aileme söylesem mi?

hazirangecesı

Yeni Üye
Üye
aileme söylesem mi?
merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım benim bi derdim var biz eşimle bi süre önce çok büyük kavgalarla ayrılma noktasına geldik ailelerde karıştı olaya birbirlerine bayağı bi laflar sölendi sonra eşimle biz barıştık eşim benim ailemle barıştı görüşüyoruz şimdi eşimin aileside benimle barıştı ben bir kaç ay görüşmemiştim onlarla sonra bizi çağırdılar unutalım herşeyi falan barışıldı tabi ben eskisi gibi değilm ama eşimin hatrı için eyvallah dedim ama benim ailem onlarla görüştüğümü bilmiyor annem onlarla sakın görüşme neler yaptılar nasıl kaldırabilirsin filan diyor işte annemde çok üzülmüştü ozaman ama şimdi ona söylemem lazımmı bilemedim hiç sölemiyim görüşmüyorum sansalar daha iyi gibi bi yandanda yalan sölemek istemiyorum tabiki ne yapsam sizce bi fikilerinizi alabilirmiyim

Bence ailene söylemelisin bu durumu çünkü görüştüğünü başkasından duymalarındansa senden duymaları daha iyi. Hem ne yapmış olursa olsunlar onlar senin büyüğün. Nasıl ki eşin senin ailenle görüşüyosa senin de onun ailesiyle görüşmen gayet normal. Bu tip işler eğer uzatılırsa ilerde işin içinden çıkılmaz bir hal alıyo.

evet cnm haklısın bende zaten allah rızası için görüşüyorum yoksa hiç istemiyorum gönüllü değilm ama yarın öbür gün çocuk olunca mecbur görüşçem zaten ama aramızda çok ciddi mesafe var zaten

Kesinlikle bence ailene onlarla görüştüğünü söylemelisin. Nihayetinde bu senin hayatın ve kimse senin kötü olmanı istemez diye düşünüyorum. Bu tür durumlarda yani eş kavgalarında zaten hep araya girenlerin başı yanar :) Ama siz yinede söyleyin çekinmeyin ve içinize asla dert etmeyin. Söyleyin kurtulun hayat sizin hayatınız.

Bencede kesinlikle söylemelisin yoksa ileride daha kötü hal alabilir. Ailenin bunu senden duyması daha ii olur benim fikrim bu yönde ama yine sana kalmış bişey :)

kesinlikle bu konuyu ailene anlatmalisin..ne olursa olsun onlar sonucta esinin ailesi ilerde bu yüzden tekrar sorunlar cikabilir esinle...zaten mesafeli görüsüyoorsun sen tavrini koymussun..ailende bunu ailende anlayisla karsilayacaktir ..onlarla sakin bir sekilde örnekler vererek aciklamani yap caxnim....

bencede söylemelisin eğer şimdi söylemezsen ilerde öğrendiklerinde niye söylemedin diye tepki verebilirler üstelik eşinde senin ailenle görüşüyor seninde onun ailesiyle görüşmene tepki vermemeleri lazım hem evlenirken sadece eşinle değil ailesiylede evleniyorsun istemesende görüşmek zorunda kalırsın.. yinede sen bilirsin rabbim hakkında hayırlısını nasip etsin :))

Geri