1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Akdeniz Ateşi İçin Bitkisel Öneriler

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Akdeniz Ateşi için bitkisel kürler Akdeniz Ateşi için bitkisel çözüm akdeniz ateşi bitkisel tedavisi


  Umumiyetle 1-15 yaşları arasında görülen çocuk hastalıklarından akdeniz ateşi hastalığı için uzmanların önerdiği bitkisel reçeteler şöyle melekler :)


  [​IMG]

  Aralıklı olarak karın ve göğüste meydana gelen ağrı ve ateşle kendisini gösteren bir hastalıktır. Genelde 1-15 yaşları arasında görülür.

  Lahana, pırasa, maydanoz, tere, roka, kereviz, enginar ve mevsimlik taze sebze ve meyveler, bakliyat türü gıdalar bol yenir. Temiz, rahat bir ortamda, aşırı yorulmadan stresten, üzüntüden uzak durulur. Banyo, spor, temiz hava, iyi bir tedavidir.

  Ağır yiyecekler, sanayi ürünleri, hamur işi, kızartma, pasta, yağlı tatlılar, sigara, alkol, asitli içeceklerden uzak durulmalıdır.

  1. Tarif:

  1 kg bal
  1 kg keçiboynuzu pekmezi
  1 kg üzüm pekmezi
  100 gr polen
  100 gr arı sütü
  100 gr üzerlik tohumu
  100 gr ravent kökü
  100 gr deve dikeni tohumu
  100 gr zencefil
  100 gr zerdeçal
  10 gr çörek otu
  tamamı karıştırılıp macun yapılır. 3 öğün aç karnına 1'er yemek kaşığı yenilir.

  NOT: Tansiyonu yükseltebilir.

  2. Tarif:

  200 gr demirhindi
  2 lt suda kaynatılıp suyu süzülür. Su yerine aç veya tok karnına içilir.

  3. Tarif:

  Karabaş otu çiçeği
  Biberiye yaprağı
  Söğüt yaprağı
  Aynı safa çiçeği
  aynı miktarda karıştırılıp 2 su bardağı kaynar suya 2 yemek kaşığı konulup 10 dakika demlenir. Aç ve tok karnına çay yerine, su yerine içilir.

  4. Tarif:

  1 kg dut pekmezi
  2 kg bal
  50 gr saf arı sütü
  50 gr çörek otu
  50 gr ısırgan otu
  50 gr kebabiye
  50 gr polen
  50 gr zerdeçal
  50 gr zencefil
  50 gr havlıcan
  50 gr karanfil
  50 gr deve dikeni
  50 gr ravent kökü
  50 gr sarı sabır (aluevera)
  Tamamı dövülüp macun yapılır. 3 öğün aç karnına 1 bardak ılık süt, kara üzüm suyu veya meyve suyuna karıştırılıp 1'er yemek kaşığı yenilir.

  NOT: Tansiyonu yükseltebilir.

  5. Tarif:

  Kırk kilit otu
  Kantaron çiçeği
  Papatya
  Hatmi çiçeği
  Lavanta
  Aynı miktarda karıştırılıp 2 su bardağı kaynar suya 2 yemek kaşığı konulup 10 dakika demlenir. Aç ve tok karnına içilir.

  6. Tarif:

  Biberiye
  Mentollü nane
  Karabaş otu çiçeği
  Söğüt yaprağı
  Okaliptus yaprağı
  eşit miktarda karıştırılıp 2-3 su bardağı kaynar suya otların karışımından 2 yemek kaşığı konulup 10 dakika demlenir. Bal ve limon karıştırılarak içilir.

  7. Tarif:

  50 gr kebabiye
  50 gr günlük sakızı
  50 gr turp tohumu
  50 gr deve dikeni tohumu
  50 gr zencefil
  50 gr havlıcan
  50 gr karanfil
  100 gr polen
  100 gr saf arı sütü
  2 kg bala karıştırılıp macun yapılır. 3 öğün aç karnına 1 bardak ılık süte veya üzüm suyuna 1'er yemek kaşığı karıştırılıp yenir.

  8. Tarif:

  50 gr kereviz tohumu
  50 gr keten tohumu
  50 gr tarçın
  50 gr pırasa tohumu
  50 gr mastika
  50 gr ısırgan tohumu
  100 gr polen
  100 gr arı sütü
  2 kg andız veya dut veya üzüm pekmezine karıştırılıp macun yapılır. 3 öğün aç karnına 1 bardak ılık süte veya üzüm suyuna 1'er yemek kaşığı karıştırılıp yenilir.

   
Akdeniz Ateşi İçin Bitkisel Öneriler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Egzama için pratik bitkisel öneriler

  Egzama için pratik bitkisel öneriler

  saç egzaması egzama görüntüleri egzama görüntüsü elde Egzama; bildiğiniz gibi bir deri hastalığıdır.Egzama benim bildiğim akdarıyla genelde ellerde daha fazla oluyor.Daha doğrusu derinizde egzama varsa bu ilk ellerinizde belirti veriyor. Meleklerim eğer derinizin herhangi bir yerinde kızarıklık,şişme kaşın vs... durumlar olursa mutlaka bir doktora görünün.Ciddiye almanızı...
 2. Migren için bitkisel öneriler

  Migren için bitkisel öneriler

  Arkadaşlar artık çağımızın hastalığı olan migrene tam olarak çözüm bulunmasa da,başağrılarını bitkisel yollardan rahatlamak mümkün.Bu nasıl oalcak diyorsanız;Prof.Dr.Ahmet Maranki‘den migren tipi ağrılar için önerileri dikkatle okuyunuz. * Migren tipi baş ağrıları için, 2 su bardağı kaynar su içine birer tatlı kaşığı hafif ezilmiş fesleğen, defne ve oğul otu konularak 15 dakika...
 3. Dudak Uçukları İçin Bitkisel Öneriler

  Dudak Uçukları İçin Bitkisel Öneriler

  Dudak Uçuklaması Bitkisel Dudak Uçuğı Bitkisel çözüm Dudak Uçuğuna ne iyi gelir Genelde korkulduğunda çıktığı söylene oysa herpes adlı virüs sebebiyle oluşan uçukların bitkisel tedavileri için tavsiye edebilecekleirmiz şöyle melekler :) Ekinezya (Echinaceae purpureae herba) Güçlü bir antiviral bitki olan ekinezya, beyaz kan hücrelerinin üretimini tetiklediği kanıtlanan polisakkarid...
 4. Varis İçin Bitkisel Tedavi Önerileri

  Varis İçin Bitkisel Tedavi Önerileri

  Varis Tedavisi İçin Şifalı Bitkiler Varise Bitkisel Çözüm Bitkisel Varis Tedavisi Özellikle belli bir yaştan sonra kadınların kabusu haline gelen varisler için uzmanların önerdiği bitkisel çözüm reçetelerini sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Damarların büyümesine ve şişmesine varis denir. Başlıca sebepleri; ayakta çok durmak, şişmanlık, kan damarlarındaki kapakların düzensiz...
 5. Ahmet Maranki'den Ateş Düşürmek İçin Bitkisel Öneriler

  Ahmet Maranki'den Ateş Düşürmek İçin Bitkisel Öneriler

  Ahmet Maranki Ateş Düşüren Bitkiler Ahmet Maranki Yüksek Ateş Düşürme Ahmet Maranki Ateş Düşüren Bitki Çayları Yüksek ateşi düşürmek için Ahmet Maranki'nin tavsiye ettiği bitkisel tedavi önerilerinden bazılarını sizlerle paylaşıyoruz melekler :) * Kaynatılan ıhlamurdan 1 bardak alınıp içine 1 çay kaşığı dolusu nane konulur. 10 dakika demlenen karışımdan içilip terlenirse ateş düşer. *...

Sayfayı Paylaş