1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.137
  Beğenilen Mesajlar:
  1.159
  Ödül Puanları:
  113

  Akapunkturun Geldiği Son Nokta: Şok Dalgalar

  Konu, 'Selulit çözümleri' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  akupunktur noktaları haritası ayak akupunktur noktaları ayak tabanında ağrı Başlangıcı Çin’de neolitik döneme kadar uzanan akupunktur tedavisi bilinen en eski tedavi yöntemidir. İnsanların günlük tecrübeleri sonunda vücut yüzeyindeki ağrılı noktalara bastırarak ağrı kesici özelliği keşfettikler. Sonraları, akupunktur adını verdikleri bu tedavinin gelişim sürecinde pek çok yöntem kullanılmıştır. Akupunkturun gelişim sürecinde yıllar boyu süren arayışlar hep bu noktaların daha güçlü bir uyarıcı tarafından uyarılması yönünde olmuştur.

  Teknolojinin gelişimine paralel olarak süren akupunktur çalışmaları Bian taşlarıyla başlayan süreci metal iğnelere lazerli uygulamalara ulaştırmış gelinen son noktada ise insanlığın bilinen bu en eski tedavi yöntemi en güçlü uyarıcısına kavuşmuştur.

  Akustik Şok Dalga Akapunktur


  Saniyede 1500 metre hızla doku altına ulaşarak şok dalga üreten ve bunları uygun başlıklar yardımıyla Akupunktur noktalarına ileten "Akustik Şok Dalga Akupunktur" yöntemi uygulandığı noktalarda biyokimyasal uyarılar meydana getirerek tedaviyi başarıyla gerçekleştiriyor. Etkili bir şekilde uyarılan noktalar hedeflenen bölgelerdeki kan dolaşımını ve lenfatik akımı hızlandırıyor.


  Şok dalga akupunktur, uygulama alanındaki etkili gücün dışında ayrıca ağrısız bir yöntem. Tedaviyi Almanya ve İsviçreden sonra Türkiyede ilk defa uygulamaya başlayan Dr. İsmail Ağar, bu yöntemin geleneksel akupunkturun uygulama alanı bulamadığı bölgelere ulaştığını ve yoğun etki alanına sahip bölgelere ulaşabilme şansı yarattığını belirtiyor. İğne fobisi olanlar ve çocuklar için akupunkturu konforlu bir yöntem haline dönüşüyor.
  Akupunkturun zayıflamada ki etkisini arttıran şok dalga yöntemi aynı zamanda boyun ve bel ağrıları, tenisci dirseği, ayak tabanı ağrıları, alerjik astım, bronşit lenf ve ödemler, kireçlenme, romatizmal hastalıklar ve osteoartritler gibi pek çok hastalığın tedavinde başarılı sonuçlar alıyor.

  ŞOK DALGA AKUPUNKTUR NASIL ZAYIFLATIYOR.
  Akupunkturla zayıflamada ki en önemli etkiler beyindeki tokluk merkezinin uyarılmasıyla doyma hissinin çabuk gelişmesinin sağlanmasıdır.
  Diyet sırasında sıklıkla karşılaşılan bir başka sorun olan kabızlığı en aza indirgeyen akupunkturun metabolizmayı düzenlemesi veya hızlandırması diğer bir etkisi.

  Şok dalga akupunktur, yüksek uyarma gücüyle zayıflamada kullanılan geleneksel kulak akupunkturun etki alanının genişletmekte ve güçlendirmektedir.


   
Akapunkturun Geldiği Son Nokta: Şok Dalgalar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Davatiyede son nokta

  Davatiyede son nokta

  Davetiyede yazan ingilizce davetin Türkçe'sini tercüme edeyim size:D DOKTOR oglum ile su anda ismini dahi hatirlamadigim UCUZ GORUNUSLU ADI SEY'in Dugunlerine davetli oldugunuzu uzulerek bildiririm... Ailemizin tarihinde meydana gelen bu en buyuk felaket 8 Eylul Cumartesi gunu aksam saat 9'da gerceklesecek ... ve hic suphesiz bosanma ile sonuclanacaktir. Insallah fazla gecikilmeden...
 2. Makyajda Son Nokta !!!

  Makyajda Son Nokta !!!

  Makyajda Son Nokta !!!
 3. Kılıfta Son Nokta

  Kılıfta Son Nokta

  Meleklerim örgü örmeyi seven kadınlarız.Daha doğrusu örgü bizim için en büyük uğraş hatta stres atmamızı sağlayan en güzel uğraş:DAma bu örgü işini abartıp sınırlarını genişleten ve bulduğu herşeye kılıf ören bir çok kadında yok değil:DSizlere bunun kanıtını göstermekten onur duyuyorum.Kadın zekası ve becerisi o kadar gelişmişki bilgisayarına üşenmeden kılıf örmüş.Modelini iyi alın he işinize...
 4. Öğrenci mutfağının geldiği son nokta...

  Öğrenci mutfağının geldiği son nokta...

  Biyoloji Bölümü 3. Sınıf Öğrencileri son iki senedir deneylerinde kullandıkları Haydar kod adlı kobayı hunkarca kızarttıktan sonra yemeyi düşündüklerini ifade ettiler

Sayfayı Paylaş