsuzluklar,çevresel faktörler doğada yaşamını sürdürmeye çalışan her canlıyı etkiliyor.O yüzden eşinizle olan tartışmaları büyütmemenizi,eşinizi alttan almanızı öneriyorum.Zira böyle bir tutumu sergilediğinizde eşinizde size aynı şekilde davranacaktır...Sevgilerimle

Elbette tartışmasız kavgasız bir ev ve evlilik olmaz kim olmaz diyorsa yalan söyler önemli olan sorunların altından saygıyı ve sevgiyi koruyarak bir anlaşma yoluna gidilmesi... Bizim evdede arada oluyor ama sonunda mutlaka tartışmamız birbirimize sarılma ve özür dilemeyle bitiyor:)

kavgalar tartışmalar kesinlikle bir evliliği ayakta tutan birbirinize nasıl davranmanız gerektiği konusunda gizli mesajlar içeren verilerdir. tabii saygı mefhumunu yitirmeden ve birbirinizi dinleyerek kavgayı sonlandırabiliyorsanız. ve eminim her evde temel sorun erkeğin para konusundaki gerginliğidir ki evin geçimini sağlayan olarak bu çok normal.
naçizane tavsiyem kavga ederken dinle, dinle ki eşinin asıl sorununun ne olduğunu anlayabilesin. böylelikle hem onu anlama hem de yumuşatma fırsatını bulacaksın.

Ehh ufak tefek tartismalar oluyo illaki. Onlarda olmasa hersey canim cicim güllük gülistanlk olsa o da monoton olmazmi. Messela bizde de esimin sigarasi beni delirtiyo. Artik kizim tiksinmeye basladi ama o hic umursamiyo bile. Ama her seferinde tatli dille basliyorum sohbete. Amaaan Rabbim dermansiz dert vermesin bunlar aliskanlik gibi oluyo bi süre sonra :)

- - - Updated - - -

Ehh ufak tefek tartismalar oluyo illaki. Onlarda olmasa hersey canim cicim güllük gülistanlk olsa o da monoton olmazmi. Messela bizde de esimin sigarasi beni delirtiyo. Artik kizim tiksinmeye basladi ama o hic umursamiyo bile. Ama her seferinde tatli dille basliyorum sohbete. Amaaan Rabbim dermansiz dert vermesin bunlar aliskanlik gibi oluyo bi süre sonra :)

Geri