Etiketler:
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Akıllı Telefonlar Güneş Enerjisiyle Çalışacak bu doğru mu

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  selam arkadaşlar duydunuz mu Akıllı Telefonlar Güneş Enerjisiyle Çalışacakmış acaba bu doğru mu yoksa ben mi yanlış duydum aranızda Akıllı Telefonlar Güneş Enerjisiyle Çalışacak mı bilen varsa bana yazsın.
   
 2. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Şeffaf güneş panellerinde kaydedilen yeni ilerleme ile artık ekranlar aynı zamanda güneş paneli olabilecek.
  Son dönemde güneş enerjisinden faydalanma yöntemleri git gide artıyor. Binalar ve otomobillerin ardından artık cep telefonları gibi mobil cihazlar da güneş enerjisinin nimetlerinden faydalanıyor. Ancak güneş enerjisiyle çalışan cihazlar, şarj aletleri ya da kılıfların genel problemi cihazların yanında ekstra ağırlık-kalınlık yaratıyor olmaları. Yeni araştırmalar sayesinde bu problemin önüne geçilmek üzere.

  Kaliforniya Üniversitesi'nde yürütülen çalışmalar sonucunda üretilen geniş güneş panelleri, cihazlarda farklı kullanım şekillerinin de önünü açıyor. Daha önce üretilen panellere göre %4 enerji verimliliğine sahip olan yeni paneller, %66 ışık geçirgenliği sağlıyor. Bu sayede tam şeffaf olmasa da panelleri cam yerine kullanmak mümkün. Yeni paneller, yüksek geçirgenlikleri sayesinde ekran üzerindeki cam ile yer değiştirilebilir seviyede. Elbette %44'lük ışık kaybı şimdilik tablet ve akıllı telefonlarda göze alınabilecek bir kayıp değil. Fakat parlaklığın daha az önem arz ettiği cihazlarda bu teknolojiye yakın zamanda rastlayabiliriz. Ayrıca paneller üzerinde devam eden çalışmalar ile geçirgenliği daha da artması da sağlanabilir. Şeffaf paneller, eğer daha da geçirgen üretilebilirse cep telefonlarında cam yerine güneş panelleri kullanılabilir. Böylece cep telefonunu kullanırken aynı anda güneş sayesinde şarj etmek de mümkün olabilir. Daha verimli modellerle birlikte şarjı hiç bitmeyen telefonlar hayal değil.
   
Akıllı Telefonlar Güneş Enerjisiyle Çalışacak bu doğru mu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Güneşin Enerjisinin Kaynağı

  Güneşin Enerjisinin Kaynağı

  Nükleer enerjinin iki kaynağı vardır. Füsyon ve fizyon. Füsyon bildiğimiz atom bombasının çalışma prensibidir, yani ağır elementlerin çekirdeklerinin parçalanmasından çıkan muazzam enerji. Fizyonda ise, tersine hafif atomlar birleşerek daha ağır atomlar meydana getirirler. Ortaya yine çok büyük bir enerji çıkar. Bu hafif atomların birleşmesi çok kolay olmaz. Hafif atomların çekirdekleri artı...
 2. Güneş enerjisiyle çalışan telefon

  Güneş enerjisiyle çalışan telefon

  Samsung, güneş enerjisiyle çalışan tam dokunmatik ekranlı cep telefonunu üretti. Güney Kore’li elektronik üreticisi Samsung, arka kapağında Güneş enerjisinin toplanmasını sağlayan bir panel bulunan ve bu sayede enerjisini Güneş’ten alan cep telefonu “Blue Earth”ü tanıttı. Kullanılmış plastik şişelerden elde edilen PCM malzemesiyle üretilen mavi renkli telefon insan sağlığına ve doğaya...
 3. Güneşlenmenin Gözaltı Morluklarına Sebep Olduğu Doğru mu ?

  Güneşlenmenin Gözaltı Morluklarına Sebep Olduğu Doğru mu ?

  gözaltı morlukları gözaltı morlukları sebepleri Sevgili melekler, yanlış güneşlenmenin cilde verdiği zararlar hepimizce malum. Peki ya gözaltı morlukları ? Güneşlenmek gözaltı morlukları sebeplerinden biri midir diye pek çok bayan düşünür. İşte bu sorunun yanıtı...:) Korunmasız şekilde ve fazla güneşlenmekte gözaltı morluklarına yol açan nedenlerden bir tanesidir. Oluşma nedenlerinde...
 4. bu doğru mu değil mi

  bu doğru mu değil mi

  ya arkadaşlar çoğu sitelere bakıyorum fenerbahçenin sevilmediğini söylüyorlar bu doğru mu değilmi gittikleri yerleden kötü şekilde uğurlanıyorlarmış ama ben böyle düşünmüyorum bizzat taraftarları görüyoruz sizce bu doğru mu nolur söyleyin.
 5. Bira süt yapar diyorlar doğru mu bu ?

  Bira süt yapar diyorlar doğru mu bu ?

  Kızlar ben emziriyorum ve biranın süt yaptığını duydum.Pek mantıklı gelmedi sonuçta alkol yani.Emziren kadın alkol alırmı hiç ? Bu bilginin doğruluk payı var mı ?

Sayfayı Paylaş