1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.548
  Beğenilen Mesajlar:
  2.311
  Ödül Puanları:
  113

  ailede huzur....mutluluk budur!

  Konu, 'okul öncesi eğitim' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Ceyda Cecan Karakuş Uzman Psikolog

  Bir ebeveynin çocuklarına bırakabileceği en iyi miras, her gün birkaç dakikasını onlara ayırmaktır.

  O. A. Battista


  Özellikle son yıllarda, yaşadığımız yoğun ve stresli hayatımızda ailemize yeteri kadar vakit ayıramamaktan dolayı çoğumuz mutsuz ve çaresiz hissetmekteyiz. Bu durum en çok çocuklarımız etkilemekte. Oysa ki çocuklarımız için sevgi, kabul ve güven olmazsa olmaz duygu ve ihtiyaçlardır. Çocuklarımız bu ihtiyaçlarını giderebildiği ölçüde sağlıklı bireyler olabileceklertir. Bu ihtiyaçlar giderilmediği sürece ömür boyu bu ihtiyaçları başka alanlarda (işkolik bireyler) ve başka kişlerde(yanlış evlilikler ve ilişkiler) aramaya devam edeceklerdir. Oysaki aile içinde bütün bu ihtiyaçları giderilen çocuklar geleceğin kendine güvenen, ne istediğini bilen ve kendine yetebilen bireyleri olacaklartır.

  İşte çocuğunuz için birkaç mutluluk reçetesi;

  Kucaklaşın- “Eve geldiğimde, annem ve babam beni sıkı sıkı kucaklar. Evimizde en çok o zaman mutluluk olur” (Nora, 8 yaşında)

  Beceriyi ödüllendirin- “ Evimizde büyük bir buzdolabı var, her yanı benim yaptığım resimlerle kaplı ve hatta bazıları aşağı sarkıyor” (Tobias, 5 yaşında)

  Yatmadan önce özel bir an paylaşın- “ Evimizi, annem beni yatırmadan önce uzun süre saçlarımı taradığında ve ninniler söylediğinde seviyorum” ( Beth, 4 yaşında)

  Birbirinizi takdir edin- “ Evimiz mutlu olduğunda, annem oturur ve bana bakıp gülümser” (Kalenda,4 yaşında)

  Birbirinizi şımartın- “ Mutlu evlerde çocuklar tüm köpükler yok olana dek orada kalabilsin diye büyük köpüklü banyolar vardır.” (Amy, 13 yaşında)

  Birbirinizi onaylayın – “Herkes birbirine iltifatlar eder ve birbiri için özel şeyler yapar.” (Shanti, 14 yaşında)

  Çocuklarınızla ilgilenebileceğiniz yüzlerce yol vardır. Önemli olan siz ve aileniz için en uygun ve doğru olanları bulup bunları bir an önce anne ve baba olarak hayatınıza geçirmektir. Çocuğunuza ayıracağınız ekstra 1 dakika bile fark yaratacaktır yeterki bu zaman eleştirmeden, düzeltmeden, yönlendirmeden...Bakarak dinleyerek gülümseyerek, içi sevgi dolu olarak geçsin... kaynak.hanemiz.com   
ailede huzur....mutluluk budur! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bu besinler mutluluk veriyor

  Bu besinler mutluluk veriyor

  İçinde Endorphin bulunan besinlerin insanı mutlu ettiğini biliyor muydunuz? Çilek: C vitamini deposu olan çilek, bütün salgı bezlerini çalıştırarak vücuda gençlik ve kuvvet kazandırır. Yüksek tansiyonu düşürür, damarları temizler. Kansere karşı korur, böbrekte kum ve taş oluşmasını önler. Muz: Kokusuyla bile mutluluk taşıyan tam bir Endorphin deposudur. Kendinizi, güçsüz ve sinirli mi...
 2. Bu mutluluk resimleri gerçekmi? Hepsi sahtemi

  Bu mutluluk resimleri gerçekmi? Hepsi sahtemi

  mutluluk resimleri mutluluk görüntüleri resımlerı Benim gözlerim yine uzaklara dalgın,yine kirpiklerimde tuz var.. Tırnaklarım avuçlarıma kan oturtmuş, öfkeliyim,susuyorum ağlarken.. [ Aşka dair şarkılar çalmasın artık, acıtmasın yüreğimi.. Yoruldum her şarkıda seni düşünmekten, seni bulmaktan, seni özlemekten.. Derin nefesler çekiyorum içime, senin hasretini içime çeker gibi.. ]...
 3. Ailede Mutluluğu Engelleyen Haller

  Ailede Mutluluğu Engelleyen Haller

  Eşler birbirlerine alayla takılmalar ve soğuk şakalar yapmak yerine, övgü ve nezakette cömert davranmalı; içten ve samimi olmalıdır. Bir erkeğin iş hayatında başarılı olmasının, eşinin ona desteği ile yakından ilgisi bulunmaktadır. İyi bir aşçı olmasından çok, hanımın hoş ve güzel davranışlarıyla kocasına güven duygusu verip vermediği önemlidir. "Her başarılı erkeğin arkasında bir...
 4. Bu mutfaklar huzur veriyor

  Bu mutfaklar huzur veriyor

  Bar tipi mutfak modelleri Modern mutfak dekorasyonu Evimizde, çayımızı,kahvemizi içebileceğimiz,tostumuzu yiyebileceğimiz huzur veren bir köşeye ihtiyaç duyarız. İşte evinizin huzur köşesini burada bulabilrsiniz meleklerim. Bu modern mutfak tasarımları insana huzur veriyor gerçekten.

Sayfayı Paylaş