Ailem çok baskıcı, bunu nasıl engellerim

S

Sevilay3333

Forum Okuru
Ailem çok baskıcı, bunu nasıl engellerim
Ailem çok baskıcı, bu sorunu nasıl çözebilirim

Merhaba 22 yaşındayım hatta 23 yaşıma gireceğim sanırım kafayı yemek üzereyim çünkü annemde babam da bana 10 yaşındaymışım gibi davranıyorlar eve saat 9 da bazen saat 10 da geliyorum arkadaşlarla dışarıda bir kafe de oturuyorum ama eve gelince kıyamet kopuyor annem bu saate kadar nasıl dışarda olursun diye başlıyor sonra babam senfonik eşlik ediyor bende odama geçiyorum tartışmak istemiyorum . Şimdi bu siteye baktım bir sürü insan takip ediyor anne ve babamın bu baskıcı durumunu nasıl engellerim cevap verir misiniz öneriniz nedir

Merhaba tatlım

Aslında biraz daha geniş yazsaydın daha iyi anlayabilirdim sanırım ailem baskıcı nasıl engelleyebilirim eve saat 9 da ya da 10 da geldiğim de bana baskı yapıyor tartışıyorlar diyorsun.Sadece bu konuda mı başka konular var mı eğer ailen sadece eve saat 9 da gelmeni sorun ediyorsa bu senin için endişe duydukları içindir onlarla konuşmayı ve kendini doğru ifade etmeye dene hatta içleri rahat edecek şekilde davran bence mesela telefon et geliyorum şuradayım hatta bir gün bak anne burada oturuyoruz diye anneni al götür içleri bi rahat etsin seninle ilgili endişeleri giderilsin değil mi tatlım. Ama bu konular da ve diğer konular da ailen çok aşırı baskıcı ise yine onlarla konuş bir aile terapistine gitmeyi teklif et bakalım ne diyecekler .

Geri