Akapunkturun Geldiği Son Nokta: Şok Dalgalar

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Akapunkturun Geldiği Son Nokta: Şok Dalgalar
akupunktur noktaları haritası ayak akupunktur noktaları ayak tabanında ağrı
Başlangıcı Çin’de neolitik döneme kadar uzanan akupunktur tedavisi bilinen en eski tedavi yöntemidir. İnsanların günlük tecrübeleri sonunda vücut yüzeyindeki ağrılı noktalara bastırarak ağrı kesici özelliği keşfettikler. Sonraları, akupunktur adını verdikleri bu tedavinin gelişim sürecinde pek çok yöntem kullanılmıştır. Akupunkturun gelişim sürecinde yıllar boyu süren arayışlar hep bu noktaların daha güçlü bir uyarıcı tarafından uyarılması yönünde olmuştur.

Teknolojinin gelişimine paralel olarak süren akupunktur çalışmaları Bian taşlarıyla başlayan süreci metal iğnelere lazerli uygulamalara ulaştırmış gelinen son noktada ise insanlığın bilinen bu en eski tedavi yöntemi en güçlü uyarıcısına kavuşmuştur.

Akustik Şok Dalga Akapunktur


Saniyede 1500 metre hızla doku altına ulaşarak şok dalga üreten ve bunları uygun başlıklar yardımıyla Akupunktur noktalarına ileten "Akustik Şok Dalga Akupunktur" yöntemi uygulandığı noktalarda biyokimyasal uyarılar meydana getirerek tedaviyi başarıyla gerçekleştiriyor. Etkili bir şekilde uyarılan noktalar hedeflenen bölgelerdeki kan dolaşımını ve lenfatik akımı hızlandırıyor.

Şok dalga akupunktur, uygulama alanındaki etkili gücün dışında ayrıca ağrısız bir yöntem. Tedaviyi Almanya ve İsviçreden sonra Türkiyede ilk defa uygulamaya başlayan Dr. İsmail Ağar, bu yöntemin geleneksel akupunkturun uygulama alanı bulamadığı bölgelere ulaştığını ve yoğun etki alanına sahip bölgelere ulaşabilme şansı yarattığını belirtiyor.
İğne fobisi olanlar ve çocuklar için akupunkturu konforlu bir yöntem haline dönüşüyor.
Akupunkturun zayıflamada ki etkisini arttıran şok dalga yöntemi aynı zamanda boyun ve bel ağrıları, tenisci dirseği, ayak tabanı ağrıları, alerjik astım, bronşit lenf ve ödemler, kireçlenme, romatizmal hastalıklar ve osteoartritler gibi pek çok hastalığın tedavinde başarılı sonuçlar alıyor.

ŞOK DALGA AKUPUNKTUR NASIL ZAYIFLATIYOR.
Akupunkturla zayıflamada ki en önemli etkiler beyindeki tokluk merkezinin uyarılmasıyla doyma hissinin çabuk gelişmesinin sağlanmasıdır.
Diyet sırasında sıklıkla karşılaşılan bir başka sorun olan kabızlığı en aza indirgeyen akupunkturun metabolizmayı düzenlemesi veya hızlandırması diğer bir etkisi.

Şok dalga akupunktur, yüksek uyarma gücüyle zayıflamada kullanılan geleneksel kulak akupunkturun etki alanının genişletmekte ve güçlendirmektedir.
 
Üst