Akıllı ev nedir dekorasyonu nasıl olur ? İşte sizlere tüyolar melekler

Ayşegül AYRANCI

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Akıllı ev nedir dekorasyonu nasıl olur ? İşte sizlere tüyolar melekler
Dekorasyonlarımızda pek çok donanımı bir arada tutmaya gayret ederiz. Daha doğrusu evimizde dekoru gerçekleştirecek iç ve dış mimariyle ilgilenen kişilerden yardım almayı tercih ederiz. Son zamanlarda akıllı ev sistemleriyle donanımlaştırılıp her işimizi daha fonksiyonel yanıtlar verecek ev tiplerinden genel bir artış görülmeye başladı. Siz de yeni ev yaptıracaksanız ve akıllı sistem özelliklerinden faydalanma düşüncesi içine girme niyetindeyseniz size sunacağım donanımsal bilgileri okumaya başlayabilirsiniz.
akilli-ev-nedir.png


Akıllı evler tek merkezden donanımsal anlamda kontrolü elde tutabilen ev tiplerindendir. Konforlu, güvenli ve tasarruf bakımından beklentinizin üzerinde bir kar elde edebileceğiniz bir ev sunsalar sanırım hiçbiriniz buna hayır diyemezsiniz. Aydınlatma, güvenlik, eğlence, sulama, ısıtma- soğutma gibi sistem özelliklerinin yer aldığı evlerde yaşarken tek merkezden yönetimi gerçekleştirmek istemez misiniz? İşte akıllı evler size tam da bu istediğinizi verebilecektir. Akıllı ev sistemi denildiği zaman akla ilk gelen şey sizin rutin alışkanlıklarınızı oldukça kolay gerçekleştirebileceğiniz demektir. Mesela akşam saatleri yaklaştığı zaman ışıkları kapatma, televizyonu belirli bir saat sonra otomatik kapatma ya da perdeleri size zahmet vermeden kapatan sistemlerin var olduğu sistemdir akıllı ev sistemleri.
akilli-ev-sistemleri_img_8.jpg


Dubleks evlerde alarm sistemini devreye sokma, alt kat kapı kilitleme ya da ışık söndürme mekanizması gibi işlemleri sadece bir tuşla gerçekleştirebileceğiniz bir evden bahsediyoruz. Diğer evlere göre sizin işlerinizi kolaylaştırıp sizi konforlu bir hayata sürükleyen bu ev sistemleri elbette ki maliyet bakımından size daha pahalı gelecektir. Evinizden çıkıp giderken sizin için evin tüm sistemlerinin kontrolü ve güvenilirliğini sağlayacak sistemlerin çalışması akıllı ev sitem tercihinizle mümkün olabilecektir. Hırsızlık, yangın ya da su basması gibi durumlara karşı bu ev sistemi sizler için gereken önlemleri salarak zarar görmenizi engelleme adına her türlü imkanı size sunabilecektir. Uzun süre evde olmanızın fark edilmemesini istiyorsanız mesela tatile çıkacağınız zamanlarda hareket sensörleri ve bazı sistemlerden faydalanarak evdeymişçesine güvenli bir şekilde eşyaların çalışabilir oluşunun kontrolünü sağlayabilirsiniz. Eve biri yaklaştığı zaman evdeymişsiniz izlenimi veren sensörlerin çalışımı başlayabilecektir. Akıllı evlerde bulunan otomasyon sistemi ile evde prizde unuttuğunuz eşyaların otomatik kapanması sağlanabilir. Ya da ocakta unuttuğunuz bir yemek, çay- kahve sizin yerinize söndürülebilir. E ne duruyorsunuz bu sistem incelemesi için akıllı ev sistem örneklerini sunduğum resim galerimden faydalanmaya ne dersiniz?
Akıllı-Ev-Sistemleri-Toryum-Teknoloji.jpg
resimtanitim.png
 

Benzer İçerikler

Üst