1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  akıllı kimlik kartının özellikleri neler

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Sanırım kimliklerimiz artık çipli olacakmış.Çip takılacakmış akıllı kart olacakmış. Ne tür özellikleri olacak bu kartların ?
   
 2. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.175
  Beğenilen Mesajlar:
  1.676
  Ödül Puanları:
  113
  Akıllı kimlik kartlarının hayatımızda pek çok değişikliğe sebep olacağı ortada. Hükümet kanadından yapılan açıklamaya göre; akıllı kimlik kartlarının ilk dağıtımı 2013 Haziran ayında yapılacak. 2013 Haziranda başta 2 milyon kişiye dağıtılacak olan kartlar 3 yıl içinde herkese verilecek. Yani 2015 sonunda herkes akıllı kart sahibi olacak.

  Yeni kartlar tüm kimlik ve kişisel bilgilerinizi içerecek:parmak izinizden, damar izinizden tutun da birçok özelliğiniz orada olacak.

  Yeni kimlik kartları Ehliyet görevi görebilecek, banka kartı görevi görebilecek, stadyumlara girerken bilet yerine kullanılabilecek, ulaşım sisteminde akbil yerine kullanılabilecek.

  En çarpıcı olanıysa; akıllı kimlik kartınızla İsterseniz bankamatikten para çekeceksiniz. Sağlık hizmetini onunla alabileceksiniz.
   
akıllı kimlik kartının özellikleri neler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Akıllı ev nedir?

  Akıllı ev nedir?

  Akıllı evler hayatınızı kolaylaştırır, daha rahat hale getirir, enerji tasarrufu sağlar, güvenliğinizi arttırır, bir parça zeka katar ve eğlenceyi unutmamanızı sağlar. Ama inanıyoruz ki Akıllı Ev Otomasyonu sizin olmasını istediğiniz gibi olacaktır. Bu sadece tek bir uzaktan kumanda kullanarak televizyonu kumanda ettiğiniz gibi ışıkları ve cihazlarıda kumanda etmek kadar kolay olabilir....
 2. Çipli kimlikler ne zaman kullanılacak

  Çipli kimlikler ne zaman kullanılacak

  Çipli kimlikler ne zaman kullanılacak ? Merhaba arkadaşlar kimlikler değişiyor ve çipli oluyor ama Çipli kimlikler ne zaman kullanılacak bilen var mı?
 3. TC kimlik numarasından neler öğrenilebilir ?

  TC kimlik numarasından neler öğrenilebilir ?

  Melekler, tc kimlik numarasından kişinin tüm kimlik bilgileri ele geçebiliyor mu acaba ? Yabancı birisi tcmizi öğrense ne gibi bilgilere ulaşabilir hakkımızda ?
 4. apple iwatch akıllı saatin özellikleri ve fiyatı ?

  apple iwatch akıllı saatin özellikleri ve fiyatı ?

  Apple Iwatch internette gördüm çok şık ve sıra dışı bir saat. Acaba özelliklerini yzabilir misiniz? Bir de fiyatını tabi ki :D
 5. Şafi mezhebine göre kredi kartıyla alışverişin hükmü nedir?

  Şafi mezhebine göre kredi kartıyla alışverişin hükmü nedir?

  Kredi kartı ile yapılan mal ve hizmet alımları ve bunların bedellerinin tahsili ile ilgili işlemler, kefalet ve vekâlet konularına girmektedir.Kredi kartını veren kurumun, aralarında anlaşma bulunan kurumlardan kredi kartı ile satın alınan mal ve hizmet bedellerini ödemeyi üstlenme ve bu bedelleri onlar adına tahsil etme gibi hizmetler karşılığında, satış bedelinden, -aralarındaki anlaşmaya...

Sayfayı Paylaş