Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Akdeniz Ateşi İçin Bitkisel Öneriler

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Akdeniz Ateşi için bitkisel kürler Akdeniz Ateşi için bitkisel çözüm
  akdeniz ateşi bitkisel tedavisi  Umumiyetle 1-15 yaşları arasında görülen çocuk hastalıklarından akdeniz ateşi hastalığı için uzmanların önerdiği bitkisel reçeteler şöyle melekler :)


  [​IMG]

  Aralıklı olarak karın ve göğüste meydana gelen ağrı ve ateşle kendisini gösteren bir hastalıktır. Genelde 1-15 yaşları arasında görülür.

  Lahana, pırasa, maydanoz, tere, roka, kereviz, enginar ve mevsimlik taze sebze ve meyveler, bakliyat türü gıdalar bol yenir. Temiz, rahat bir ortamda, aşırı yorulmadan stresten, üzüntüden uzak durulur. Banyo, spor, temiz hava, iyi bir tedavidir.

  Ağır yiyecekler, sanayi ürünleri, hamur işi, kızartma, pasta, yağlı tatlılar, sigara, alkol, asitli içeceklerden uzak durulmalıdır.

  1. Tarif:

  1 kg bal
  1 kg keçiboynuzu pekmezi
  1 kg üzüm pekmezi
  100 gr polen
  100 gr arı sütü
  100 gr üzerlik tohumu
  100 gr ravent kökü
  100 gr deve dikeni tohumu
  100 gr zencefil
  100 gr zerdeçal
  10 gr çörek otu
  tamamı karıştırılıp macun yapılır. 3 öğün aç karnına 1'er yemek kaşığı yenilir.

  NOT: Tansiyonu yükseltebilir.

  2. Tarif:

  200 gr demirhindi
  2 lt suda kaynatılıp suyu süzülür. Su yerine aç veya tok karnına içilir.

  3. Tarif:

  Karabaş otu çiçeği
  Biberiye yaprağı
  Söğüt yaprağı
  Aynı safa çiçeği
  aynı miktarda karıştırılıp 2 su bardağı kaynar suya 2 yemek kaşığı konulup 10 dakika demlenir. Aç ve tok karnına çay yerine, su yerine içilir.

  4. Tarif:

  1 kg dut pekmezi
  2 kg bal
  50 gr saf arı sütü
  50 gr çörek otu
  50 gr ısırgan otu
  50 gr kebabiye
  50 gr polen
  50 gr zerdeçal
  50 gr zencefil
  50 gr havlıcan
  50 gr karanfil
  50 gr deve dikeni
  50 gr ravent kökü
  50 gr sarı sabır (aluevera)
  Tamamı dövülüp macun yapılır. 3 öğün aç karnına 1 bardak ılık süt, kara üzüm suyu veya meyve suyuna karıştırılıp 1'er yemek kaşığı yenilir.

  NOT: Tansiyonu yükseltebilir.

  5. Tarif:

  Kırk kilit otu
  Kantaron çiçeği
  Papatya
  Hatmi çiçeği
  Lavanta
  Aynı miktarda karıştırılıp 2 su bardağı kaynar suya 2 yemek kaşığı konulup 10 dakika demlenir. Aç ve tok karnına içilir.

  6. Tarif:

  Biberiye
  Mentollü nane
  Karabaş otu çiçeği
  Söğüt yaprağı
  Okaliptus yaprağı
  eşit miktarda karıştırılıp 2-3 su bardağı kaynar suya otların karışımından 2 yemek kaşığı konulup 10 dakika demlenir. Bal ve limon karıştırılarak içilir.

  7. Tarif:

  50 gr kebabiye
  50 gr günlük sakızı
  50 gr turp tohumu
  50 gr deve dikeni tohumu
  50 gr zencefil
  50 gr havlıcan
  50 gr karanfil
  100 gr polen
  100 gr saf arı sütü
  2 kg bala karıştırılıp macun yapılır. 3 öğün aç karnına 1 bardak ılık süte veya üzüm suyuna 1'er yemek kaşığı karıştırılıp yenir.

  8. Tarif:

  50 gr kereviz tohumu
  50 gr keten tohumu
  50 gr tarçın
  50 gr pırasa tohumu
  50 gr mastika
  50 gr ısırgan tohumu
  100 gr polen
  100 gr arı sütü
  2 kg andız veya dut veya üzüm pekmezine karıştırılıp macun yapılır. 3 öğün aç karnına 1 bardak ılık süte veya üzüm suyuna 1'er yemek kaşığı karıştırılıp yenilir.
   
Akdeniz Ateşi İçin Bitkisel Öneriler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. FMF ailevi akdeniz ateşi

  FMF ailevi akdeniz ateşi

  Ailevi Akdeniz Ateşi nedir? Türkiye, Kuzey Afrika ülkeleri, Ermeniler, Araplar ve Yahudilerde görülen kalıtsal özelliği ön planda olan bir hastalıktır. Hastalığın ana karakteri tekrarlayan akut (birden başlayan), kısa süreli, ağrılı peritonit (karın zarı iltihabı), plörit (akciğer zarı iltihabı) ya da artrit (eklem iltihabı) atakları olmasıdır, buna deride kızarıklık da eklenebilir. Hastaların...
 2. Aİlesel Akdenİz AteŞİ

  Aİlesel Akdenİz AteŞİ

  AİLESEL AKDENİZ ATEŞİ (AAA) AAA; ataklar halinde görülen, ateş, karın ve eklem ağrısı, göğüs bölgesinde ağrı şeklinde ortaya çıkan kalıtsal bir hastalıktır. Bu ataklar 3-4 gün kadar sürebilir. Atak sona erdiğinde hastalığın belirtileri de yok olur. Diğer atak gelene kadar herhangi bir belirti vermez. Adından da anlaşılacağı gibi hastalığın oluşması için anne ya da babadan en az birinde bu...
 3. Egzama için pratik bitkisel öneriler

  Egzama için pratik bitkisel öneriler

  saç egzaması egzama görüntüleri egzama görüntüsü elde Egzama; bildiğiniz gibi bir deri hastalığıdır.Egzama benim bildiğim akdarıyla genelde ellerde daha fazla oluyor.Daha doğrusu derinizde egzama varsa bu ilk ellerinizde belirti veriyor. Meleklerim eğer derinizin herhangi bir yerinde kızarıklık,şişme kaşın vs... durumlar olursa mutlaka bir doktora görünün.Ciddiye almanızı...
 4. Ahmet Maranki'den Ateş Düşürmek İçin Bitkisel Öneriler

  Ahmet Maranki'den Ateş Düşürmek İçin Bitkisel Öneriler

  Ahmet Maranki Ateş Düşüren Bitkiler Ahmet Maranki Yüksek Ateş Düşürme Ahmet Maranki Ateş Düşüren Bitki Çayları Yüksek ateşi düşürmek için Ahmet Maranki'nin tavsiye ettiği bitkisel tedavi önerilerinden bazılarını sizlerle paylaşıyoruz melekler :) * Kaynatılan ıhlamurdan 1 bardak alınıp içine 1 çay kaşığı dolusu nane konulur. 10 dakika demlenen karışımdan içilip terlenirse ateş düşer. *...
 5. Hipertansiyon İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

  Hipertansiyon İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

  Bu konu; hipertansiyon bitkisel tedavisi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, günlük hayatın koşturmacası, büyük şehirlerde yaşamanın verdiği maddi manevi ağır külfet, hızla akıp giden hayatı yakayabilme isteği ve geçim derdi insanların psikolojilerinde olumsuz yönde etkiler gösteriyor. Bu olumsuz etkiler kişilerin bünyeleri hangi noktada zayıfsa oradan patlıyor. Kimisi...

Sayfayı Paylaş