Ailece Kilo Verin

N

neslihanyare

Üye
Üye
Ailece Kilo Verin
Kilo vermekte uzun süreli bir başarı elde etmek için etrafınızdaki insanların desteği gerekir. Bu, tek başınıza yaptığınız bir şey değil, size yardım etmeye istekli ve bunu başarabilen aileniz arkadaşlarınız ve hatta bazen yabancıların yardımıyla başardığınız bir şey olmalıdır.Kilo vermek istediğinizde adapte olmaya çalıştığınız yeni yaşam tarzı değişikliğinden dolayı özellikle ailenizin desteği çok önemlidir. En önemlisi, sevdiğiniz insanların da sizin gibi sağlıklı yaşamak için çaba göstermesini sağlamak çok güzeldir ve gereklidir.

zayıflmak.jpg

Sağlıklı Yaşam Tarzını Ailece Yapılan Bir Faaliyete Dönüştürmek İçin İp Uçları

  • Ailenize ve arkadaşlarınıza kilo vermek istediğinizi söyleyin. Onların size koçluk yapmaları, kilo vermek için sizi teşvik etmeleri gerekir. Ara ara sizi teşvik etmek için yapacakları şeyleri takdir edeceğinizi desteklerine ihtiyacınızın olduğunu hatırlatın.
  • Evlilik danışmanlarının, televizyonu yatak odanızdan çıkarmayı tavsiye ettiği gibi, evinizin bazı bölümlerinde yiyecek bulundurmayın. Evin içinde diyetinizi bozma isteği duyduğunuzda kaçabileceğiniz bir yer olmalı.
  • Mutfağınızı temizleyin ve bir rafı kendinize ayırın. Sağlıklı besinlerinizi o rafta saklayın ve başka kimsenin oraya bir şey bırakmasına izin vermeyin. Canınız bir şeyler yemek istediğinde o raftan istediğiniz bir şeyi alıp yiyebileceğinizi bilmek sizi rahatlatır.
  • Verdiğiniz her kilo için belli bir miktar para koyacağınız bir kavanozunuz olsun. Ailece bir araya gelin ve belli bir miktar belirleyin. İstediğiniz miktara ulaştığınızda kendinize bir ödül verin.
  • Aile ve arkadaşlarıyla birlikte diyet yapamayanlar da, sürekli birlikte yemek yedikleri kişilere, diyetlerine uygun olmayan yiyecekler yemelerini teklif etmemelerini rica edebilir. Bu, onların da bu şeyleri yememeleri gerektiği anlamına gelmez, yerken size teklif etmesinler yeter.
Son olarak başarılarını bütün tanıdıklarınızla paylaşın. Belirlediğiniz bir hedefe ulaştığınızda bunu herkesle paylaşın. Bu iyi haberleri paylaşarak diyet yapma konusunda hevesiniz, isteğiniz artar, motive olursunuz. Hatta bazıları bu sağlıklı yolculukta size katılmaya karar verebilir.

Kaynak: Zayıflama Koçu
 
Üst